Facebook Pixel

Apteegivitamiinid või toidulisandid: mida valida tulevasele emale?

Apteegivitamiinid või toidulisandid: mida valida tulevasele emale?

Rasedus on üks põnevamaid ja unustamatumaid sündmusi naise elus. Lapseootel emal on oluline jälgida oma tervist, unustamata lapse kõigi vitamiinide ja mineraalide tasakaalu. Tervislik eluviis, ratsionaalne toitumine, samuti vitamiinide ja toidulisandite võtmine on parim lahendus lapseootel ema ja lapse tervise hoidmiseks. Mida valida: apteegi vitamiine või toidulisandeid? Mõtleme välja!

Vitamiinid ja toidulisandid: leia 10 erinevust

Kas teadsite, et apteegi vitamiine peetakse ravimiteks, kuna neid kasutatakse vitamiinipuudusest põhjustatud haiguste ennetamiseks või raviks. Erinevalt toidulisanditest saadakse sellistes preparaatides sisalduvad komponendid aga enamasti sünteetiliselt. Ja bioloogiliselt aktiivsed lisandid (BAA) on looduslikud ained, mida saadakse looduslikest koostisosadest. Neid nimetatakse ka vitamiinilisanditeks, mis on suurepärane toidulisand tervise edendamiseks ja keha toitainetega varustamiseks.  

Rasedad naised sageli mõtlevad: kuidas ohutult säilitada vitamiinide ja mineraalide tasakaalu kehas, et mitte kahjustada last? Sellele küsimusele vastamiseks vaatame ühte huvitavat juhtumit teadusringkondades.  20. sajandi keskel soovitas Nobeli preemia laureaat Linus Pauling, et täiendav vitamiinide lisamine võib parandada inimese elukvaliteeti. Teadlase avaldus tekitas ravimitööstuses tõelise segaduse ja suurendas vitamiinikomplekside müüki.

Kuid aja jooksul ei suutnud arstid Paulingu oletust tõestada. Lisaks on arvukad teaduslikud uuringud näidanud, et sünteetiliste vitamiinide võtmine suurtes annustes võib põhjustada allergiat ja paljude haiguste teket. Seetõttu on rasedatel optimaalne rikastada oma dieeti looduslikku päritolu vitamiinide ja mineraalainetega.

Looduslikud vitamiinid on parim lahendus

Kliiniliselt on tõestatud, et raseduse ajal suureneb vitamiinivajadus keskmiselt 1,5 korda. Rasedus on ju keeruline bioloogiline protsess, mille käigus muutuvad lapseootel ema ainevahetus, hormonaalsüsteemi töö, vere koostis. See muidugi ei tähenda, et peaks lootma ainult multivitamiinide kompleksidele, eriti apteegi omadele. Tervislik toitumine, kõndimine ja ka hea tuju on terve raseduse võti.

Kui me räägime vitamiinipuudusest, siis see on parem korrigeerida esmalt dieeti, täiendades toitainete puudust toidulisandite abil. erilised vitamiinid rasedatele naistele. Kaasaegsed tootjad pakuvad rasedatele tohutut valikut looduslikke toitaineid, mis ei sisalda kunstlikke säilitusaineid, maitseaineid, värvaineid, aga ka suhkrut, tärklist ja gluteeni.

Kõige populaarsemad vitamiinid ja mineraalained    

Enamikul Ukraina rasedatel naistel on kolme või enama vitamiini puudus. Põhimõtteliselt on tegemist B-vitamiinide (eriti foolhappe) puudusega. ), vitamiinid A, E, C ja D, samuti raud, jood ja kaltsium. Rääkides lapseootel emade toitainetest, tuleb kõigepealt märkida B-vitamiinid, mis osalevad kõigis kehas olulistes ainevahetusprotsessides. Immuunsuse tugevdamiseks, juuste ja küünte tugevdamiseks ning terve nahaseisundi säilitamiseks vajavad lapseootel emad C-, A- ja E-vitamiini.

Samuti tasub tähele panna, et mitte üksainus vitamiinikompleks rasedatele ei saa ilma joodita ja kaltsiumEbasoodsa ökoloogia ja alatoitluse tõttu kannatavad rasedad sageli kilpnäärmehaiguste all. Jood osaleb ju hormoonide sünteesis, millest sõltub kõigi organite normaalne talitlus.

Ükskõik kui ahvatlevad värvilised apteegivitamiinid välja näevad, paljud neist sisaldavad sünteetilisi komponente, mis ei ole alati tulevase ema ja lapse tervisele ohutud. Vitamiinide, mineraalide ja muude elutähtsate toitainete puuduse korvamiseks on rasedatel parem eelistada looduslikku päritolu toidulisandeid ja vitamiinikomplekse. Ja loomulikult ärge unustage tervislikku toitumist ja mõõdukat füüsilist aktiivsust.

Head lugejad, kui teile meeldis meie artikkel, jagage seda oma sõpradega !

em>

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.