Facebook Pixel

Kollageen on nooruse ja ilu allikas

Kollageen on nooruse ja ilu allikas

Kõige rikkalikum valk inimkehas on kollageen, kuna see on sidekoe põhikomponent, mis on osa kõõlustest, kõhredest, luudest ja veresoontest.

Vanusega väheneb kollageeni hulk kudedes ja see ei mõju organismile kuigi positiivselt, sest täidab naha toetavat funktsiooni. Sellega seoses väheneb fibroblastide (kollageeni eest vastutavad rakud) aktiivsus ja see viib naha vananemiseni.

Vanusega kaasneb ka kollageeni süntees. liigestes aeglustub ja võib põhjustada osteoartriiti (liigesehaigus). Lisaks võib madal kollageenisisaldus luukoes olla osteoporoosi tekke peamiseks teguriks. Kollageeni tase määrab "siduva mineraali" koguse, kui see väheneb, muutuvad luud rabedaks ja suureneb luumurdude oht.

Madala kollageenisisalduse tõrkeotsing tasemed on üsna lihtsad. Esiteks on vaja suurendada kollageeni eest vastutavate rakkude tootmise aktiivsust. Hea viis kollageenitaseme tõstmiseks toote oma dieeti koliini, stabiliseeritud ortosänihappega. Uuringud on näidanud, et naistel, kes võtsid seda iga päev, vähenes kuu aja pärast kortsude arv 30%, nahk muutus elastsemaks ja   küüned ja juuksed mitte nii rabedad.

Flavonoidid on tervisliku kollageenitaseme toetamisel võrdselt olulised. Eriti kasulikud on sinised või lillad pigmendid, mida leidub viinamarjades ja viinamarjaseemnetes, mustikates ja männikoores.

Flavonoidide eelised on järgmised:

  • kollageenikiudude loomuliku võime tugevdamine ristsidumiseni, mis tagab sidekudede moodustumise;

  • kollageeni hävimise vältimine struktuurid.

Kui teie eesmärk on parandada naha seisundit, säilitada nooruslikkus ja tugevad luud, siis peaksite võtma kompleksvitamiine hüaluroonhappe ja kollageeniga.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.