Facebook Pixel

Talvised haigused. Mida teha, et mitte haigeks jääda?

Talvised haigused. Mida teha, et mitte haigeks jääda?

Arstid hoiatavad! Enne iga majast väljumist külmas, vähemalt "minuti jooksul", peate riietuma hästi. Isegi väikseim keha alajahtumine võib tõesti põhjustada tõsiseid haigusi. Parem on seda ennetada kui hiljem ravida. Külmadel päevadel on polikliinikutes üha rohkem patsiente. Kaebab külmetushaiguste, kurguvalu, köha või nohu üle. Patsiendid ei riietu kodust lahkudes kuigi palju. Ja paljude haiguste vältimiseks piisaks ka mütsi, salli ja kinnaste kandmisest.
Eelkõige noorte üks suurimaid vigu on talvel mütsita käimine. Kuid see võib põhjustada sinusiiti või valulikku kõrvapõletikku. Samuti peaksite hoolitsema oma kaela eest. Salli puudumine on peaaegu alati garanteeritud põletik kurgus, kurguvalu, köha, nohu ja kaela neuralgia.
Kinnaste mittekandmine või liiga kergete jalatsite omamine võib rahastada käte ja jalgade külmumist, aga ka külmetushaigusi.
Lapsed on talvistele nakkustele kõige vastuvõtlikumad. Mängude ajal lumel ei selgu kohe, et neil on õlad paljad. Ja ristluupiirkonna jahutamine võib põhjustada neerude ja juurte põletikku. Ja siis lõpeb talimäng raviga voodis.
Pea - ilma mütsita kõndides on meil eeskätt kalduvus kõrvapõletikele, põskkoopapõletikele, kroonilistele peavaludele ja isegi ninakõrvalurgete haigustest tingitud konjunktiviidile.
Kael – salli mittekandmine võib põhjustada kurgupõletikke, kurguvalu, köha ja nohu.
Rind – halvasti kaitstud rindkere võib põhjustada bronhiiti. See on ajal, mil ravimata jätmisel võib see põhjustada kopsupõletikku.
Tagasi – lahtise seljaga võib tekkida eelkõige neerupõletik, juurepõletik. Sellised haigused võivad tabada lapsi, kes lumes mängides ei tunne, et selg on lahti.
Käed – kandke kindaid. Vastasel juhul võite saada külmakahjustusi, mis põhjustab haavade teket. Oma käsi mitte kaitstes oleme allutatud ka liigeste ja luude taandarengule.
Jalad – märjad jalanõud võivad viia keha jahtumiseni, mis viib külmetushaigusteni. Samuti ei tohi unustada, et jalgade, aga ka käte alajahtumine võib põhjustada degeneratiivseid muutusi liigestes ja külmumist.
Ärge unustage ka osta vitamiine, mida saate meie saidilt.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.