Facebook Pixel

Millises annuses magneesiumi on meie keha jaoks vajalik?

Millises annuses magneesiumi on meie keha jaoks vajalik?

Magneesium on immuunsüsteemi tervise jaoks hädavajalik

Magneesiumipuudus organismis on tänapäeva maailmas üsna tavaline. Peamiselt puudutab see neid inimesi, kes peavad usinalt dieeti ega pööra tähelepanu sellele, et nende toidulaual on palju töödeldud ja rafineeritud toite. Seetõttu peaksid dieedil olevad inimesed oma dieeti kindlasti lisama lehtköögiviljad, köögiviljad, kaunviljad, pähklid, kliid, lina ja muud, mis annavad magneesiumi ja muid toitaineid.

Allpool olev tabel näitab soovitatavat magneesiumi ööpäevast kogust täiskasvanud lastele ja imikutele.

 

VanusMeesedNaised
Alla 6 kuu vanused imikud  30mg30 mg
7–12 kuud  75mg75mg
1–3 aastat 80mg80mg
4–8 aastat  130mg130mg
9–13 aastat 240mg240mg
14–18 aastat  410mg360mg
19–30 aastat  400mg310mg
31–50 aastat  420mg320mg
51-aastased ja vanemad420mg320mg

 

Üle 18-aastaste rasedate naiste puhul tuleks annust suurendada 350–360 mg-ni päevas.

Teatud haiguste esinemine viitab magneesiumipuudusele: kõrge vererõhk, 2. tüüpi diabeet ja alkoholism. Magneesiumilisanditega toidulisand, mida saad osta Biotuse kodulehelt, tõstab magneesiumitaset ja on aktuaalne neile, kelle organism seda ise ei saa või töödeldud toiduainete kasutamise tõttu ei saa.

Maneesiumilisandite tüübid

Praegu on saadaval palju magneesiumi vorme.

Kõige olulisem asi, mida enne magneesiumilisandite võtmist arvestada, on imendumis- ja assimilatsiooniaste kehas.

Magneesiumglükonaat

Magneesiumglükonaat saadakse glükoonhappe magneesiumsoolast. Pärast katseid on tõestatud, et glükonaat imendub meie kehas kiiremini kui muud tüüpi magneesium.

Magneesiumoksiid

Magneesiumoksiid sisaldab suurimat kogust elementaarset või tegelikku magneesiumi massi kohta. Oksiid imendub aga halvasti ja võib vähendada mao happesust. Uuringud on näidanud, et see magneesium on vees praktiliselt lahustumatu, mis vähendab selle imendumiskiirust.

Magneesiumtsitraat

Magneesiumtsitraat on sidrunhappe orgaaniline sool. Tsitraat on vees hästi lahustuv, seguneb hästi vedelikuga ja imendub organismis kergesti. Selle rühma magneesiumil on lahtistav toime, kui seda võtta söögikordade vahel.

See on tableti kujul ja seda kasutatakse laialdaselt lahtistina enne operatsiooni või kolonoskoopiat.

Magneesiumkloriid

Nagu magneesiumglükonaat ja tsitraat, imendub magneesiumkloriid kehas hästi. Käimas on uuringud, et täielikult mõista, kui tõhus see õlina nahale kandmisel on.

Magneesiumhüdroksiid

Magneesiumhüdroksiid, tuntud ka kui magneesiumpiim. Seda kasutatakse tavaliselt lahtistina kõhukinnisuse ja kõrvetiste raviks.

Magneesium aspartaat

Magneesiumaspartaat on veel üks magneesiumi vorm, mida inimkeha hästi omastab.

Magneesiumglütsinaat

Magnesium Glycinate imendub suhteliselt hästi ja sellel on vähem lahtistavat toimet. See sarnaneb tsitraadiga, mis on üks populaarsemaid magneesiumi vorme, kuid imendub soolestiku teises osas.

Tänapäeval on saadaval mitut tüüpi magneesiumilisandeid, kuid enne mõne toote ostmist on oluline arvestada imendumiskiiruse ja biosaadavusega.

Kõhukinnisuse annustamine

Ägeda või kroonilise kõhukinnisuse probleem on probleem, mis teeb paljudele muret ja nõuab kohustuslikku lahendust.

Magneesiumtsitraat ja magneesiumhüdroksiid on tavalised magneesiumiühendid, mida kasutatakse soolestiku liikumise stimuleerimiseks. Magneesiumhüdroksiid, tõmmates vett soolestikku, aitab pehmendada väljaheiteid ja hõlbustada selle väljutamist.

Üldiselt on soovitatav alustada kahe supilusikatäie (30 ml) magneesiumipiimaga, suurendades seda nelja supilusikatäit (60 ml) või vastavalt vajadusele. Siiski võib portsjoni ületamine üle nelja supilusikatäie (60 ml) päevas põhjustada kõhulahtisust või elektrolüütide tasakaaluhäireid.

Lasatiivse toime tõttu kasutatakse magneesiumhüdroksiidi tavaliselt ägeda kõhukinnisuse (kuid mitte kroonilise kõhukinnisuse) raviks.

Magneesiumtsitraat on veel üks magneesiumilisand, mida kasutatakse kõhukinnisuse raviks. See imendub paremini ja sellel on kergem lahtistav toime kui hüdroksiid. Magneesiumtsitraadi standardannus on 240 ml päevas, mida võib segada veega ja võtta suu kaudu. Parimate tulemuste ja imendumise saavutamiseks järgige sildil olevaid standardseid annustamissoovitusi.

Une annus

Magneesiumitaseme säilitamine on hea une jaoks väga oluline. Magneesium aitab lõdvestada närvisüsteemi, lõdvestades veresooni, sh aju.

Teadlased leidsid, et vanematel inimestel, kes said magneesiumoksiidi vahemikus 414 mg kaks korda päevas, oli parem une kvaliteet võrreldes nendega, kes seda ei võtnud. Seetõttu lõõgastab 500 mg magneesiumi võtmine päevas veresooni ja parandab und.

Veresuhkru reguleerimise annus

Suhkurtõvega inimestel on tavaline madal magneesiumitase. Kuna kõrgenenud insuliini ja veresuhkru tase suurendab magneesiumi kadu uriiniga.

Uuringud on näidanud, et mineraal aitab õigel manustamisel reguleerida veresuhkru taset ja kontrollib insuliini toimet.

Insuliin on kõhunäärme rakkude poolt vereringesse eralduv hormoon, mis aitab kontrollida veresuhkru taset, andes rakkudele signaali tarbida verest glükoosi.

Spetsialistid on ka märkinud, et 2500 mg magneesiumi igapäevane lisamine magneesiumkloriidi lahuses parandab insuliinitundlikkust ja normaliseerib II tüüpi diabeediga inimeste veresuhkru taset. Lisaks mõjub see positiivselt luukoele ja hoiab vererõhu normi piires. Kuid uuringud selles valdkonnas jätkuvad.

Doosimine lihasspasmide vähendamiseks

Ägedad lihasspasmid ja krambid võivad olla teatud haiguste sümptomid. See on eriti solvav, kui need võivad ilmneda öösel ja häirida und.  Aga kuna magneesium võib seda seisundit leevendada, on soovitatav seda võtta nii söögi ajal kui ka söögikordade vahel. Selle kasu on tunda kuue nädala pärast, kui võtta 300 mg päevas. Kõige sagedamini turustatakse magneesiumipreparaate lihaste funktsiooni ennetamiseks ja parandamiseks ning spasmide leevendamiseks.

Depressiooniannustamine

Magneesiumipuudus põhjustab depressiooni. Seetõttu võivad magneesiumilisandid parandada paljude inimeste seisundit.

Uuring tõestab, et 248 mg magneesiumkloriidi parandas kerge kuni mõõduka depressiooniga patsientide sümptomeid. Pealegi on magneesium 450 mg võtmisel juba võimeline toimima antidepressandina, mis normaliseerib mõningaid mehhanisme ajus.

Treeningut suurendav annus

Magneesium on oluline sportlastele, eriti intensiivse treeningu ajal. Mineraal osaleb aktiivselt energiatootmises. Selle defitsiit sportlase organismis on üsna tavaline nähtus, kuid magneesiumi 126-250 mg ööpäevas annuse juures taastub lihastoonus, leevenevad spasmid ja krambid, normaliseerub vererõhk ja südamelihase töö. Sportliku soorituse parandamiseks ei pruugi magneesiumi lisamine sellistes annustes olla piisav ja seda võib suurendada kuni 350 mg magneesiumi päevas.

Doosid PMS-i sümptomite parandamiseks

Premenstruaalne sündroom (PMS) on rühm sümptomeid, sealhulgas veepeetus, närvilisus, agitatsioon ja peavalud, mida paljud naised kogevad üks kuni kaks nädalat enne menstruatsiooni. Varem on näidatud, et magneesiumi lisamine parandab PMS-i sümptomeid. Iga päev 200 mg magneesiumoksiidi võtmine leevendab PMS-iga seotud turseid ja parandab heaolu. Närvilisuse leevendamiseks ja meeleolu tõstmiseks võib kasutada kuni 360 mg päevas  

Migreeni annustamine

Inimestel, kes kannatavad  migreeni käes, võivad magneesiumipuudus olla mitmete tegurite tõttu, sealhulgas: geneetiline võimetus magneesiumi tõhusalt omastada või stressi tõttu suurenenud magneesiumi eritumine.

600 mg magneesiumtsitraadi lisamine oma dieeti iga päev võib aidata leevendada migreeni ja peapöörituse sümptomeid. Magneesium vähendab migreeni intensiivsust ja kestust.

Võimalikud kõrvalmõjud, probleemid ja hoiatused

Soovitatav annus magneesiumi päevase tarbimise korral ei tohiks üldjuhul ületada 350 mg. Siiski on näidustusi, mille korral saate annust suurendada 2500 mg-ni ainult arsti järelevalve all. Teatud magneesiumilisandite suured annused võivad põhjustada kõhulahtisust, millega kaasneb iiveldus ja kõhukrambid. Magneesiumilisandid võivad samuti suhelda teatud ravimitega, sealhulgas antibiootikumide ja diureetikumidega.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.