Facebook Pixel

Probiootikumid lastele

Probiootikumid lastele

Probiootikumid on head bakterid. Asustades lapse seedetrakti, ei põhjusta probiootikumid mitte ainult haigusi, vaid, vastupidi, hoiavad ära nakkusi. Seetõttu on neil kasulik mõju lapse tervisele. Probiootikumide kohta imikute toitumises on olnud palju vaidlusi. Seetõttu tasub selgitada, millist mõju avaldavad probiootikumid lapse tervisele.
Probiootikumid on lihtsalt bakterid
Mitte ainult. Probiootikumid pole mitte ainult kasulikud bakterid, vaid ka mõned pärmseened. Selle näiteks on tüvi Saccharomyces boulardii. Selle kasulik mõju näiteks kõhulahtisuse ravis on uuringutes tõestatud. Seetõttu peaksid laste toidulaual olema ka seda tüüpi probiootikumid, kuigi tegemist ei ole bakteritega.
Antibiootikumravi ajal tuleks lapsele anda probiootikume
Selles küsimuses on arstide arvamused eriarvamusel probleem. Vastased viitavad sellele, et selle käitumise toetuseks puuduvad uuringud ja see suurendab ka ravikulusid. Enamik lastearste aga soovitab vanematel anda oma lapsele koos antibiootikumidega ka probiootikume, tõdedes, et kuna antibiootikumid hävitavad patogeensed mikroobid, on ka kasulikud bakterid otsa saanud. Seetõttu tasub neid kinkida lastele, eriti neile, kellel on kalduvus ravi ajal väljaheitele lahti tulla või kõhuvalu. Et olla kindel, on kõige parem anda probiootikume 2-3 tundi pärast antibiootikumi.
Probiootikumidega piima tuleks soovitada tundliku kõhuga lastele
Tõsi. Head bakterid on eriti kasulikud lastele, kellel on kõhupuhitus, kõhukinnisus, kõhulahtisus, koolikud, laktoositalumatuse sümptomid ja veelgi sagedamini röhitised või kellel on lihtsalt õrn seedetrakt. Piim reguleerib seedetrakti tööd, parandab seedimist, tugevdab beebi immuunsust ja aitab tal nautida uusi maitseid, kui on käes esimeste lisatoitude aeg.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.