Facebook Pixel

Kõik, mida peame teadma K2-vitamiini kohta

Kõik, mida peame teadma K2-vitamiini kohta

Milline on K1- ja K2-vitamiini mõju?

K-vitamiin aktiveerib valke, mis mängivad olulist rolli vere hüübimises, kaltsiumi ainevahetuses, veresoonte aterosklerootiliste naastude puhastamises ja on kasulikud südame tervisele.

Vitamiini üks olulisemaid funktsioone on reguleerida kaltsiumi imendumist õigel kujul ja kujul. Teisisõnu soodustab see luude mineraliseerumist ja hoiab ära pehmete kudede, sidemete, veresoonte ja neerude lupjumise. Mõned teadlased on väitnud, et vitamiinide K1 ja K2 roll on väga oluline ning need tuleks klassifitseerida eraldi rasvlahustuvate vitamiinide rühma. Loomkatsed on näidanud, et vitamiin K2 vähendab veresoonte lupjumist, samas kui K1 ei tee seda mitte kunagi.

Kontrollitud inimuuringud näitavad ka, et K2-vitamiini toidulisandid parandavad üldiselt luude ja südame tervist. Enne K1- ja K2-vitamiini funktsionaalsete erinevuste täielikku kinnitust on vaja rohkem inimuuringuid.

K-vitamiini mõju südame-veresoonkonna haigustele

Katsiumi kogunemine südamearterite seintele on südame-veresoonkonna haiguste riskitegur. Seetõttu aitab kõik, mis seda kogunemist vähendab, kaitsta südamehaiguste eest. K2-vitamiini kasutatakse juhtudel, kui arterites esineb kaltsiumi ladestumist, luude hävimist menopausi ajal ning närvi- ja immuunsüsteemi toetamiseks. Pärast 10-aastast uuringut leidsid teadlased, et paljud inimesed, kes võtsid suuri annuseid K2-vitamiini, vähendasid veresoonte, kõõluste ja arterite haiguste tekke tõenäosust 55% ja suremust südamehaigustesse 60%.

Uuring näitas, et suurem K2-vitamiini tarbimine oli tugevalt seotud südamehaiguste riski vähenemisega. Kuigi K1-vitamiin osutus nende haiguste puhul vähem tõhusaks.

Luude tervis ja vähenenud osteoporoosi risk

Osteoporoos tähendab "poorseid luid" - See on Lääne-Euroopa elanike seas väga levinud probleem. Probleem on aktuaalne menopausijärgses eas naiste seas, kuna selles faasis suureneb oluliselt luumurdude ja muude vigastuste risk, samuti eakate seas. Nagu eespool mainitud, on K2-vitamiinil keskne roll luudes ja hammastes leiduva peamise mineraali, kaltsiumi metabolismis. K2-vitamiin aktiveerib kaltsiumi toimet, mis seob kahe valgu – maatriksvalgu GLA ja osteokaltsiini – toimet. 3-aastane uuring menopausijärgses eas naistel näitas, et neil, kes võtsid K2-vitamiini toidulisandeid, muutus luu mineraalne tihedus ja vananemisprotsess palju aeglasemalt. Samuti väärib märkimist, et K-vitamiini toidulisandid on Jaapanis osteoporoosi raviks ametlikult tunnustatud ja soovitatavad.

Hambatervis

K2-vitamiin mõjutab hammaste tervist. Üks peamisi hammaste tervist reguleerivaid valke on osteokaltsiin, sama valk, mis on oluline kaltsiumi metabolismi jaoks luukoes. Osteokaltsiin käivitab mehhanismi, mis stimuleerib uue dentiini kasvu hambaemaili all.

Eksperdid on varem kinnitanud, et A- ja D-vitamiinid suurendavad K2-vitamiini efektiivsust.

vähiabi

Vähk on lääneriikides väga levinud surmapõhjus. Hoolimata asjaolust, et kaasaegne meditsiin on leidnud selle haiguse raviks palju võimalusi, on vähk levinud. Seetõttu on selle haiguse ennetamiseks tõhusate vahendite otsimine ülimalt tähtis. K2-vitamiiniga on tehtud katseid erinevate vähitüüpide puhul. Mitmed kliinilised kogemused näitavad, et K2-vitamiin vähendab maksavähi kordumist ja pikendab eluiga. Katsetes osalesid mehed, kes võtsid täiendavaid suuri annuseid K2-vitamiini. Pärast selle võtmist vähenes eesnäärmevähi progresseerumine oluliselt 65%, samas kui K1-vitamiini võtmine näitas ebaefektiivsust. Seetõttu on enne tõsisemate järelduste tegemist vaja rohkem uurimistööd.

Millised toidud on parimad K2-vitamiini saamiseks?

Toidud, mis sisaldavad rikkalikult  vitamiin K1, kuid vitamiin K2 on vähem levinud. Meie keha muudab K1-vitamiini osaliselt K2-ks. Ja veel, K1-vitamiini kogus tavalises toidus on kümme korda suurem kui K2-vitamiini kogus. Praegused tõendid näitavad aga, et konversiooniprotsess on ebatõhus. Meie Biotuse veebipoest on lihtsam ja usaldusväärsem saada K2-vitamiini tablettide või kapslitena. Tavaliselt toodavad K2-vitamiini käärsoole soolebakterid. Laia toimespektriga antibiootikumide kasutamine, mida patsiendid sageli võtavad, põhjustab K2 puudulikkust. Veelgi enam, tänapäeva inimese toit sisaldab seda olulist vitamiini väga vähe, sest K2 leidub peamiselt teatud loomsetes ja fermenteeritud toitudes. K2-vitamiini saadakse loomsetest saadustest, sealhulgas kõrge rasvasisaldusega piimatoodetest, munakollastest, maksast, muust elundilihast ja kääritatud toiduainetest (nagu hapukapsas, natto ja miso).  Täiendav bioloogiliselt aktiivsete toidulisandite tarbimine,  mida saate meie veebisaidilt tellida ja osta, on tõesti asjakohane. Lisaks saate vitamiinide K2 ja D kombineerimisega suurendada nende mõlema toimet, kuna neil kahel vitamiinil on sünergistlik toime.

K2-vitamiini uuringute tähtsus tervisele on paljutõotav strateegia paljude haiguste ennetamiseks ja raviks.

Reaalsus.

K-vitamiin on toitainete rühm, mis jaguneb vitamiinideks K1 ja K2. K1-vitamiin osaleb vere hüübimises, haavade paranemises. K2-vitamiin on kasulik luude ja südame tervisele, aeglustab vananemisprotsesse ja osteoporoosi riski. Terviseeksperdid soovitavad K2-vitamiini toidulisandeid regulaarselt võtta inimestele, kellel on kõrge südame-veresoonkonna haiguste risk. Hea tervise säilitamiseks veenduge, et saaksite toiduga piisavalt K1- ja K2-vitamiini.

See on ilmne, sest K-vitamiinil on oluline roll paljudes  keha funktsioonid.

Samas aitab vitamiini väga suurtes annustes võtmine kaasa vere liigsele viskoossusele ning sellest tulenevalt tromboflebiidi ja ateroskleroosi tekkele.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.