Facebook Pixel

Kui palju vett peaksite jooma?

Kui palju vett peaksite jooma?

Minult küsitakse sageli, mitu liitrit vett peaksin päevas jooma? Kuid „norm” – see on vaieldav küsimus. Igaühel on erinev neerude maht, erinev kasv. Ja 180 cm pikkuse jaoks on vaja rohkem vedelikku kui 50 cm Kellel on katastroofiline füüsiline koormus ja keegi juhib istuvat eluviisi. Keegi kuivab ja keegi – ei.  Te ei saa mallidele linkida. Mis on kõigile kasulik – ei pruugi sulle hea olla.

 

Aga vesi – see on kõigi organismi biokeemiliste reaktsioonide katalüsaator, meil on rakusisene vedelik, on rakkudevaheline vedelik. Ja vee-soola tasakaalu küsimus on samuti väga terav. Sa pead lihtsalt tundma.

 

Ma arvan, et 1,5-1L – keskmine kogus vett. Kuid aktiivse füüsilise tegevuse perioodil, eriti kuumas ruumis, eriti suvel – vett on vaja rohkem.

 

Samuti peaksite jälgima, mida jood. Vesi võib olla aluseline, võib olla gaseeritud, võib olla gaseerimata. Oluline on pöörata tähelepanu vee kvaliteedile. Olenevalt sellest, kas mullivesi või gaseerimata – Ma ei kiindu sellesse. Usun, et mõnikord saab endale lubada klaasi soodat, kuid peate vaatama mikroelemente.

 

Seoses temperatuuriga: toatemperatuuril soe vesi imendub kiiremini, kuna keha ei vaja teda soojendada.

 

Vee kvaliteet ja kogus tuleb valida individuaalselt. Soovitan juua aluselist vett. Leelist kehas palju ei juhtu. Happelisest keskkonnast keha sees, kõik probleemid. See on lima, mis tekib ja ei tule õigel ajal välja, see on raskustunne jalgades.

 

Hommikul on soovitatav juua klaas vett.

 

Ma ei ole treeningu ajal suure vedelikutarbimise fänn, kuid see on individuaalne. Kui jooksed 10 või 15 km, võib klaas vett mängida saatuslikku rolli: keha lülitab osa energiast selle omastamiseks ümber. Aga kui jõusaalis trenni tehes juua väikeste lonksude ja annustena, siis miks mitte. Kuid te ei pea seda tegema meelega, ilma tervisliku janutundeta.         

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.