Facebook Pixel

Vitamiinid südame jaoks

Vitamiinid südame jaoks

Südame töö ei sõltu ainult autonoomsest närvisüsteemist, vaid ka peamiste mineraalainete: magneesiumi ja kaaliumi, vitamiinide või koensüümi Q10 sisaldusest. Paljud füsioloogilised protsessid (treening, vananemine) ja patoloogilised protsessid (stress, alkoholi tarbimine, nikotiin, kroonilised haigused) põhjustavad väärtuslike vitamiinide (E, B1, B6) ja mineraalaineid (kaalium ja magneesium) või koensüümi Q10. See mõjutab kogu organismi, eelkõige südame tööd – keha, mis on väga tundlik nende bioloogiliselt aktiivsete ainete kontsentratsiooni muutuste suhtes. Südame kokkutõmbed on väga töökate „töötajate” südamerakud, mida ioonid pidevalt läbivad: naatrium, kaalium ja kaltsium. Nende ioonide liikumissuund määrab, millises faasis on südamerakud. Südame töörakkude töö viimases etapis osalevad kaltsiumiioonid.
Südame vitamiinid
Patsiendile tasub meelde tuletada, mis on tema südamele hea ja mida ta saab teha selle heas vormis hoidmiseks. Samuti on olulised tervislikud eluviisid, mitmekesine toitumine, regulaarne liikumine ja halbadest harjumustest loobumine, õige kehakaalu säilitamine ja stressi vähendamine. Tänapäeva maailmas pole see aga alati võimalik. Seetõttu on vaja tagada organismile vajalik portsjon vitamiine ja mineraalaineid, mis – eriti stressis – need saavad väga kiiresti otsa. Südame jaoks olulised vitamiinid on vitamiin B1 (tiamiin), mille oluline puudus võib põhjustada südamelihase puudulikkust ja veresoonte laienemist, mis põhjustab üldist turset. Tiamiinipuudus tekib väga sageli alkoholimürgistuse tagajärjel. B6-vitamiin parandab magneesiumi imendumist seedetraktist, vähendab selle eritumist organismist ja võimaldab seda elementi tõhusalt kasutada. E-vitamiin, mis on looduslik antioksüdant, omakorda aeglustab vananemisprotsessi. Selle puudumine mõjutab negatiivselt lihaste ja närvisüsteemi talitlust.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.