Facebook Pixel

Millised vitamiinid on südamele kasulikud

Millised vitamiinid on südamele kasulikud

Ameerika teadlaste hiljutised uuringud näitavad, et inimesed, kes võtavad täiendavaid vitamiine, põevad väiksema tõenäosusega südamehaigusi ja neil on väiksem risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse. See aga ei tähenda, et vitamiinid võiksid asendada tasakaalustatud toitumist, mis välistab või piirab maksimaalselt küllastunud rasvade, transrasvade, naatriumi ja kolesterooli tarbimist.

 Antioksüdant Müüt

Paljud usuvad, et antioksüdantide (vitamiinid A, C, E) täiendav tarbimine võib kaitsta südame-veresoonkonna haiguste eest. Kliinilised uuringud ei ole aga tõestanud otsest seost nende vitamiinide võtmise ja haigestumisriski vähendamise vahel. Samade uuringute kohaselt on antioksüdante tarbivad inimesed seda tüüpi haigustele vähem vastuvõtlikud, kuid see võib olla tingitud sellest, et nad on vähem ülekaalulised ja füüsiliselt aktiivsemad.

Oomega-3 rasvhapped

American Heart Associationi teadusuuringutega toetatud andmete kohaselt on oomega-3 rasvhapped ravim, mis vähendab südame-veresoonkonna haiguste riski. Omega-3 rasvhappeid soovitatakse kasutada toidulisandina (kalaõli), kuna värske kala sisaldab sageli elavhõbedat.

Diagnoositud südamehaigusega patsientidel on soovitatav võtta 1 gramm kalaõli päevas.

K-vitamiin

Rasvlahustuv vitamiin. See mängib olulist rolli kaltsiumi imendumisel kehas. Hoiab ära veresoonte lupjumise, vähendades seeläbi südame-veresoonkonna haiguste riski.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.