Facebook Pixel

Köögi- ja puuviljad, mida talvel süüa

Köögi- ja puuviljad, mida talvel süüa

Talv – See on periood, mil kodumaal saadaolevaid puu- ja köögivilju on vähe. Miski pole tõest kaugemal. Muidugi ei leia me kõiki, keda tahame. Ja kui meil õnnestub need leida, siis me ei saa olla kindlad, kas need on terved ja ilma keemiata. Tasub kasutada tervet mõistust ja võtta talvel seda, mis on saadaval.
Milliseid köögivilju võib talvel süüa?
Eelkõige juurvilju nagu porgand, peet, seller.
Sibulajuurviljad. : sibul, küüslauk.
Köögiviljad, kaunviljad: oad, kikerherned, herned, läätsed.
Ristiõielised köögiviljad: kapsas ja punane kapsas, rooskapsas.
Tomatid, salat või kurk, jah, teeme leida, kuid need on pärit soojadest riikidest. Nende maitse ja aroom ei meenuta pigem Ukraina looduslike tomatite või kurkide maitset ega lõhna.
Mida süüa importköögiviljade asemel?
Hapukapsas ja kurk mõjuvad soodsalt bakterifloorale Eestis. sooled, on looduslikud probiootikumid, sisaldavad palju vitamiine ja mineraalsooli. Tugevdada immuunsüsteemi. Hapendamiseks on parem kasutada oma tooteid, kui neid on.
Importtomatite asemel – tomatipüree, mida leiame poodide riiulitelt. Töödeldud tomatites on palju rohkem lükopeeni – antioksüdant, millel on vähivastased omadused.

Milliseid puuvilju talvel süüa?
Õunu ja pirne, aga mitte ainult.
Võtta tasub külmutatud toiduaineid, mis ei kaota oma koostist toiteomadused ja maitse.
Kreeka pähklid ja sarapuupähklid.
Mis puutub imporditavatesse puuviljadesse, nagu banaanid ja tsitrusviljad, siis need on pritsitud tugevate bakteritsiidsete ainetega, et kõik saaksid pika teekonna üle elada. Seetõttu on väga oluline pesta neid põhjalikult soojas vees, eelistatavalt käsnaga. Puuviljade pesemiseks on ka vedelikke.
Kui tunnete, et talvel ei saa piisavalt vitamiine, soovitame vitamiine osta.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.