Facebook Pixel

Kookosõli ainulaadsed omadused

Kookosõli ainulaadsed omadused

Kookosõli on oma tervise- ja iluomaduste tõttu leidnud rakendust nii toiduvalmistamisel kui ka kosmetoloogias. . Paradoksaalsel kombel on kookosõli parim vahend... kaalu langetamiseks. See võimaldab teil vabaneda ülekaalust ja rasvumisest, kuna see ei ladestu liigse rasva kujul, vaid seda kasutatakse ka energia tootmiseks ja kalorite põletamiseks. Uurime, millised omadused veel kookosõlil on.
Kookosõli saadakse kookospähkli viljalihast. Kookosõli peetakse kõige tervislikumaks õliks maa peal. Seda seetõttu, et see sisaldab spetsiaalset rasvaosakeste rühma – triglütseriide. Kuigi neid peetakse ebatervislikeks küllastunud rasvadeks (need moodustavad 90 protsenti kookosõlist), võib väikestes kuni mõõdukates kogustes söömine anda palju eeliseid.Trigütseriidid käituvad teisiti kui teised rasvad. Pärast kehasse sisenemist ei kandu need rasvkoesse, vaid neid kasutatakse kohe energia tootmiseks ja seega ainevahetuse kiirendamiseks. See tähendab, et pärast kookosõli lisamisega einet põletatakse liigsed kalorid kiiremini, mis hoiab ära ülekaalu ja rasvumise. Lisaks on kookosõli väga toitev ja seetõttu kustutab nälja kiiresti ja pikaks ajaks, mis takistab toidukordade vahel näksimist. Selle tulemusena tarbite kogu päeva jooksul vähem toitu ja seega ka kaloreid.
Sellega seoses tuleks kookosõli lisada nende inimeste dieeti, kes võitlevad ülekaalulisuse ja rasvumisega, eriti kõhurasvaga. Seda kinnitavad Brasiilia teadlaste uuringud, mille tulemused avaldati meditsiiniajakirjas 'Lipids'. Nende katses osales 40 naist vanuses 20–40, kes kannatasid kõhupiirkonna rasvumise all. 12 nädala jooksul sõid mõned neist 30 ml kookosõli päevas ja mõned 30 ml sojaõli. Selle aja jooksul pidid nad sööma nii, nagu siiani. Selgus, et pärast uuringute lõppu oli kookosõli tarbinud naistel oluliselt madalam KMI ja väiksem vööümbermõõt kui naistel, kes tarbisid sojaõli.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.