Facebook Pixel

Kõik, mida pead ingveri kohta teadma

Kõik, mida pead ingveri kohta teadma

Mis on ingver?

Ginger – see on mitmeaastase taime juur. Ingverhobust värskelt pressitud mahlad või joogid on ainulaadse maitsega ning sobivad iga kokteili, salati, küpsetiste või muude roogade juurde. Koostisosad varieeruvad tavaliselt olenevalt retseptist.

Enamasti sisaldab jook värsket ingverimahla sidruni- või apelsinimahlaga, kurkumit, cayenne'i ja/või manuka mett. Ingver on eelpressitud ja seda müüakse spetsialiseeritud tervisetoidupoodides. Värsket ingverit saab valmistada ka kodus, lisades muid mahlu ja koostisosi. Selline jook on väga kontsentreeritud ja ei pruugi kõigile meeldida. Kõige parem on seda juua väikestes kogustes ühe või kahe lonksuga.

Võimas põletikuvastased ja antioksüdantsed omadused

Ingveril on võimas põletikuvastane ja antioksüdantne toime. Antioksüdandid kaitsevad keha kahjustuste eest, mida põhjustavad ebastabiilsed molekulid, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks.

Näiteks ingver sisaldab gingeroole, paradoole, seskviterpene, shogaole ja zingerooni komponente, millel on võimas põletikuvastased ja antioksüdantsed omadused.

Mitmed uuringud näitavad, et ingveri ekstrakt vähendab põletikku patsientidel, kellel on sellised haigused nagu reumatoidartriit, põletikuline soolehaigus, astma ja isegi teatud tüüpi vähk.

Uuringud 2. tüüpi diabeediga inimestega on näidanud, et 2 g ingveripulbri võtmine päevas vähendab oluliselt C-reaktiivse valgu (CRP) taset.

Sportlased (meessoost), kes said 6 nädala jooksul iga päev 1,5 g ingveripulbrit, vähendasid oluliselt põletikumarkerite, nagu TNF-alfa, interleukiin 6 (IL-6) ja interleukiin-1 beeta (IL-) taset. 1-beeta).

Samuti tuleb märkida, et jookidel, mis sisaldavad muid koostisosi peale ingveri, sealhulgas sidruni ja kurkumi, on tugevad põletikuvastased ja antioksüdantsed omadused.

Lisates toidule ingverit, saate lõdvestada mao- ja sooltelihaseid, parandada seedimist, vähendada puhitust ja soolekrampe. Ingverit kasutatakse ka iivelduse vastu. Juuret võtavad sageli rasedad naised, kes otsivad loomulikku, tõhusat ja ohutut viisi nende ebameeldivate sümptomite leevendamiseks.

Uuringus, milles osales 120 rasedat naist, näitas, et 750 mg ingveri võtmine iga päev 4 päeva jooksul vähendab oluliselt iiveldust ja oksendamist. Kõrvaltoimetest pole teatatud.

Lisaks võib taime juur vähendada keemiaravi ja operatsiooniga seotud iiveldust ja oksendamist.

Uuringud näitavad, et ingver kaitseb maohaavandite eest.

Oma tugevate põletikuvastaste ja antioksüdantsete omadustega tugevdab ingver immuunsüsteemi. Kuigi äge põletik on normaalse immuunvastuse oluline osa, võib krooniline põletik kahjustada immuunsüsteemi ja suurendada haigestumisvõimalusi.

Antioksüdantsete omadustega toitude ja jookide (nt ingver) tarbimine aitab võidelda põletike vastu ja toetab immuunsüsteemi talitlust. Mitmed uuringud näitavad, et ingveril on võimas viirusevastane toime ja see suurendab immuunvastust. 

Gillian Kubala, MS, RD, 3. mai 2019

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.