Facebook Pixel

Kaltsiumi 8 omadust

Kaltsiumi 8 omadust

1. Kaltsium mängib meie keha toimimises üht juhtivat rolli.

Meie keha vajab igapäevast kaltsiumivaru, et parandada vereringet ja liigeste liikuvust, tugevdada lihaseid ja soodustada hormoonide tootmist. Kaltsium on hädavajalik teabe töötlemiseks ja edastamiseks ajust teistele kehaosadele.

See oluline element on seotud hammaste ja luude tervise säilitamisega, aidates neid tugevdada ja tihendada. Tugevad luud on meie keha jaoks kaltsiumi reservuaar ja kui sa ei saa toidust piisavalt mineraalaineid, võtab keha seda kindlasti luudest.

2. Keha ise kaltsiumi ei tooda ega sünteesi, seega saame seda toidust või lisaks toidulisanditena. 

Kaltsiumisisaldusega toiduained on: piim, juust ja jogurt

tumerohelised köögiviljad nagu lehtkapsas, spinat ja spargelkapsas, valged oad, sardiinid,

leib, teraviljad, sojatooted ja apelsinimahl.

3. D-vitamiin on vajalik kaltsiumi imendumiseks, ilma selle vitamiini olemasoluta ei saa mineraal hästi imenduda.

D-vitamiini võib saada sellistest toiduainetest nagu lõhe, munakollased, mõned seened ja piim.

Päikesevalgus on ka hea D-vitamiini allikas, meie nahk toodab seda loomulikult päikese käes. Tume nahk ei suuda seda vitamiini toota. Seetõttu soovitatakse tumeda nahaga inimestel võtta kaltsiumi juurde.

4. Naised vajavad kaltsiumi

Uuringud näitavad, et kaltsium võib leevendada premenstruaalse sündroomi (PMS) sümptomeid. Uuringud on kinnitanud, et kaltsiumi ja magneesiumi lisatarbimine võib vähendada PMS-i ja menopausi sümptomeid.

Kuidas me teame, kas meie keha saab piisavalt kaltsiumi? Ameerika Ühendriikide riiklikud terviseinstituudid soovitavad täiskasvanutel võtta kuni 1000 mg päevas. Rasedatele, imetavatele ja üle 50-aastastele naistele on soovitatav annus 1200 mg päevas.

6. Kaltsiumipuudus põhjustab tavaliselt terviseprobleeme. Osteoporoos on eakate haigus. Seetõttu soovitavad teadlased naistel

võta lisaks kaltsiumi. Täiskasvanud peaksid suurendama kaltsiumi tarbimist, et vältida osteoporoosi teket, luude haprust ja poorsust. Osteoporoos on eakatel inimestel, eriti naistel, tavaline nähtus. Seetõttu soovitavad teadlased naistel tarbida kaltsiumipreparaate. Lisaks vajavad lapsed kiiresti kasvades ja arenedes kaltsiumi. Ja need lapsed, kes seda mineraali piisavalt ei saa, on kasvus ja arengus hilinenud. 

 7. Vitamiinide võtmine kaltsiumiga aitab parandada keha tervist. Kõik ei saa kaltsiumi kätte, ainult toiduga. Inimeste kategooriasse, kes kannatavad laktoositalumatuse all, veganid, taimetoitlased ja lihtsalt need, kes ei armasta piimatooteid, on kaltsiumi raske saada ainult toidust. Ja vitamiinide täiendav tarbimine kaltsiumiga annab kindlasti soovitud tulemuse.

Süsivesikud ja tsitraat on kaks kõige soovitatavamat kaltsiumivormi. Kaltsiumkarbonaat -tavalisem ja odavam. Seda võib leida enamikus ravimites. Kuid kaltsiumtsitraati võetakse toidust sõltumata. Enamasti on see välja kirjutatud vanematele inimestele, sest imendub ka maomahla madala happesusega.

8. Liiga palju kaltsiumi avaldab soovimatut mõju.

Väga oluline on võtta vitamiine ja mineraalaineid õigesti. Üldiselt on liiga suurel kaltsiumil kõrvalmõjud. Need võivad ulatuda kergest (kõhukinnisus, gaasid ja puhitus) kuni raskemateni (neerukivide moodustumine). Lisaks häirib mineraal teiste toitainete ja ravimite imendumist. Enne selle mineraalaine võtmist pidage nõu oma arstiga.

 Harvadel juhtudel põhjustab liigne kaltsium veres kogunemist, mida nimetatakse hüperkaltseemia Leidke õnnelik keskkond, et varustada keha selle olulise makrotoitainega.

Meditsiiniline ülevaade, autor Natalie Butler, RD, LD, 16. mai 2016- Autor Suvine fantastiline

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.