Facebook Pixel

Kollageeni mõju kehale

Kollageeni mõju kehale

Kollageen on üks peamisi elemente, mis moodustavad eelkõige naha, kõõlused, luud, liigesed ja silma sarvkesta. Kollageenikiud on äärmiselt elastsed ja vastupidavad. Kaitse siseorganeid (neerud, maks, magu) ja hoia neid õiges asendis. Kollageen hoolitseb õige naha niisutamise eest. Tänu temale uuenevad naharakud. Kollageen mängib immuunsüsteemis olulist rolli: peatab patogeensete bakterite, toksiinide ja vähirakkude arengu. Keha ise toodab kollageenikiude.

Kollageenipuuduse tagajärjed organismis

Pärast 26 eluaastat kaotab inimkeha järk-järgult võime taastada kollageenikiude. Kuid mitte ainult see pole kollageeni hulga vähenemise põhjus kehas. Kollageenikiududele mõjuvad halvasti ka haigused ja suurenenud füüsiline aktiivsus. Kollageeni hävimine ja probleemid selle taastamisega on liikumishäirete, liigesehaiguste, seljavalu, sügavate kortsude, tselluliidi ja liigse juuste väljalangemise põhjuseks.

Kollageen nahas

Kollageeni ülesanne on jälgida sünoviaalvedeliku tootmist, samuti mõjutada kõhre elastsust ja kõvadust. Liikuvate luude ristmikul on spetsiaalne lima, mis vähendab hõõrdumist. Kui sünoviaalvedeliku hulk väheneb (näiteks haiguse tõttu), siis iga liigutuse tulemusena tunneme valu. Aja jooksul puudub meie kehas vask, vitamiinid A, C ja E. Just need ained toimivad kollageenikiudude taastamise abivahendina. Väike kogus kollageeni on meie naha seisundi nõrgenemise põhjuseks. Erinevad tegurid (päikesekiirgus, vabad radikaalid) avaldavad sellele kahjulikku mõju. Selle tulemusena süvenevad kortsud, nahk kaotab oma elastsuse ja painduvuse. Kollageenipuudus põhjustab tselluliiti, mis ilmneb kõhnadel ja rasvunud inimestel.

Kollageeni täiendamine


Kahjuks ei leidu toidus kollageeni peaaegu kunagi. Selle täiendamiseks peaksite kasutama spetsiaalseid toidulisandeid. Vedelal kujul saadud kollageen imendub kiiresti. Regulaarne kollageeni tarbimine annab märgatavaid tulemusi.

Sisu
  • Kollageenipuuduse tagajärjed organismis
  • Kollageeni täiendamine
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.