Facebook Pixel

toitainet, mis aitavad naisel rasestuda

toitainet, mis aitavad naisel rasestuda

Vaatame viit olulist vitamiini, mineraali ja toitainet, mis aitavad naisel tervist parandada ja rasestuda. 

Siin on toitainete loend naistele, kes ei saa toidust piisavalt toitaineid või isegi ei tea, et neid tuleb toidulisandite või vitamiinikomplekside näol täiendada.

Tsink

Pennsylvania osariigi ülikoolis läbi viidud uuringud on näidanud, et tsingipuudus võib negatiivselt mõjutada suguelundite arengut. Juhtautor ja Pennsylvania osariigi füsioloogia doktorant James Hester väidab, et tsink on tsink "peamine regulaator". munaraku munarakud ja mõjutab kindlasti selle arengut. Mineraal mängib rolli munarakkude jagunemises, viljastumises, DNA regulatsioonis ja embrüonaalses arengus. "Meie viimased katsed on näidanud, et vajadus tsingi järele võib olla isegi varem, kui arvasime," ütles Hester. «Naised, kes soovivad rasestuda, peaksid kindlasti mõtlema tsingi peale ja seda mitte ainult oma toitumise, vaid ka partneri ja sündimata lapse toitumise osas. Tsink on vaid üks osa sellest olulisest ülesandest.

Kui aga naine sööb tervislikku toitumist ja toidulisandeid, on ebatõenäoline, et tal võib olla tsingipuudus.

"Mikrotoitainete taset tuleks arutada OB/GÜN-iga, eriti kui naisel on muid riskitegureid, nagu seedetrakti häired, konkreetne dieet ja ebatavaline elustiil," ütles Hester. Mineraali soovitatav päevane annus on tavaliselt täiskasvanutele 8 mg ja raseduse ja imetamise ajal 12 mg päevas. Hester märkis, et need naised, kes soovivad rasestuda, peaksid olema ettevaatlikud suurte tsingidooside võtmisel, sest suur kogus mineraali organismis häirib vase imendumist ja häirib ainevahetusprotsesse organismis. 

Koliini või B4-vitamiini

Koliin on vitamiin, millest 90% inimestest ei saa piisavalt. "Vitamiin on tervise jaoks hädavajalik kõigil eluetappidel, kuid eriti oluline on see aju jaoks nii selle moodustumise varases staadiumis kui ka hilisemates staadiumides, et vältida kognitiivset langust," ütleb California kuulsuste toitumisspetsialist Elizabeth Shaw.

Koliini leidub väikestes kogustes toiduainetes, nagu munakollane, soja ja maks.

Saade soovitab inimestel, kes soovivad seda vitamiini toidust rohkem saada, süüa rohkem liha, mune ja rohelisi köögivilju. Kuna kõik sünnieelsed vitamiinid ei saa sisaldada koliini, soovitab Ameerika meditsiiniliit tootjatel lisada vajalik kogus seda vitamiini kõikidele sünnieelsetele vitamiinidele. B4-vitamiini soovitatav päevane annus on 550 mg päevas.

Omega-3

Dokosaheksaeenhape (DHA) on loote aju ja nägemise arengu jaoks ülioluline. Ajakirjas European Journal of Obstetrics and Gynecology and Reproductive Biology 2016. aastal avaldatud uuring kinnitas, et oomega-3 lisamine vähendas enneaegse sünnituse võimalust 58% ja enneaegset sünnitust 17%. 

The New England Journal of Medicine” On teatatud, et ema oomega-3 tarbimine kolmandal trimestril vähendab vastsündinute astma ja hingamisteede infektsioonide riski ligikaudu kolmandiku võrra. Shaw sõnul on rasedate ja imetavate naiste jaoks optimaalne eikosapentaeenhappe (EPA) tarbimine 700 mg päevas ja DHA vähemalt 300 mg.

Probiootikumid

Probiootikumid ja prebiootikumid on hädavajalikud nii toidulisandina kui ka normaalse seedimise toetamiseks. Praegu pole kindlat annust, kuid Shaw soovitab järk-järgult suurendada nende kasulike bakterite tarbimist. "Pole üllatav, et terve soolefloora võib jõuda ka vastsündinute maailma," ütles Shaw.

Raud

See mineraal on hapnikuga rikastatud punaste vereliblede moodustamiseks ülioluline.

Raud mõjutab energiataset, rääkimata viljakusest.

Naised, kes soovivad rasestuda, peaksid laskma kontrollida oma rauasisaldust, et teha kindlaks, kas neil on vaja raua tarbimist suurendada.

On teaduslikult tõestatud, et täiskasvanud naised peaksid saama 18mg päevas ja 27mg päevas raseduse ajal (9mg rinnaga toitmise ajal). Konsulteerige oma arstiga enne täiendavate toidulisandite võtmist terve lapse eostamiseks.

Autor: Kristen Fisher 7. mai 2018

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.