Facebook Pixel

Hemorroidid: tõhusad toidulisandid raviks

Hemorroidid: tõhusad toidulisandid raviks

Proktoloogid on leidnud, et 70% inimestest kogevad hemorroidide sümptomeid. Oluline on vabaneda häbist sümptomite esimestest ilmingutest ja alustada ravi.

 

Vere väljavoolu takistamise tõttu võivad tekkida hemorroidid pärasoole koopapõimikutest, mis omakorda on seotud kroonilise kõhukinnisuse ja istuva eluviisiga.

Varem arvasid arstid, et see haigus ilmneb veenilaiendid pärasooles. Aga ei ole. Haigus põhineb pärakukanali submukoosse kihi vaskulaarsete (koopaliste) moodustiste patoloogial.

Haiguse algstaadiumis võib arst läbivaatusel tuvastada limaskestalt väikseid, kergelt siniseid või punaseid punne. Kui te ravi ei alusta, haigus progresseerub ja sümptomid hakkavad süvenema.

Hemorroidide ilmingud on väga erinevad, kuid eristada saab kahte peamist sündroomi : äge rünnak ja kroonilised hemorroidid. Paljudele tundub, et see on sama asi, kuid need on täiesti erinevad haiguse vormid, millel on erinev ravitaktika.

 

Arstid jagavad ägedad hemorroidid 3 raskusastmeks ja soovitavad väga sageli konservatiivset ravi (dieet, suposiidid, salvid, õli-palsamikastmed). Nagu õige, annab selline ravi ajutise efekti.

Sobivam oleks jääda kuldse keskmise juurde ja lahendada see probleem terviklikult. Piira end vürtsika toiduga, väldi kõhukinnisust, säilita rahu. Ja ka hemorroidide ennetamiseks toidulisandite abil.

 

Usutakse, et traditsioonilist taime saab kasutada hemorroidide ennetamiseks – lihuniku luud, mida nimetatakse ka "lihuniku luud". See aitab parandada vereringet ja ahendab ka venoosseid veresooni. See omakorda aitab vältida veenivere kogunemist jäsemetesse, kuna taimel on venotroopsed omadused ja see sobib suurepäraselt hemorroidide ennetamiseks.

Arstid märkisid, et igapäevane kasutamine (1000–2000 mg) C aitab vältida hemorroidide teket. Sellel vitamiinil on positiivne mõju pärasoole ja päraku kapillaaridele, mis omakorda kõrvaldab hemorroidide põletiku. Seega kiirendab see taastumist ja tugevdab immuunsüsteemi.

 

Kõrgemates staadiumides, kui veresoonte struktuur on kahjustatud, tasub võtta (200-600 mg päevas) E-vitamiin. Tugevdab seinu ja parandab veresoonte elastsust ning hoiab ära ka põletike edasise arengu. Samuti saate tänu sellele toidulisandile vähendada anaalse verejooksu riski ja parandada verevoolu pärasooles.

 

B-vitamiini kompleks (50–100 mg päevas) aitab teie seedetrakti toimivad paremini ja vähendavad pärasoole stressi. Nii saate vältida kõhukinnisust ja viia soolemotoorika normaalseks.

Kõige tähtsam on see, et enne hemorroidide ravi konsulteerige oma haiguse staadiumi kindlakstegemiseks arstiga. Vitamiiniteraapia kuur on taskukohane ja  tõhus meetod hemorroidide ennetamiseks ja raviks.

 


 Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.