Facebook Pixel

Hommikujooks – õige tehnika

Hommikujooks – õige tehnika

Hommikune jooks – särtsakust ja meeldivaid aistinguid terveks päevaks. Ja kui muudate selle harjumuseks,  See on suurepärane viis immuunsüsteemi tugevdamiseks ja keha vormis hoidmiseks. See on paljude jaoks levinud ja armastatud tegevus, kuid see on tõhus ainult siis, kui seda tehakse õigesti. Ei ole soovitatav joosta, kui on olnud põlvevigastusi. Ja sörkimiseks on parem valida katmata tee, kuna kõva kate tekitab põlveliigestele lisakoormuse.

Enne jooksu ei ole soovitatav kohvi juua, kuid vett võib juua vahetult enne jooksu ja pärast seda.

Jooksutehnika:

-põhjalik soojendus rõhuasetusega põlveliigeste ringikujulisel pöörlemisel;

 - kiiruse järkjärguline suurendamine;

  ;- selg sirge: kui tunned, et hakkad lörtsima – hinga sügavamalt;

- rindkere on laiuselt laienenud, õlad on veidi tagasi asetatud ja lõdvestunud. Levinud vead, nagu lonkamine ja pea langetamine, samuti rinna välja sirutamine ja pea tahapoole viskamine;

- otse vaatamine   horisondijoonele;

- hingamine ühtlaselt, läbi nina, ühesuguse sisse- ja väljahingamise kestusega;

- käed on küünarnukkidest kõverdatud umbes 90 kraadise nurga all, liiguvad keha suhtes umbes 45 kraadise tasapinnaga;

- käed on lõdvestunud, koondatud "poolrusikasse"; ;

 -press on kokku pandud, puusad liiguvad edasi-tagasi.

Jalatsid ja riided – on olulised. Need peaksid olema mugavad ega piira liikumist. Kuid ärge laskuge äärmustesse! Kallid moodsad vetruva tallaga tossud on nii mugavad, et paljud lõdvestavad ja heidutavad. Kusjuures kogu maandumise jalaga pinnale katsuda ja nende vetruvust reguleerida – see on lisapingutus ja lisakasu, mille saate jooksmisest loobuda.

Kuidas jalga õigesti asetada – küsimus on individuaalne. Paljud sportlikud treenerid soovitavad kandadest varbateni maandumisi, kuid see tekitab põlvedele pinget. Seetõttu soovitavad ortopeedid joosta varvastel. Levinud viga – hüppamisega jooksmine ehk keha üles tõstmine. See on lisaenergiakulu, mida distantsi joostes tuleks kulutada rõhuasetusega edasi-trügimisele.

Aga igal juhul omandab tehnika alles harjutades, diivanil lebades ja jooksuelu häkkide õppimine – tõenäoliselt ei muutu te tervemaks ja saledamaks. Nii et hakake käima!

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.