Facebook Pixel

Vitamiinid on kallid ja odavad – mis vahet on? Millised on vitamiinide tüübid ja kuidas need erinevad?

Vitamiinid on kallid ja odavad – mis vahet on? Millised on vitamiinide tüübid ja kuidas need erinevad?

Miks on ühed vitamiinikompleksid kallid ja teised odavad? Seda küsimust küsivad sageli need, kes külastavad Biotuse kauplust esimest korda. Paljud püüavad seda ise välja mõelda ja alustavad ilmselgest - ravimi koostisest. See tee viib ummikusse – on ju olemas lihtsad ained, näiteks C-vitamiin, mida müüakse igas apteegis sendi eest, aga preparaatides Solgarit pakutakse hinnaga 400 kuni poolteist tuhat UAH. Kui asi pole koostises, siis mis see on?

 

Keemia on keeruline teadus ja see teebki selle võimalik saada sama ainet erinevatel viisidel. Bioaktiivsete lisandite puhul erineb tulemus lisandite ja abiainete puhtuse, koguse ja kvaliteedi poolest. Ja vastavalt - seeduvuse ja, mis kõige tähtsam, kasu osas.

Vastavalt tootmismeetodile võib vitamiinid jagada mitmeks rühmaks, millest igaühel on oma omadused ja omadused:

  • Isoleeritud vitamiinid.

  • Isoleeritud toidulisandiga vitamiinid.

  • Taimsed vitamiinid.

  • Fermenteeritud vitamiinid.

  • Renatureeritud vitamiinid.

 

Isoleeritud vitamiinid on sünteetiliselt saadud ained. Sellesse rühma kuulub umbes 95% apteekides müüdavatest ravimitest. Loomulikult saab organism toidust vitamiine ja mikroelemente koos aminohapete ja teiste mikroelementidega (kelaatkompleks), mis aitab kaasa nende paremale omastamisele. Eraldatud vitamiinid sisenevad kehasse "puhtal kujul" ja imenduvad halvemini. Seetõttu soovitavad arstid enne nende võtmise kuuri alustamist läbida keha toksiinidest puhastamise kuuri.

 

Eelmine näide sünteetiliste ja orgaaniliste vitamiinide erinevusest on A-vitamiin kujul retinoolist ja beetakaroteenist. Hoolimata asjaolust, et see on sama vitamiin, on selle vabastamise vormid erinevad ja erinevad oluliselt hinna poolest. Retinool on puhtal kujul A-vitamiin, karoteen on selle taimne vorm, mida organism omastab hästi ja muundab ise A-vitamiiniks. Omastumisprotsessis toimib beetakaroteen samaaegselt antioksüdandina, mis on võimeline hävitama vaba radikaale, normaliseerib lipiidide ainevahetust ja parandab immuunsust. Puhtal kujul retinooliga võivad kaasneda kõrvaltoimed, näiteks nahaaluse rasva kollaka või oranži tooni ilmumine. Beetakaroteeni võtmisel neid toimeid ei ole. Eriti ettevaatlik tuleb olla retinooliga raseduse ajal – isegi väikesed selle üledoosid mõjutavad loote arengut negatiivselt. Samal ajal on rasedatele mõeldud odavates vitamiinikompleksides A-vitamiin sellisel kujul. Enne rasedatele mõeldud vitamiinikompleksi ostmist veenduge, et A-vitamiin oleks selles beetakaroteeni kujul - selline valem on ohutu.

 

 

Eraldatud vitamiinid ja mineraalid koos lisanditega tunneb ära märgiste  "looduslik", "täistoit", "toidupõhine". Need on ka sünteetilised, isoleeritud vitamiinid, kuid juba kelaadikompleksi osana - kuivatatud taimesegudest. Kompleks valitakse iga aine imendumiseks optimaalselt, seetõttu saab keha sellistest vitamiinidest palju rohkem kasu. Sellised “toidusegu” preparaadid on palju kallimad kui isoleeritud vitamiinid ja neid pole tavaapteekides saada. Näiteks vitamiinikompleksid ettevõttest Country Life ja Now Foods.

 

 

Järgmist kolme tüüpi vitamiine, alates ja saadakse looduslikest allikatest, kuid erineval viisil. Sellised bioaktiivsed lisandid ei sisalda sünteetilisi komponente, on organismis kergesti omastatavad ning mõjuvad kõige aktiivsemalt ja samas õrnalt. Kuid nende tootmine on palju keerulisem ja sellised tooted on palju kallimad.

 

 

p>

Taimsed vitamiinid – saadakse spetsiaalselt töödeldud ja kontsentreeritud toodetest: köögiviljad, puuviljad, maitsetaimed, marjad, pärm jne. Tavaliselt näitavad sellised preparaadid, millest need on saadud. Näide – tooted Mega Food.>

 

Kääritatud vitamiine toodetakse kõige loomulikumal viisil – probiootikumide kaudu kääritamine”. Spetsiaalsetes ilma keemiliste väetisteta kasvatatud rafineerimata toiduainetele lisatakse kasulikke baktereid ja pärmi ning käärimise tulemusena muutuvad teatud ained muudeks, keerukamateks. Kõige kuulsam fermenteeritud vitamiinide tootja on  Uus peatükk .

 

 

Renatureeritud vitamiine toodetakse ainulaadse tehnoloogia abil, mille on välja töötanud biokeemik Andrew Szalay. Tema eesmärk on säilitada Code Factors, ühendid, milles leidub looduslikes toitudes vitamiine. Renaturatsiooniprotsess jäljendab taimede kasvu. Selleks lisatakse puhastatud vitamiin või mineraalaine valku või peptiidi ja süstitakse vohavatesse pärmirakkudesse. Pärm saadakse, rikastatakse vitamiini või mineraalaine ja sellega kaasnevate elementidega. Tänu kodeerivatele teguritele tunneb organism vitamiine ja mineraalaineid orgaaniliselt ära ning imendub nagu looduslikust toidust saadud. Renatureeritud vitamiinide näide on Eluaia tootmine. .

 

Lisaks vitamiinide vabanemisvormile on nende kombinatsioonid kompleksid mängivad olulist rolli. Seega võib B12-vitamiin suurendada allergilisi reaktsioone B1-vitamiini suhtes ja neid ei soovitata koos võtta. E-vitamiin sobib hästi seleeniga, kuid rauaga imendub see halvasti. C-vitamiin parandab raua omastamist, kuid ühildub halvasti vitamiinidega B. Ja mida kõrgem on bioaktiivsete toidulisandite tootja staatus ja maine, seda rohkem selliseid tegureid arvestatakse.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.