Facebook Pixel

Müüdid ja faktid naiste treenimise kohta

Müüdid ja faktid naiste treenimise kohta

Isas- ja naisorganismid reageerivad stressile erinevalt. See on ilmne fakt. Kuid mis täpselt vahe on, jääb paljude jaoks küsimuseks. Siin on mõned müüdid ja faktid naiste treeningute kohta.


Kõige levinum eksiarvamus on, et naised ei saa lihaseid kasvatada, kuna nad ei tooda testosterooni nagu mehed. Fakt: mitte testosteroon ei mõjuta lihaskasvu, vaid valgusünteesi ja geenide signaaliülekannet. Ja need on naistel ja meestel peaaegu samad. Sellest tulenevalt on võimalused lihaste kasvatamiseks võrdsed.


Naised on aga keskmiselt väiksemad ja kergemad kui mehed. Ja kui nad hakkavad treenima, on lihaste kasvu protsent algmassist väiksem.
Ja mis puudutab testosterooni, siis meestel suureneb see pärast treeningut lühikese aja jooksul. Kuid see ei mõjuta otseselt lihaste kasvu. See suurendab vastupidavust ja parandab stressist tingitud efektiivsust. Seega lubades meestel rohkem treenida kui naistel.


Aga naistel on ka oma eelis – taastumine. Nad ei arenda nii palju jõudu kui mehed, kuid nad ei koge selle langust treeningu käigus. Nad ei vaja nii pikki vaheaegu puhkamiseks pärast jõukoormusi kui mehed. Lisaks ei taastu naised tänu kõrgemale pulsisagedusele mitte ainult kiiremini, vaid on intervalliperioodidel üldiselt tõhusamad. Ja see tähendab, et nad ei pea võimsuskomplektide vahel puhkama, vaid saavad lülituda muudele harjutustele.


Kokkuvõtteks: Lihaste kasvatamiseks vajavad naised jõutreeningu ajal spetsiaalset valgusünteesi programmi, mille puhkeintervallid on lühemad kui meestel.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.