Facebook Pixel

Milliseid vitamiine võtta stressi vastu

Milliseid vitamiine võtta stressi vastu

Psühholoogid ja arstid märgivad nii negatiivseid kui ka positiivseid stressivorme. Kuid kõige sagedamini kannatab meie keha negatiivse vormi all ja nõuanded “vältige stressi” on vähe praktilist mõtet.

Kanada endokrinoloog Hans Selye sõnastas stressi mõiste: või mitte olukord, millega me silmitsi seisame. Oluline on ümberstruktureerimise või sellega kohanemise vajaduse intensiivsus.  Hans Selye eristab kolme stressi etappi: ärevusreaktsioon, kohanemisvõime mobiliseerimine ja vastupanu/kurnatuse staadium. Kõik need etapid mõjutavad närvi- ja endokriinsüsteemi funktsioone.

Stressiolukorras saadab närvisüsteem signaali neerupealistele, mis omakorda vabastavad adrenaliini verre. Pärast seda käivitab adrenokortikotroopne hormoon kortisooli, stressihormooni, tootmise.  See hormoon aitab anda kehale energiat "võitlemiseks" ning selle pikaajaline toime võib viia lihaste põletuseni, hüperglükeemia ja diabeedi tekkeni. See võib põhjustada ka immuunsüsteemi pärssimist ja südame-veresoonkonna haiguste arengut. Kõigi nende negatiivsete tegurite vältimiseks peate kohandama oma elustiili ja võtma kasutusele vitamiinid, mis aitavad kehal stressiga võidelda.

 Ginko biloba ekstrakt tugevdab närvisüsteemi. Tänu kapillaaride vereringe korralikule toimimisele parandab see mälu ja taastab mõtte selguse. Seega toimib Ginko Biloba ekstrakt organismis antioksüdandina ja kaitseb stressi eest, tekitamata sõltuvust ja uimasust. Kuna rahustid vähendavad sageli efektiivsust ja põhjustavad närvistressi ajal uimasust. Organismi igakülgseks kaitseks piisab ühest tabletist päevas  - ja tööviljakus on tagatud.

B-vitamiinid on 8 vitamiini, mis vastutavad meie kehas oluliste ülesannete eest. Need ained on vajalikud närvisüsteemi normaalseks talitluseks, ainevahetuseks ja mitmete ühendite sünteesiks. Need parandavad südame-veresoonkonna süsteemi ja soodustavad toidust saadavate toitainete omastamist. Nende vitamiinide taset organismis on vaja jälgida, sest stressi ajal kuluvad need kiiresti ära, kuna toimivad antioksüdandina.

L-türosiin aitab vähendada negatiivset mõju kehale pärast stressi. See vähendab söögiisu, vähendab rasvamassi ja soodustab melaniini tootmist, samuti parandab neerupealiste ja hüpofüüsi funktsiooni. See aitab reguleerida meeleolumuutusi ja on efektiivne depressiivsete seisundite korral (ükskõiksus, apaatia, unisus).

 

Aminohape L-arginiin on oluline kõigi veresoonte häirete ja stressi mõju korrigeerimise jaoks. Tänu lämmastikoksiidile avaldab see positiivset mõju südame-veresoonkonna süsteemile, soodustab koronaarsete veresoonte laienemist. Samuti on see aminohape suurepärane abimees une- ja ärkamisfaaside taastamisel, kuna stimuleerib immuunsüsteemi, parandab tuju ja annab rahuliku tunde. Arvatakse, et L-arginiin hoiab ära stressikahjustuse naha elastsusele, toonusele ja hüdratatsioonile.

Stressist vabanemiseks tuleb esmalt leevendada närvipinget ja eemaldada selle tagajärjed organismis.  Kahjuks on välistest ärritajatest raske vabaneda,halvast ülemusest ei saa ju lahti. Sel juhul on vitamiinikompleksid, mida me ülalpool kirjutatu aitab teid.

 
 


Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.