Facebook Pixel

Tsingipuuduse põhjused ja tunnused

Tsingipuuduse põhjused ja tunnused

Selle mikroelemendi puudumisega (kroonilised haigused) võivad tekkida probleemid: juuste väljalangemine, valvsuse puudumine, maitse ja lõhna vähenemine. See ei tähenda, et tsingipuudus on tavaline, kuid mõned inimesed võivad tunda selle puudust. Ja kuigi elementi ei mõisteta täielikult, on see kindlasti võõrandamatu. Selle mineraali puuduse korral tekivad probleemid uute tervete rakkude tootmisel ning energia, seksuaal- ja reproduktiivse funktsiooni säilimisel. 

Siin on vaid mõned märgid, mille järgi saate kindlaks teha tsingipuuduse organismis:

- seletamatu kaalulangus

-pikad mitteparanevad haavad 

- erksus ja valvsuse puudumine

- lõhna ja maitse vähenemine

- kõhulahtisus

- isutus

- lahtised haavad nahal

Riskitegurid

Tsingipuudus raseduse ajal on täis enneaegset sünnitust ja loote kasvupeetust (füüsiline ja vaimne). Tsink tagab naha ja teiste organite varustamise toitainetega, immuun- ja närvisüsteemi reguleerimise ning on vajalik rakkude kasvuks ja jagunemiseks. Sama oluline on tsink & nbsp; sperma tootmist ja selle puudus võib põhjustada meeste viljatust. Enne lapse planeerimist on soovitatav mõlemal partneril oma toitumine üle vaadata ja hoolikalt valida kõrge tsingisisaldusega toiduained. Riskirühma kuuluvad tavaliselt imikud, rinnaga toitvad naised ja vanemad inimesed, kellel on toitumispiirangud. Rasedad naised vajavad seda kasulikku elementi aga rohkem kui teised. 

Tsingipuuduse diagnoos

Tsink kipub rakkude vahel jaotuma jälgedes, mistõttu on puudulikkuse tuvastamine lihtsa vereanalüüsiga raske.

Kui arst kahtlustab tsingipuudust, peaks ta kontrollima vereplasmast täpseid näitu ja suunama patsiendi muudele uuringutele. Need võivad hõlmata uriini ja juuksekiudude teste tsingisisalduse täpseks mõõtmiseks.

Mõnikord on tsingipuudus mõne muu haigusseisundi sümptom. Näiteks mõnel juhul töödeldakse mineraal organismis, kuid ei imendu piisavalt hästi. Ebapiisav elemendi kogus kehas põhjustab vase imendumise rikkumist. Arst kindlasti teab neid peensusi ja peaks läbi viima täiendavaid uuringuid, et selgitada välja oma puudulikkuse põhjused.

Tsingipuuduse ravi

Tsingipuuduse ravimine pole sugugi lihtne. Esimene koht, millest alustada, on muuta või täiendada oma dieeti mineraaliderikaste toiduainetega. Alustage oma dieedi hindamisest punase liha, linnuliha, teravilja, nisuidu, metsiku riisi ja austrite osas.

Veganitel ja taimetoitlastel on toidust raskem kätte saada vajalikku tsinki kogust. Teise võimalusena proovige küpsetatud ube, india pähkleid, herneid ja mandleid ning muid tsingirikkaid toite.

Kuid mikroelement on paremini kättesaadav looduslikes toidulisandites ja multivitamiinikomplekside osana. Seda leidub ka mõnedes külmetusravimites, kuigi seda ravimit ei tohi võtta, kui see pole näidustatud. Lihtsam on osta tsinki sisaldavaid toidulisandeid. Biotuse veebipood esitleb suurt hulka looduslikke tsinki sisaldavaid preparaate, mis aitavad ületada terviseprobleeme ja tõstavad elukvaliteeti.

Millal on parim aeg arsti külastamiseks?

Enamasti ei ole tsingipuudus hädaolukord. Raseduse ja imetamise ajal, aga ka selle vaeguse korral pöörduti aga koheselt spetsialisti poole, sest mineraal on vajalik loote tervislikuks arenguks emakas.

Kui teil on tsingipuudusest tingitud kõhulahtisus, mis kestab mitu päeva, peaksite helistama oma arstile. Tsink on mineraal, mis aitab sooltel infektsiooniga võidelda ja ilma selleta haigus süveneb.

Pöörduge oma arsti poole, kui tunnete pearinglust või iiveldust; äkiline peavalu, mis ei kao pikka aega; teadvusetus.

Kõige lihtsam viis tsingipuudust taastada on tasakaalustatud toitumise ja õigesti valitud looduslike preparaatidega. Igaüks saab selle probleemi ilma suuremate raskusteta lahendada, peate lihtsalt enda eest hoolitsema ja oma keha vajadusi rahuldama.

Meditsiiniline ülevaade PhD Debra Sullivanilt, MSN, RN, CNE, CO, 1.4. juuni 2017 AutorKatherine Watson

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.