Facebook Pixel

Kõrvits - oranž vitamiinipomm

Kõrvits - oranž vitamiinipomm

Kõrvitsat, Halloweeni kuulsaimat sümbolit, kasutatakse rahvameditsiinis, kuid see unustatakse toidulaual...
Kõrvits on üks neist köögiviljadest, mis on madala kalorsusega. Keskmiselt annab 100 g kõrvitsat vaid umbes 15 kalorit.
Seda köögivilja soovitatakse eriti neile, kes peavad dieeti kaalulangetamiseks madala kalorsuse ja ka suure kiudainete sisalduse tõttu. Selle oranž viljaliha näitab, et see sisaldab palju beetakaroteeni (A-vitamiini provitamiin). Oranži värvi intensiivsus on võrdeline selle vitamiini kogusega. Kõrvits on valgurikas, sisaldab palju B-vitamiine, st B1, B2, PP ja C. kaltsium, raud, magneesium ning fosfor ja tsink. Seda kasutatakse nahahaiguste, raskesti paranevate haavade, aga ka immuunhaiguste ravis. Tänu kõrgele antioksüdantide sisaldusele kasutatakse seda ateroskleroosi ja kasvajahaiguste ravis.
Seemned on rikkad õli poolest, mis sisaldab spetsiifilisi fütosterooli ja mineraalsooli, aga ka vähesel määral ensüüme, vaiku, suhkrud ja valguühendid.
Etioopias soovitatakse kõrvitsaseemneid närida lahtistina.
Väga tervislik õli, mida saadakse kõrvitsaseemnetest. Sellel on soodne rasvhapete koostis, lisaks on see rikas vitamiinide ja tsingi poolest. Sellel on põletikuvastane toime, seda kasutatakse ateroskleroosi raviks. See sobib iga salatiga.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.