Facebook Pixel

Mis on peptiidid ja millistes valdkondades neid kasutatakse?

Mis on peptiidid ja millistes valdkondades neid kasutatakse?

Igal aastal ei muutu me nooremaks ega muutu ka meie nahk, see kannatab tuule, tolmu ja isegi iseenda kahjulike mõjude all. Nahk kaotab elastsuse, sileduse, sellele tekib lööve, vanusega seotud muutused, kortsud, voldid, näo kuju kaob. Vananemisprotsessi on võimalik aeglustada tänu peptiididele.
Tänapäeval on sõna “peptiidid” Seda kasutatakse mitmes valdkonnas ja paljudele ei tea.

Peptiididon orgaanilised ained, mis normaliseerivad rakkude elutähtsat aktiivsust. keha. Need reguleerivad, määratlevad ja toetavad uute rakkude kasvu ja arengut.

Kosmeetiline toime

Peptiidid ise on ainulaadne aine, nad tungivad naha sügavamasse kihti, jõudes elusrakkude tasemele, seega algab naha taastamine päris sügavusest ja tulemus säilitab nooruse kaua.
Peptiidid on ahelas omavahel seotud aminohappe molekulid.

 

Seal on palju peptiidipõhiseid ravimeid turg, mis soodustab mitte ainult uute rakkude teket, vaid ka tänu neile täitub nahk kollageeniga ja nooreneb.
Tänu sellele, et naha seisundit säilitavad peptiidid, on see kaitstud naha kahjulike mõjude eest. keskkond ja peptiidid:

  • vähendavad välimust kortsude vastu

  • edendavad hüdratatsiooni ja võitlevad vananemise algteguritega

  • aitavad kujundada näokontuuri

  • tõsta toonust

  • aitab nahal kollageeni toota


Igal tingimustel suudavad peptiidid säilitada mõlema uue eluea aktiivsed rakud ja küpsed rakud, reguleerides nende ainevahetust. Nad mängivad olulist rolli rakkude normaalse talitluse taastamisel ja avaldavad antioksüdantset toimet organismile tervikuna. Tasub öelda, et need ained on infokandjad geenide tootmiseks, mis on seotud ka noorenemisega, käivitavad taastumisprotsesse. 


Muide, peptiidimolekulid on oma olemuselt väga väikesed ja nad on võimelised tungima naha sügavaimatesse pooridesse ja kihtidesse ning stimuleerida aktiivsete ainete tootmist. Samuti taastavad nad kollageeni ringlust naha ülemises kihis, normaliseerivad veresoonte seisundit. See parandab jumet ja vähendab nahakahjustuste hulka.  


Lisaks peptiidide positiivsele mõjule nahka, mõjuvad need hästi ka juuste seisundile, aitavad kaasa uute juuksefolliikulite tekkele, tugevdavad juukseid ja kiirendavad nende kasvu.

 

Peptiidid toidus ja meditsiinis

Olulised antioksüdandid – peptiide leidub paljudes toiduainetes, eriti valkudes: lihas, kalas ja rohelises.

Nende toodete kasutamisel laguneb looduslik valk seedimise käigus peptiidideks, mis imenduvad maos suurepäraselt.
class=' kix-line-break' />
Peptiide kasutatakse aktiivselt ravimites, mida hakati peagi kasutama ka toidulisanditena. Need aitavad toime tulla stressiga, vähendada põletikku kehas ja tõsta potentsi.

Peptiidirakendused spordis


Aminohapped on orgaanilise ja anorgaanilise päritoluga struktuurvalk. Mõnda neist on keha võimeline ise tootma, seda nimetatakse vahetatavateks ja asendamatud on need, mida organism ei suuda toota. Kuid meie keha vajab neid mõlemaid.

Meil on mitteolulisi ja asendamatuid aminohappeid. leidub toitudes, mida me igapäevaselt sööme, ja spordilisandites.
Peptiidid mõjutavad kasvuhormooni tootmist, on võimelised kõrvaldama valu kahjustuste korral, aeglustavad vananemisprotsesse mitte ainult nahka, vaid ka elundeid. Muide, peptiide kasutatakse laialdaselt kulturismis, et kasvatada lihaseid ja anda kehale leevendust. Ja aktiivse füüsilise pingutuse, ideaalse keha saavutamise, hoolikalt valitud toitumise korral ei saanud keha stressi ja säilitas selle seisundi pikka aega.


Peptiidid une ja taastumise parandamiseks

See on eriline peptiid – DISP. Nad tagavad hea une, kõrvaldavad stressi ja unetuse ning normaliseerivad närvisüsteemi seisundit. Pärast steroidide kasutamist, mis sageli põhjustavad sportlase agressiivset seisundit, aitavad need peptiidid võidelda ärevuse ja agressiivsusega. Mõned peptiidid on võimelised suurendama keskendumisvõimet, stimuleerima ajufunktsiooni ning aitavad toime tulla füüsilise ja muud tüüpi stressiga.

Kosmeetika ja protseduurid peptiididega

Lisaks peptiide leidub kosmeetikatoodetes nahahoolduses. kasutatakse ka sellistes protseduurides nagu mesoteraapia ja laserpinna taastamine.
Seda kosmeetikat peetakse üheks kõige tõhusamaks, kuna see aeglustab tõesti vananemisprotsessi ja noorendab nahka. Kuid selleks tasub seda regulaarselt kasutada ja õigesti, eelnevalt puhastatud nahale kanda. Kui kannate peptiididega toodet halvasti ettevalmistatud nahale, ei näe te noorendamise mõju. Kosmeetikud ütlevad, et sellise kosmeetika kasutamine annab kiire tulemuse ja silmaümbruse kortsud võivad kaduda juba pooleteise kuuga.

mis sisaldavad peptiide, konsulteerige spetsialistiga.

Artikli on kirjutanud Biotuse töötaja. 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.