Facebook Pixel

Millised vitamiinid sobivad imikutele?

Millised vitamiinid sobivad imikutele?

Valimisel vitamiinid lastele kuni aastani tuleks kindlasti arstiga nõu pidada. Täiendavate komplekside tarbimise vajadust mõjutavad paljud tegurid. Peamine on toitumine. Kas sa toidad last rinnaga?  Kas toitusite raseduse ajal ja pärast seda korralikult, kas teil on stress – see sõltub sellest, kas teie laps vajab täiendavaid vitamiine või mitte. Parim lahendus oleks lisada ema toidule vitamiine, et need satuksid piimaga vastsündinu kehasse.

Alates kuuest kuust on lapse imiku eluaasta. toitumisvajadus suureneb.  Kui laps on kunstlikul toitumisel, siis on parem võtta vitamiinilisandeid 3-4 elunädalal.

Tuleb juurutada. vitamiine, et suurendada immuunsust, kui teie laps on sageli haige, ja ka rahhiidi vältimiseks. Rahhiidi ennetamine parandab und ja toitumist ning tugevdab lapse luid. Piisav kogus D-vitamiini aitab seda haigust ennetada, mistõttu on soovitatav seda vitamiini anda lastele eraldi või koos teistega.

Nüüd toodetakse vastsündinutele mõeldud vitamiine erineval kujul: tilgad, geelid, pulbrid. Oluline on valida vorm, mida on teil lihtsam lapsele anda.

Valimisel on oluline pöörata tähelepanu mitte ainult peamistele toimeainetele, vaid ka abiainetele (maitse- ja värvained). Need  võivad lapsel esile kutsuda allergia, mistõttu on oluline pöörata tähelepanu: kas esineb löövet, sügelust, nahakuivust, milline isu on lapsel.

  Vitamiinid beebidele

Vitamiini tuleb manustada hommikul (söögi ajal või pärast seda) ja järgida rangelt annotatsioonis näidatud või arsti poolt määratud annuseid. Kõige populaarsemad vastsündinutele mõeldud vitamiinid on: D-vitamiin ja vitamiinide kompleks – A, D, E.

A-vitamiin vastutab rakkude kasvu ja nägemise eest. D-vitamiin, nagu oleme öelnud, on vajalik luustiku õigeks arenguks ja hammaste kasvuks. C-vitamiin toimib antioksüdandina, moodustab kudesid, samuti parandab immuunsust ja osaleb ainevahetusprotsessides.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.