Facebook Pixel

Kuidas end külmetuse eest kaitsta?

Kuidas end külmetuse eest kaitsta?

Nina toimib "koridorina"; õhuvool hingamise ajal. Selle ülesanne on korralikult niisutada ja soojendada õhku. Kuidas end külmetuse eest kaitsta?
Terve inimene teeb tänu oma tööle 12-15 hingetõmmet minutis. Välja hingab keskmiselt 6 liitrit õhku. Sügis-talvisel perioodil on nina talitlus raskendatud. Küll aga võib proovida nohu ära hoida.
Sügise ja talve saabumine toob kõige sagedamini kaasa grippi ja SARS-i haigestumise tõusu. Just sel perioodil on meil eeskätt oht haigestuda nohu ehk kõnekeeli öeldes nohu, mis on üks levinumaid külmetuse sümptomeid. See põhjustab aevastamist, kriimustamist ja eritist ninast. See avaldub eriti une ajal, mistõttu on raske korralikult puhata. Kui meie keha on üldises nõrkuses, võib see kaasa tuua isegi hingamisprobleeme.
Sügis-talvisel perioodil varitsevad meie ninad muud "lõksud" ehk siis radiaatorid ja konditsioneerid. Kui paneme majades ja autodes kütte sisse, põhjustab see sageli nina limaskesta liigset kuivamist ja hingamisprobleeme.
Kui akna taga läheb niiskeks ja külmaks ning pealegi algab sügistalvine külmetusperiood, tasub järgida mõnda lihtsat reeglit, mis aitavad meid külmetuse eest kaitsta:
Pikad jalutuskäigud . Ärge unustage ühe väljumise ajal kõndida umbes 6000 sammu.
Püüdke leida päevas 15 minutit kuni poolteist tundi lõõgastumiseks ja hingamisharjutusteks.
Kasutage sobivaid hüaluroonhappe baasil kaitsvaid ja ravivaid ninapreparaate. Hüaluroonhape aitab säilitada nina limaskesta hüdratsiooni. Samuti aitab see kaasa nina limaskesta taastumisele.
Vähemalt kord kahe nädala jooksul hingake hingamisteid sisse.
Tuuluta korterit sageli.
Ära unusta riietust kohandada vastavalt väljas valitsevale ilmale. Ärge külmutage.
Püüdke hoida korteris temperatuuri u. 20-22 kraadi.
Joo teed mee ja sidruniga. Söö C-vitamiini, eelistatavalt loomulikul kujul.
Võtke vitamiine, millest sügis-talvisel perioodil nii puudus on.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.