Facebook Pixel

Kas C-vitamiin aitab külmetuse korral?

Kas C-vitamiin aitab külmetuse korral?

Kas C-vitamiin aitab külmetuse korral? See teooria oli populaarne eelmise sajandi 70ndate alguses, kui Nobeli preemia laureaat Linus Pauling avaldas töö külmetushaiguste ennetamise kohta megaannuste C-vitamiiniga. Ta ise tarbis kuni 18g C-vitamiini päevas.

Kaasaegsete uuringute tulemused pole aga kinnitust leidnud.

Tõepoolest, C-vitamiin on antioksüdant ja hädavajalik kollageeni tootmiseks inimkehas. Kollageen – valk, mis annab nahale tugevuse ja elastsuse.

Uuringud on näidanud ka kõrget C-vitamiini kontsentratsiooni immuunrakkudes. C-vitamiini tarbimine immunotsüütide poolt suureneb külmetuse korral 3 korda.

29 uuringu metaanalüüs, milles osales 11 306 inimest, näitas, et C-vitamiin ei vähenda külmetuse riski, kuid vähendab selle raskust. ja haiguse kestus.

On väga oluline saada piisavalt C-vitamiini iga päev, sest see ei kogune organismi. 

Meie poes on seda suur valik vitamiin erinevates vormides: askorbiinhappe kujul, askorbaadid, estrid.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.