Facebook Pixel

Sügisvitamiinid – tugevda immuunsust!

Sügisvitamiinid – tugevda immuunsust!

Sügisel vajame iseäranis vitamiinide lisasüste, et vältida haigestumist ja sügiseste bluusi teket. Kust leiame sügiseks olulisemad vitamiinid? See on hämmastav, kui palju meie tuju ja enesetunne ilmast sõltuvad. Sügisel, kui päikest jääb vähemaks, päevad on lühemad ja pilvisemad, toodab meie keha järjest vähem serotoniini ehk õnnehormooni. Poodides pole nii suurt valikut värskeid köögi- ja puuvilju, seega saame vitamiine järjest vähem. Kõik see aitab kaasa asjaolule, et sel perioodil on kerge mitte ainult nakatuda, vaid ka sügismasendusse langeda. Et seda ei juhtuks, tuleks mõelda toitumise täiendamisele vajalike vitamiinidega.

Sügisvitamiinid – milliseid vitamiinipreparaate valida?

Külmetuse ja gripi perioodil on meie organismile eriti olulised vitamiinid nagu A-, D-vitamiin ja loomulikult C-vitamiin. Viimane on tuntud eelkõige tugevdajana. immuunsüsteem. Kuid vitamiinid on vajalikud ka serotoniini ehk õnnehormooni tootmiseks. Tänu B-vitamiinide ja D-vitamiin suudame sügismasendusele ja bluusile tõhusamalt vastu seista. Kõiki neid vitamiine võib leida erinevatest toidulisanditest ja kapslites saadaolevatest vitamiinipreparaatidest. Vastavalt vajadusele saad valida ühes kapslis kas ühe vitamiini või kõigi sügise vitamiinidega toidulisandi. Sellised preparaadid sisaldavad reeglina ka olulisi mikroelemente, nagu kaalium ja taimeekstraktid, mis samuti mõjutavad immuunsuse paranemist. Erilist tähelepanu tasub pöörata ženšenni, ehhiaatsia või kibuvitsa ekstraktiga preparaatidele. Toidulisandite valikul tuleb olla ettevaatlik – palju vitamiine, mida me igapäevaselt toiduga varustame, ja vitamiinide liig kehas võib olla sama kahjulik kui nende puudus. Seetõttu pidage vitamiinipreparaate ostes nõu oma arstiga, eriti kui võtate mingeid ravimeid.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.