Facebook Pixel

Kõik, mida pead teadma A-vitamiini kohta

Kõik, mida pead teadma A-vitamiini kohta

A-vitamiini tutvustus

A-vitamiin on väga oluline vitamiin, mis on vajalik kasvuks ja arenguks, rakkude äratundmiseks, nägemiseks, immuunfunktsiooniks ja paljunemiseks. See on võimas antioksüdant ja mõjutab geeniekspressiooni ja seega ka fenotüüpi. See aitab ka südamel, kopsudel, neerudel ja muudel organitel korralikult toimida.

Mõte "A-vitamiin" kõlab nii, nagu oleks olemas üks konkreetne toitaine, mida nimetatakse "A-vitamiiniks", kuid see pole nii. A-vitamiin on lai rühm seotud toitaineid. Igaüks neist on meie tervisele kasulik, kuid nende eelised on erinevad. 

A-vitamiiniga seotud toitained

Karotenoidid (leitud taimses toidus)

Retinoidid

 (leitud loomsetes toodetes)

Retinool

Karoteenid

Ksantofüllid

Võrkkest

Alfakaroteen*

Astaksantiin

Retinoehape

Beetakaroteen*

Beeta-krüptoksantiin*

Retinüülestrid

Gammakaroteen*

Kantaksantiin

Delta-karoteen

Fukoksantiin

Epsilon karoteen

Luteiin

Zetakaroteen

Neoksantiin

Violaksantiin

Zeaksantiin

*Pärast allaneelamist võib organism need A-vitamiini karotenoidsed vormid teatud tingimustel muuta retinoidseteks vormideks

Retinoidid 

Retinoidid on A-vitamiini vorm, mida leidub loomse päritoluga toodetes

Nagu ülaltoodud tableist näete, on A-vitamiinil kaks peamist vormi: retinoidid (leitud loomsetes toiduainetes) ja karotenoidid (taimsetes toiduainetes).  

Need kaks vormi ei erine mitte ainult keemiliselt, vaid neil on meie kehale erinev mõju. On mitmeid  A-vitamiini immuun-, põletikuvastane, geneetiline ja paljunemisvõimeline toime, mida saavad pakkuda ainult vitamiini retinoidsed vormid. 

Retinoidvormid on eriti olulised tervisliku raseduse, lapse arengu ja kasvu, öise nägemise, punaste vereliblede tootmise ja nakkushaiguste suhtes resistentsuse säilitamiseks. Isegi kui me ei kuulu ühtegi nendest kategooriatest, on päevane A-vitamiini annus meist igaühe jaoks ülioluline. 

Karotenoidid 

A-vitamiini karotenoidsetel vormidel on ainulaadne mõju inimkeha

Nagu A-vitamiini retinoidvormid, on ka karotenoidvormidel inimkehale suur mõju.

A-vitamiini karotenoidsete vormide põhifunktsioon on antioksüdantne ja põletikuvastane toime. 

Mõned karotenoidid mängivad meie kehas erilist rolli. Näiteks ainsad karotenoidid, mida inimese võrkkesta sees leidub, on ksantofüllid luteiin ja zeaksantiin. Seetõttu on kõigil, kes hoolivad nägemise säilitamisest ja parandamisest (näiteks seoses vanusega seotud kollatähni degeneratsiooni ennetamisega), kindlasti tagada piisav luteiin ja zeaksantiin kehas . 

Inimese kehas saab A-vitamiini karotenoidseid vorme tõhusalt muuta retinoidseteks vormideks. Näiteks alfa-karoteen, beetakaroteen ja beeta-krüptoksantiin on kolm A-vitamiini karotenoidset vormi, mida meie keha saab teatud tingimustel muuta retinoidseteks vormideks.

Karotenoidide muundamine retinoidideks

Mõned A-vitamiini karotenoidsed vormid võivad muutuda retinoidseteks vormideks

Fraas "teatud tingimustel" viitab tõsiasjale, et karotenoidivormide muundumist mõjutavad paljud tegurid vitamiin A kuni retinoidivormideni:

 • pärilik geneetiline eelsoodumus 
 • seedeprobleemid
 • bakteriaalne tasakaalutus seedetraktis
 • liigne joomine 
 • ülemäärane kokkupuude mürgiste kemikaalidega 
 • A-vitamiini ja D-vitamiini suurte annuste tasakaalustamata tarbimine
 • teatud ravimite kasutamine

Oletame, et proovite süüa vähem loomseid saadusi ja saada rohkem karoteenirikkast taimsest toidust A-vitamiini retinoidseid vorme. Kui teil on aga üks või mitu neist negatiivsetest teguritest, ei suuda teie keha karotenoide retinoidideks muuta. 

Sel juhul peate nende põhjuste analüüsimiseks ja nende mõju minimeerimiseks pöörduma arsti poole. Arst aitab teil parandada seedimist, vähendada kokkupuudet ravimitega, vähendada keemilist toksilisust, tasakaalustada A- ja D-vitamiini annuseid. 

Kaks täiendavat olulist punkti: 

 1. Kui teie keha suudab karotenoide tõhusalt retinoidideks muuta, on beetakaroteen parim valik. Võrreldes alfa-karoteeni või beeta-krüptoksantiiniga vajate sama koguse retinooli loomiseks poole vähem beetakaroteeni. 
 2. Kui teil ei ole negatiivseid tegureid, mis takistavad karotenoidide muutumist retinoidideks, on sellel mitmeid eeliseid. Selle asemel, et tarbida suures koguses retinooli toidust, reguleerib teie keha ise karotenoidide ja retinoidide taset, määrates kindlaks nende optimaalse teisenemise astme teiseks. 

Kuidas A-vitamiin meie tervist mõjutab? 

A-vitamiinil on oluline mõju immuunsüsteem, nägemine, reproduktiivfunktsioon.

Retinoidvormid

Lisaks inimese nägemise mõjutamisele osalevad A-vitamiini retinoidsed vormid meie kehas erinevates füsioloogilistes protsessides:

 • immuunsüsteemi tugi
 • põletikuvastased protsessid
 • epiteeli- ja limaskestade kudede tugi 
 • kasv ja areng
 • luude moodustumine 
 • osalemine punaste vereliblede loomises
 • sperma tootmine

Toidus esinevad A-vitamiini retinoidsed vormid tavaliselt retinüülestritena. Keha on tavaliselt võimeline muutma need retinüülestrid A-vitamiini metaboolselt aktiivseteks vormideks, sealhulgas retinooliks, võrkkestaks ja retinoehappeks.

A-vitamiin ja nägemise tugi

Visiooni toetamine on üks peamisi toimib A-vitamiin. See on seotud meie silma siseneva valguse muutmisega elektrisignaaliks, mis saadetakse seejärel ajju. </span></p>
<p><span style=Üks A-vitamiini vaeguse esimesi sümptomeid võib olla ööpimedus, mida nimetatakse nüktoopiaks. Vitamiin on & nbsp; pigment rodopsiin. Rodopsiini leidub silma võrkkestas ja see on ülitundlik valguse suhtes. Ööpimedusega inimesed näevad päeval endiselt normaalselt, kuid pimedas nägemine halveneb, kuna nende silmad püüavad valgust püüda madalamal tasemel. Lisaks ööpimeduse ennetamisele võib piisav beetakaroteeni tarbimine aeglustada nägemise halvenemist, mis sageli kaasneb vanusega. 

Vanusega seotud kollatähni degeneratsioon on paljudes riikides peamine pimeduse põhjus. Kuigi selle täpne põhjus pole teada, arvatakse, et see on oksüdatiivse stressi põhjustatud võrkkesta rakukahjustuse tagajärg. Uuring vanusega seotud silmahaiguste kohta on näidanud, et üle 50-aastastele inimestele mõned visuaalse degeneratsiooni antioksüdantide lisandid (sh beetakaroteen) vähendavad progresseeruva kollatähni degeneratsiooni tekke riski 25%.


A-vitamiini roll immuunsüsteemi toetamisel

Inimese organismis on A-vitamiinil võtmeroll immuunsüsteemi talitluse säilitamiselA-vitamiinil on immuunsüsteemi säilitamisel võtmeroll ja meie keha põletikuvastased funktsioonid. 

  Soovimatute bakterite ja muude mikroorganismide neutraliseerimiseks on meie immuunsüsteem võimeline tootma ja sekreteerima antikehi, mis võivad nende aktiivsust blokeerida või pärssida. 

Hiljutised uuringud on näidanud, et A-vitamiin mängib neis kaitseprotsessides võtmerolli. Teadlased on leidnud, et T-lümfotsüüte ja B-lümfotsüüte (immunoloogilise süsteemi võtmerakke) ei saa ilma A-vitamiinita õigesti sünteesida ja immuunvastuseid ei saa tõhusalt aktiveerida ilma A-vitamiini osaluseta. Huvitav on see, et kui meie keha aktiveerib mõne põletikulise protsessi , hakkavad meie rakud suurendama ka A-vitamiini muutumist retinooli kujul teiseks vormiks, mida nimetatakse retinoehappeks. See muundamine nõuab kahe ensüümi (alkoholdehüdrogenaasi ja retinaldehüüddehüdrogenaasi) osalemist. Arvatakse, et meie rakkude suutmatus muuta A-vitamiini retinoolivormist retinoehappeks läbi, on riskitegur, mis suurendab vastuvõtlikkust infektsioonidele ja halba vastust vaktsineerimisele. Teadlased usuvad, et A-vitamiin võib olla sama oluline meie immuun- ja põletikuvastasele süsteemile, kus meie rakud ei saa muutuda liiga reaktiivseks. 

Samuti arvatakse, et mõned toiduallergia aspektid võivad olla tingitud sellest, et meie immuunsüsteem reageerib toiduvalkudele üle. Seetõttu võib optimaalne A-vitamiini tarbimine olla oluline, et vähendada teatud tüüpi toiduallergiate riski. 

A-vitamiin ja rakkude kasvu toetavad 

Vitamiin A osaleb rakkude kasvu ja arengu protsessides 

A-vitamiin on rakkude normaalseks kasvuks ja arenguks hädavajalik. 

Näiteks

retinoehape on vajalik paljude glükoproteiinide süntees , mis kontrollivad rakkude adhesiooni (rakkude võimet üksteise külge kinnituda. Nagu eespool mainitud, saab retinoehapet meie rakkudes sünteesida toidus leiduvatest retinüülestritest ja selle sünteesi toimumiseks on vaja kahte ensüümi () alkoholdehüdrogenaas ja retinaldehüüddehüdrogenaas) .Teadlased uurivad aktiivselt selle ensüümsüsteemi ja rakkude kasvu vahelisi seoseid ning usuvad, et retinoehappe sünteesiga seotud probleemid võivad olla võtmeks paljude inimeste kasvu ja arenguga seotud probleemide mõistmisel.

Retinoidhape osaleb hematopoeesi protsessis ( punaste vereliblede tootmine meie luuüdis). 

A-vitamiin – natuke rohkem kasu

 • A-vitamiin on meeste ja naiste reproduktiivprotsesside jaoks hädavajalik. Samuti osaleb see aktiivselt spermatogeneesis (sperma tootmises).
 • A-vitamiin on luu ainevahetuse oluline komponent.
 • Ühes uuringus geneetika vallas on uuritud ja kinnitatud A-vitamiini (retinoehappe kujul) rolli geneetiliste sündmuste regulatsioonis.A-vitamiini karotenoidsete vormide roll inimorganismis

Karotenoidid mängivad olulist rolli inimorganismi antioksüdantsetes ja immuunprotsessides

A-vitamiini puuduse ennetamine

 Kuni 20. sajandi lõpuni räägiti karotenoidide funktsioonidest ainult nende võimest toimida samamoodi nagu retinoididel. 

Rohkem kui 600 taimses toidus leiduvast karotenoidist on ainult kolm karotenoidi span> span> 

 • beetakaroteen
 • alfakaroteen 
 • beeta-krüptoksantiin

olid märgistatud kui "provitamiin A" karotenoidid, mida keha saab (teatud tingimustel) retinoidideks muuta. Nende kolme karotenoidi tarbimist peetakse endiselt äärmiselt oluliseks A-vitamiini vaeguse ärahoidmisel selle retinoidvormides. 

Antioksüdantne, põletikuvastane ja immuunne toime 

Viimastel aastatel on karotenoidid kui potentsiaalsed vähi- ja vananemisvastased ühendid pälvinud palju uurimistööd. Need karotenoidide potentsiaalsed funktsioonid on tihedalt seotud nende antioksüdantse ja põletikuvastase toimega. Oluline on märkida, et peaaegu kõik karotenoidid omavad antioksüdantset ja põletikuvastast toimet.

Õigete rakkudevaheliste ühenduste edendamine 

 Lisaks antioksüdantsele ja immunostimuleerivale toimele on karotenoidid näidanud võimet stimuleerida rakkudevahelist suhtlust. Teadlased usuvad nüüd, et rakkudevahelise suhtluse katkemine võib olla rakkude ülekasvu (seisund, mis lõpuks viib vähini) üheks põhjuseks. 

Edendades rakkude vahelist õiget suhtlust, võivad karotenoidid mängida otsest rolli vähi ennetamisel. 

Arvatakse, et karotenoidid mängivad olulist rolli naiste reproduktiivfunktsioonis. Kuigi karotenoidide täpset funktsiooni naiste paljunemisel ei ole veel kindlaks tehtud, sisaldab kollaskeha teadaolevalt väga palju beetakaroteeni, mis viitab sellele, et see toitaine mängib paljunemisprotsessides olulist rolli.

A-vitamiini koostoime teiste toitainetega 

Vitamiin A osaleb aktiivselt D-vitamiini ainevahetuses

A-vitamiini ja teiste vitamiinide ja mikroelementide koostoime

 1. A-vitamiini transport ja kasutamine sõltub paljudest A-vitamiini siduvatest valkudest. Kuna nende siduvate valkude tootmiseks on vaja piisavat toiduvalgust. valkude vaegus võib põhjustada ka A-vitamiini puudust. 
 2. Piisav toidurasva ja tsingi tarbimine on samuti väga oluline A-vitamiini imendumiseks ja kasutamiseks. 
 3. Rauavaegusaneemia ja madal hemoglobiinitase on seotud madala A-vitamiini tasemega. A-vitamiin näib aitavat mobiliseerida rauda punastesse verelibledesse lisamiseks.
 4. Seleen osaleb antioksüdantses aktiivsuses ja seetõttu võib seda pidada A-vitamiiniga sünergiliseks (st vastastikku vastastikku tugevdavaks toimeks) . A-vitamiinil ja seleenil on sarnane toime vähirakkude moodustumise pärssimisel.
 5. Kaltsium on luude tervise jaoks ülioluline ning mõned inimestel ja loomadel tehtud uuringud viitavad sellele, et A-vitamiini liigtarbimine võib sellega seoses negatiivselt mõjutada. Näiteks on A-vitamiini madalat ja kõrget taset veres seostatud puusaluumurdude suurenenud risk eakatel. Lisaks on katsed hiirtel näidanud, et A-vitamiini üledoos põhjustab luumassi vähenemine.

A-vitamiiniga sünergilised vitamiinid

 • E-vitamiini peetakse A-vitamiiniga sünergiliseks selle antioksüdantse toime tõttu, mis annab A-vitamiinile leebema toime.
 • Arvatakse, et C-vitamiin toimib ka maksa A-vitamiini varude antioksüdandina. Uuringud on näidanud, et A-vitamiinil on mõju maksa sünteesile. askorbiinhape.
 • Iga antioksüdantse toimega toitaineid võib pidada sünergiliseks A-vitamiiniga.
 • Sünergistliku toime tõttu mineraalsele tsingile võib B6-vitamiini pidada sünergiliseks A-vitamiiniga.
 • Samuti on A-vitamiini sünergistidena kirjeldatud ka B-vitamiine, nagu vitamiin B1, B2, B3 ja B5.

A-vitamiini antagonistlikud vitamiinid

 • D- ja A-vitamiini peetakse sageli sünergiliseks ning neid võetakse sageli koos, et üksteist täiendada. A-vitamiini võib siiski soovitada D-hüpervitaminoosi toksiliste mõjude vähendamiseks. A- ja D-vitamiinid interakteeruvad organismis mitmel viisil. Siiski on ka võimalik, et vitamiini liigne tarbimine võib häirida organismi reaktsiooni D-vitamiinile.
 • Üldiselt konkureerivad rasvlahustuvad vitamiinid sageli imendumise ja transpordi pärast. Seetõttu võib antagonistideks pidada kogu rasvlahustuvate vitamiinide perekonda.  
 • Luude ainevahetus viitab ka A- ja D-vitamiini antagonismile. D-vitamiin suurendab kaltsiumi imendumist ja peetust ning liigne A-vitamiin põhjustab resorptsiooni (st leostumist). kaltsiumi eraldumine luust verre) luu ja selle katlakivi eemaldamine.
 • Teised vitamiinid, mis võivad A-vitamiini antagoniseerida, on B1-, B12-, B6- ja K-vitamiinid. Nende toimemehhanismid ei ole täielikult teada, kuid tõenäoliselt mõjutavad need A-vitamiini negatiivselt, kui A-vitamiini või selle varude tase maksas on äärmiselt madal. 
 • A-vitamiin konkureerib sageli D- ja K2-vitamiinidega ning uuringud näitavad, et A-vitamiini kõrgem tase on seotud väiksema luutihedusega
A-vitamiini puuduse nähud

A-vitamiini puudus mõjutab negatiivselt lapse seisundit nahk, nägemine, reproduktiivfunktsioon. 

Massiivne A-vitamiini puudus esineb tänapäeval enamasti vähearenenud riikides. Samuti on mitmeid tegureid, mis häirivad normaalset seedimist ja võivad põhjustada A-vitamiini imendumishäireid:

 • tsöliaakia
 • Crohni tõbi
 • maksatsirroos
 • alkoholism
 • tsüstiline fibroos
 • giardiaas 
 • pankreasehaigused
 • Takistus sapi voolamisel maksast ja sapipõiest soolde.

Ohus võivad olla ka inimesed, kellel on toitumispiirangud (nt vaesuse või mitmesuguste enesepiirangute tõttu). 

A-vitamiini vaeguse sümptomid

Kerge A-vitamiini puudus ei pruugi põhjustada sümptomeid. Kuid isegi minimaalne A-vitamiini puudus võib põhjustada regulaarset väsimust. 

Nii kerge kui ka raske A-vitamiini puuduse põhjuseks võivad olla: 

 • infektsioonid, sealhulgas kurgu- ja rindkere infektsioonid
 • gastroenteriit
 • laste ja noorukite kasvupeetus ja luude areng
 • viljatus
 • raseduse katkemine

A-vitamiini puuduse raskemad vormid võivad samuti põhjustada: 

Nägemisprobleemid

 • Halb nägemine pimedas (ööpimedus)
 • Silmapinna sarvkesta hõrenemine ja haavandumine (keratomalatsia). Sidekesta ja sarvkesta kuivus silma pinnal (kseroftalmia)
 • Ovaalsed, kolmnurksed või ebakorrapärased vahukad laigud silmavalgel (nn Bitot laigud)
 • Sarvkesta perforatsioon. 
 • Tõsine nägemiskahjustus (võrkkesta kahjustuse tõttu) silma tagaosas. 

Probleemid naha ja juustega 

 • Kuiv nahk 
 • Kuivad juuksed 
 • sügelevad 

Kui palju A-vitamiini me vajame? 

A-vitamiini optimaalse annuse määrab teie arst. See sõltub paljudest teguritest, nagu teie vanus, sugu, tervislik seisund, teie eluolud, toitumissüsteem. 

Me anname A-vitamiini soovitatavad annused vastavalt riiklikele tervishoiuinstituutidele (USA):

Imikud 

 • 0 kuni 6 kuud: 400 mcg päevas (mcg/päevas) 
 • 7 kuni 12 kuud: 500mcg/päevas 

Lapsed 

 • 1–3-aastased: 300 mikrogrammi päevas 
 • 4–8-aastased: 400 mikrogrammi päevas 
 • 9–13-aastased: 600 mikrogrammi päevas 

Teismelised ja täiskasvanud 

 • 14-aastased ja vanemad mehed: 900 mikrogrammi päevas 
 • 14-aastased ja vanemad naised: 700 mikrogrammi päevas 

- 770 mcg raseduse ajal 

- 1300 mcg imetamise ajalA-vitamiini üleannustamine

A-vitamiini liigne tarbimine võib olla mürgine

A-vitamiini liigne tarbimine võib olla mürgine. 

Üleannustamise tunnused: 

 • naha muutused, nagu kollasus, lõhenemine, sügelus ja suurenenud tundlikkus päikesevalguse suhtes
 • nägemuse muutused 
 • haprad küüned 
 • juuste muutused (juuste väljalangemine, rasused juuksed)
 • luuvalu 
 • oksendama
 • peapööritus
 • peavalud ja iiveldus 
 • raskused kaalus juurde võtta ja söögiisu vähenemine 
 • igemehaigus 
 • ärritatavus 
 • väsimus, uimasus ja vähene keskendumisvõime 
 • maksahaigus

Rasedad naised ei tohiks ületada soovitatud annust, kuna see võib loote arengut kahjustada. 

Retinooli leidub ka erinevates vananemisvastastes kosmeetikatoodetes. Sellist kosmeetikat ei soovitata ka rasedatele. 

A-vitamiini toiduallikad

 A-vitamiini leidub kollastes ja oranžides köögiviljades ja puuviljades

Toidus vaba retinooli tavaliselt ei leidu. Retinüülestrid (sealhulgas retinüülpalmitaat) on retinooli säilitusvorm loomadel ja seega ka peamised retinooli prekursorid loomsetes toiduainetes. Mõned taimset päritolu karotenoidid (nt α-karoteen, β-karoteen ja β-krüptoksantiin) võivad hiljem muutuda retinoidseteks vormideks A-vitamiin

Kollased ja oranžid köögiviljad sisaldavad märkimisväärses koguses karotenoide. Rohelised köögiviljad sisaldavad ka karotenoide, kuigi kollaseid kuni punaseid pigmente varjab roheline klorofüllpigment. 

Retinoid-A-vitamiini toiduallikad

 • munad 
 • täispiim 
 • maks 
 • rikastatud lõss
 • teraviljad 

A-vitamiini (beetakaroteeni) taimsed allikad: 

 • bataat
 • porgand
 • spinat
 • aprikoosid

Järeldus

A-vitamiin on meie tervise jaoks oluline toitaine ning sellel on palju olulisi funktsioone ja eeliseid. Samas ei tähenda liiga palju head asja alati paremat. Teisisõnu, nii A-vitamiini ala- kui ka liigne tarbimine põhjustavad tervisele kahjulikke mõjusid.A-vitamiini preparaadid meie veebisaidil

Okeaani beetakaroteen, beetakaroteen, solgar

Beta-Carotene Oceanic, Beta-Carotene, Solgar, 25 000 RÜ, 90 kapslit


/beta-karotin-solgar-25-000-me-90-kapsul.html

  816 mcg

A-vitamiin, kuiv A-vitamiin, Solgar

A-vitamiin, kuiv A-vitamiin, Solgar, 1500 mcg, 100 tabletti


/vitamin-a-solgar-5-000-mt-100-tabletok.html

A-vitamiin (retinüülpalmitaat) 1500 mcg, C-vitamiin (L-askorbiinhape) 10 mg

A- ja D-, A- ja D-vitamiinid, oluline toitumine, nüüd toidud

A&D, A&D vitamiin, Essential Nutrition, Now Foods, 10000/400 RÜ, 100 kapslit


/vitamin-aid-now-foods-10000-400-me-100-kap.html

A-vitamiin (retinüülpalmitaat) 10000 RÜ, D3-vitamiin (kolekaltsiferool) 400 RÜ

Beetakaroteen, puritaanide uhkus

Beetakaroteen, Puritan's Pride, 10 000 RÜ, 100 pehmet geeli


/beta-karotin-beta-carotene-puritan-s-pride-10-000-me-100-gelevyh- capsul.html

A-vitamiin (100% beetakaroteen) 3000 mcg

KKK – korduma kippuvad küsimused:

еред началом приема витамина А я бы хотела сдать анализ крови, чтобы узнать уровень витамина в моем организме. Можете пожалуйста подсказать, какие результаты анализа будут означать дефицит или избыток витамина?

Показатели дефицита: менее 50 мкг на децилитр, показатели избытка: более 200 мкг на децилитр.

Если я буду пытаться получить необходимую норму витамина А из пищи, как эффективнее всего это сделать?

Поскольку витамин А является жирорастворимым витамином, для лучшей его усваиваемости и скорейшего поступления в кровь, будет лучше всего употреблять каротиноиды с небольшим количеством жира.

сли я придерживаюсь вегетарианской диеты, есть ли вероятность того, что у меня может быть дефицит витамина А?

Люди, чья диета не включает пищевые продукты животного происхождения, подвержены более высокому риску дефицита витамина А

Sisu
 • A-vitamiini tutvustus
 • A-vitamiiniga seotud toitained
 • Retinoidid
 • Karotenoidid
 • Karotenoidide muundamine retinoidideks
 • Kuidas A-vitamiin meie tervist mõjutab?
 • Retinoidvormid
 • A-vitamiin ja nägemise tugi
 • A-vitamiini roll immuunsüsteemi toetamisel
 • A-vitamiin ja rakkude kasvu toetavad
 • A-vitamiini karotenoidsete vormide roll inimorganismis
 • A-vitamiini puuduse ennetamine
 • Antioksüdantne, põletikuvastane ja immuunne toime
 • Õigete rakkudevaheliste ühenduste edendamine
 • A-vitamiini koostoime teiste toitainetega
 • A-vitamiini ja teiste vitamiinide ja mikroelementide koostoime
 • A-vitamiini puuduse nähud
 • A-vitamiini vaeguse sümptomid
 • Nägemisprobleemid
 • Probleemid naha ja juustega
 • Kui palju A-vitamiini me vajame?
 • A-vitamiini üleannustamine
 • A-vitamiini toiduallikad
 • Järeldus
 • A-vitamiini preparaadid meie veebisaidil
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.