Facebook Pixel

Sügismasendus? Toitumine ja valgus: sügismasendusega toimetulemise viisid

Sügismasendus? Toitumine ja valgus: sügismasendusega toimetulemise viisid

Sügismasendus võib tabada kõiki. Tundub, nagu iga hooajaline depressioon, uue hooaja alguses. Seda soosivad lühemad, pilves päevad, külm ja lörts. Suurenev väsimus, halb tuju, vaimne töö vähenemine... Eksperdid nimetavad seda seisundit hooajaliseks esteetiliseks haiguseks. Leia tõhusaid viise sügismasendusega toimetulemiseks.
Sügismasendus kiusab sind? Meeleolu halvenemine, depressiivsed mõtted, pidev väsimus... Kas olete aga mõelnud sügismasenduse ravivõimalusi otsides toitumise muutmisele? Ukraina traditsioonis on aktsepteeritud, et jahedal aastaajal on vaja tarbida rasvaseid toite. See on aga vale. Rasvane toit, maiustused, alkohol ja kohv tekitavad letargiat, apaatsust ja aeglustavad mõtteprotsesse.
Sügisdieet – mida peaks sisaldama
Meie toitumisel on enesetundele tohutu mõju. See, mida me sööme, määrab, kas meil jätkub jõudu igapäevaseks võitluseks ja tõhusalt tasandada väsimustunnet. Seetõttu tuleks vältida madala toiteväärtusega toite. Meie toidud peaksid olema rikkad vitamiinide ja mineraalide, puu- ja juurviljade poolest. Sama oluline on piisava annuse leiba või isegi teraviljade pakkumine, mis on rikkad B-vitamiinide poolest. mis tugevdavad närvisüsteemi. Toitu tasub rikastada kalaga, sest selles sisalduvad rasvad aitavad kaasa meie meeleolu eest vastutava neurotransmitteri serotoniini sünteesile. Sügiseses dieedis on väga soovitav süüa pähkleid ja piisavalt vett ning regulaarne toidu söömine hoiab ära väsimus- ja ärrituvustunde.
Sügismasendus – sümptomid
kõige loomulikum . Seda nimetatakse hooajaliseks afektihaiguseks. Nagu teadlased on tõestanud, on sellel tihe seos vähema päikesega. Päikesekiired mitte ainult ei stimuleeri meie keha tootma D-vitamiini, mis vastutab kaltsiumi imendumise eest. Nende mõjul tekivad ka hormoonid, mis vastutavad meie heaolu eest. Üks neist on melatoniin, mis põhimõtteliselt kontrollib une ja ärkveloleku rütmi. Päeval on selle kogus organismis kaduvväike, kuna päikesevalguse mõjul laguneb, pimeduse saabudes ja öösel aga suureneb, võib-olla isegi mitu korda. See põhjustab unisust, lõõgastust. Viib meid õndsasse uinumise hõlbustamise seisundisse, mis, kui see on väga soovitav õhtul, päeval, tekitab meile probleeme, andes depressiooni sümptomeid rahutus, hirm, ärevus, huvi kadumine, liigne uimasus, pidev näljatunne (eriti isu magusa järele), kaalutõus, libiido nõrgenemine.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.