Facebook Pixel

Vitamiin B12 teie tervisele

Vitamiin B12 teie tervisele

Uuringute kohaselt on iga kuues üle 60-aastane inimene ja iga 15-aastane — noorem kui 60 aastat vana. Selle vitamiini puudumine võib põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme. Harvardi ülikooli teadlased on näidanud, et selle puuduse sümptomid võivad avalduda aneemia, mäluprobleemide ja depressioonina. Ja B12-vitamiini puudus viib trombotsüütide arvu vähenemiseni või suurenemiseni, põletava suu sündroomi, pideva väsimuse, hallutsinatsioonide, unetuse, jalgade ja käte tuimuse ja surisemiseni, kohin kõrvus, hüpopigmentatsioonini.

Kindel viis B12-vitamiini vaeguse kontrollimiseks on vereanalüüs, mille võib teie arst tellida. See vitamiin täidab paljusid funktsioone: vähendab väsimust, parandab mälu ja und, soodustab punaste vereliblede tootmist, osaleb DNA sünteesis, soodustab valkude ja kemikaalide tootmist aju jaoks ning samuti vähendab homotsüsteiini taset (kõrge aminohape, mis võib põhjustada südamehaigusi). ja insult).

Vitamiini B12 puudust võivad põhjustada mitmed tegurid:

  • vanusega omastab seedetrakt vitamiine ja mineraalaineid halvemini;

  • lihatoodete tagasilükkamine —  sest liha on selle peamine allikas;

  • autoimmuunhaigused, mille tõttu imenduvad olulised toitaineid väheneb;

  • Regulaarne alkoholitarbimine vähendab B12-vitamiini ja teiste vitamiinide imendumist.

Toetamine B12-vitamiini normaalset taset saab säilitada sobivate toidulisandite võtmisega. Kui teil on endiselt foolhappe puudus, peaksite esmalt korvama B12 puuduse ja alles pärast foolhapet. Nii saate parandada rakkude ainevahetust. B12 on vees lahustuv vitamiin ja eritub organismist kiiresti urineerimisega. Seetõttu tuleks seda võtta kaks korda päevas. Pillide, tilkade ja isegi süstide kujul — valige endale sobivaim.

B12-vitamiini puudus on üks levinumaid beriberi tüüpe. Kui märkate endal selle puuduse sümptomeid, tasub analüüsida ja viia oma dieeti B12 sisaldavaid vitamiinikomplekse.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.