Facebook Pixel

Kuidas oomega-3 ja oomega-6 on meie kehas optimeeritud

Kuidas oomega-3 ja oomega-6 on meie kehas optimeeritud

Paljud inimesed teavad, et meie keha vajab toitaineid ja kui me neid ei saa, siis proovime tarbida rohkem teatud toiduaineid, mis on rikkad puuduvate ainete poolest.

Oomega-6 ja oomega-3 on polüküllastumata rasvhapped, kuid kehal ei ole õigeid ensüüme, mis neid aineid tootma hakkaksid, seega peate neid oma toidust saama. Ning oomega-3 ja oomega-6 defitsiidi tõttu võivad meil tekkida mitmesugused haigused, kuna need on need rasvhapped, mis on inimese normaalseks funktsioneerimiseks hädavajalikud, mängivad olulist rolli põletikulistes protsessides,   vere hüübimist.

Omega 3 ja 6 aitavad kaitsta teie keha infektsioonide ja vigastuste eest ning vähendada põletikku kehas.
Tasakaalustatud toitumise tulemusena, kus neid rasvhappeid on võrdses vahekorras, saab ära hoida organismis alanud põletikulised protsessid.>

Kui mõni polüküllastumata rasvhape, oomega-3 või oomega-6, on vahekorras rohkem kui teine, siis tekivad erinevad häired ja muutused inimese tervises.  

Omega -3 rasvhapped jagunevad 3 tüüpi:

  • alfa-linoleenhape (ALA)

  • eikosapentaeen (EPA)

  • dokosaheksaeenhape (DHA).

Eikosapentaeenhapet ja dokosaheksaeenhapet leidub loomsetes toodetes, näiteks rasvases kalas (lõhe, makrell ja heeringas). Eikohapped on happed, millel on tõhus põletikuvastane protsess. EPA vähendab ka südamehaiguste ja vähi riski. Ja DHA aitab kaasa aju edukale toimimisele. Sööge 2-3 portsjonit rasvast kala nädalas, et oma oomega-3-sid täiendada. Veerand kõigist toidus tarbitavatest rasvadest peaks sisaldama oomega-3 rasvhappeid. Samuti usutakse, et mereandide mõõdukas söömine küllastab keha oomega-3 hapetega.

Mis puudutab oomega-6 leidub neid taimeõlides ja seemned: maisiõli, saflooriõli, seesamiõli, maapähkliõli, sojaõli, chia seemned, linaseemned, linaseemneõli. Oomega-6 rasvhapete liigse sisalduse tõttu organismis võivad tekkida põletikud.
Tuleb tähele panna, et inimesed saavad toiduga rohkem oomega-6 kui oomega-3 rasvhappeid.

Ettevaatusabinõud polüküllastumata rasvhapetega.

  1. Peaks olema toiduained , eriti rasvõlid, et mitte saada oomega-6 üleküllust.

  2. Sööge oomega-3 rasvhappeid sisaldavat toitu vähemalt kord 3 päeva jooksul

  3. Oomega-3 defitsiit vajadusel võib täita kalaõli preparaatidega.

Südame-veresoonkonna haiguste, ateroskleroosi ja vähi ennetamiseks on oomega-3 happe soovitatav annus 2 g päeval.

Seetõttu koostage oma dieet nii, et teie keha ei vaja need või muud tooted. Sööge samas koguses polüküllastumata rasvu, sest ainult võrdses vahekorras ei põe teie keha mitmesuguste tervist kahjustavate haiguste esinemist.

 Artikli on kirjutanud Biotuse töötaja. 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.