Facebook Pixel

Kes vajab B6-vitamiini?

Kes vajab B6-vitamiini?

Veel 1926. aastal avastasid Goldberger, Wheeler, Lily ja Rogers vitamiini B6. See on vees lahustuv ja eritub 8 tundi pärast allaneelamist.  Ei kogune kehasse, seetõttu  tuleb regulaarselt täiendada. B6-vitamiin ise on rühm sarnaseid aineid: püridoksiin, püridoksaal ja püridoksamiin, mis on oma toimelt meie kehale samaväärsed.

Roll vitamiin B6

 

B6 vastutab valkude süntees, ensüümid , hemoglobiin, histamiinhape ning alandab ka kolesterooli ja lipiidide taset veres. Tänu sellele vitamiinile paraneb südamelihase kokkutõmbumine ja see aitab muuta foolhappe aktiivseks vormiks.

Kui sööte palju rasva ja valku. , siis vajab su organism rohkem B-vitamiini. Kui aga sellest organismis ei piisa, siis transaminaas (üks vereensüümidest, on diagnoosimisel oluline ja on teatud haiguste tunnuseks) on blokeeritud ja oksaalhapet ei muudeta . Tänu sellele toimele ühineb oksaalhape kaltsiumiga ning organismis tekivad oksalaadid (liiv ja neerukivid).

 

Kes vajab B6-vitamiini

 

Ameerika professor Albert Szent-Györgyi (ta avastas korraga mitu vitamiini: askorbiinhape, tiamiin, riboflaviin, biotiin ja püridoksiini) uuris B6-vitamiini üle 20 aasta. Ta järeldas, et imetavad emad ja rasedad peaksid suurendama selle vitamiini tarbimist 2 mg-lt 20-25 mg-ni. Ведь он уменьшает спазмы, а также судороги мышц.

 

Osa B6-vitamiini on vaja:

  • naised, kes võtavad rasestumisvastaseid vahendeid ja muid östrogeeni sisaldavaid ravimeid; span>

  • menstruaaltsükli viimase kahe nädala jooksul (just sel ajal on naise kehas suur kogus östrogeeni);

  • inimesed, kes võtavad ravimeid koos steroididega;

  • need, kes on pikka aega püüdnud kaalust alla võtta, sest nii pika protsessi põhjuseks võib olla puudus vitamiini B6;

  • teismelised, kes kannatavad akne ja rasvnäärmete suurenenud aktiivsuse all (lööve kaob 5–20 päeva jooksul, kui salv sisaldab B6-vitamiini).

Kanada psühhiaater Hoffer usub, et kolmveerand inimestest, kes kannatavad psühholoogiliste häirete all, peaksid võtma B6-vitamiini. See hoolitseb naatriumi ja kaaliumi tasakaalu eest kehavedelikes, mis omakorda on meie närvisüsteemile väga oluline.

Püridoksiin on väga oluline valkude ainevahetuse ning ka rasvade ja süsivesikute ainevahetuse säilitamiseks.

 

Nagu näete, mängib B6-vitamiin inimelus olulist rolli,  vastutab erinevaid protsesse meie kehas. See aitab säilitada tervislikku hemoglobiini taset, vastutab närvisüsteemi eest ja on hea abiline kaalu langetamisel.
  ;Sisu
  • Kes vajab B6-vitamiini
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.