Facebook Pixel

Silmade vitamiinid luteiiniga

Silmade vitamiinid luteiiniga

Luteiin – hapnikku sisaldav karotenoid (kollane pigment), mida nimetatakse ka "silmade vitamiiniks". Seda kasutatakse mitmesuguste silmahaiguste, sealhulgas vanusega seotud kollatähni degeneratsiooni, katarakti, pigmentosa retiniidi ennetamiseks.

Luteiini põhifunktsioon — valgusfilter, st. silmamuna kudede kaitsmine päikesevalguse, eriti ultraviolettkiirguse kahjulike mõjude eest.

Luteiin ja sellest silma kudedes moodustuv zeaksantiin on silma kudedes peamine pigment. kollane laik, mis asub võrkkesta keskel. Just see valdkond vastutab selge ja kvaliteetse nägemise eest. Luteiin ja zeaksantiin koos vitamiinide C, E ja beetakaroteeniga on võimsad antioksüdandid, mis kaitsevad inimkeha vabade radikaalide kahjulike mõjude eest.

Hiljutised uuringud on avastanud kolmanda karotenoidi, mis sisaldub kollatähnis. silmamembraan, mida nimetatakse meso-zeaksantiiniks. Seda pigmenti toidus ei leidu, vaid see moodustub saadud luteiinist silma võrkkestas.

Luteiini päevane annus on 5 mg. Isegi kõige tasakaalustatuma toitumise korral ei ole võimalik sellist kogust luteiini toidust kätte saada, seetõttu on soovitatav luteiini lisaks võtta.

Uuringud näitavad, et luteiin 24 kuu jooksul toob kaasa nägemise olulise paranemise (30%).

Luteiin imendub kõige paremini koos rasvase toiduga.

p>

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.