Facebook Pixel

Vitamiinid stressi ja depressiooni vastu

Vitamiinid stressi ja depressiooni vastu

B-vitamiinid. Samuti on oluline meeles pidada, et selle rühma vitamiinid hävivad peamiselt nikotiini mõjul, samuti alkoholi, kofeiini ja rafineeritud suhkru liigsel tarbimisel. Et suurendada organismi vastupanuvõimet stressile, on olulised ka antioksüdandid – C-vitamiinid ja E.

1

vitamiin B12

Kognitiivse funktsiooni jaoks oluline. B12-vitamiini puudus mõjutab peamiselt vanureid, kes ei tooda maos piisavalt vesinikkloriidhapet B12-vitamiini omastamiseks, mis põhjustab sageli dementsust ja segadust; samuti need, kes põevad Addisoni aneemiat või funktsionaalseid seedehäireid.

2

vitamiin B6

Vajalik aminohapete ainevahetuseks, mis osalevad neurotransmitterite dopamiini ja serotoniini sünteesis, mis omakorda vastutavad hea tuju ja rahulikkuse eest. Selle vitamiini puudus võib põhjustada depressiooni.

3

vitamiinid B5 ja B3

Reguleerige stressihormoonide kortisooli ja adrenaliini vabanemist neerupealiste poolt

5

vitamiin B1

Osaleb veresuhkru energiaks muutmise protsessis. Selle vitamiini puudus võib põhjustada ärevust ja isegi enesetapumõtteid.

6

C- ja E-vitamiinid

Tugevad antioksüdandid. Neutraliseerida vabu radikaale, mille hulk kehas depressiooni ja stressi ajal suureneb.

 

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.