Facebook Pixel

Kuidas valida naistele vitamiine

Kuidas valida naistele vitamiine

Paljud usuvad, et vitamiinide jagunemine meeste ja naiste vitamiinideks — lihtsalt turundustrikk, aga see pole nii. Naistele mõeldud vitamiinid erinevad meeste omadest, kuna naise keha vajadused on füsioloogiliselt erinevad. Näiteks C-vitamiini vajavad mehed rohkem, kuid naiste rauavajadus on suurem kui tugevama soo esindajatel. Seega, kui naine hakkab võtma meestele mõeldud vitamiine, võib ta saada mõnda elementi liiga suures annuses ja teisi mitte piisavalt.

 

Milliseid vitamiine naisorganism vajab:

 

A-vitamiin vastutab hea nägemise ja luu moodustumist ning aitab säilitada terve naha, juuste ja küünte.

 

B-rühma vitamiinidel on lai valik funktsioone. Naise kehas on neid vaja närvisüsteemi nõuetekohaseks toimimiseks, nad osalevad ainevahetusprotsessides, vereloomes ja ka immuunsuse moodustamises. Naise jaoks on eriti oluline vitamiin B9 (foolhape), selle tasemest organismis sõltub menstruaaltsükli regulaarsus ja hormoonfond tervikuna.

 

C-vitamiini on vaja normaalseks toimimiseks immuunsüsteemile Just tema on tugev antioksüdant, mis aeglustab organismi vananemisprotsesse ja aitab rauda paremini omastada.

 >

Üks naiste jaoks olulisemaid vitamiine on E-vitamiin. See vastutab sugunäärmete normaalse funktsioneerimise ja reproduktiivtervise eest.

  ;

Naisel on iga kuu menstruatsioon ja rauda on vaja verekaotuse asendamiseks. See vastutab hematopoeesi protsessi eest ja on oluline rakulise hingamise, aga ka närvisüsteemi tervise jaoks.

Oluline element on ka tsink, mis aitab hoida hormonaalset fondi heas vormis, normaliseerib ainevahetust. Lisaks nendele teguritele on see vajalik juuksefolliikulite tervise jaoks.

Ärge unustage kollageeni sünteesi naise kehas, sest see on „ehitusmaterjal” nahale.

Keha vajab iga päev vitamiine, nende puudus mõjutab välimust ja olemine. Selleks, et teha kindlaks, millisest vitamiinist ei piisa, tuleb teha vereanalüüs — see meetod määrab puudujäägi täpselt kindlaks. Kuid mõnikord saate läbi sümptomitega, mis näitavad, millist „naiselikku” vitamiinidest ja mikroelementidest ei piisa:

  • naha kuivus, ärritus ja ketendus — see on märk sellest, et kehas ei ole piisavalt vitamiine nagu A, E, B2, B3, B12, raud ja väävel;

  • juuste väljalangemist seostatakse B3-vitamiini, raua, aga ka magneesiumi ja tsingi puudusega;

  • küüned kooruvad ja murduvad — selge märk kaltsiumi, raua ja E-vitamiini puudusest;

  • hammaste tundlikkus näitab, et keha pole piisavalt kaltsiumi, magneesiumi ja fluori;

  • kahvatu nahk näitab, et vaske, rauda ei ole piisavalt ning vitamiinid B9 ja B12;

  • menstruaaltsükli häired ja valulik PMS — raua, A-, B9-, E- ja D-vitamiini puudus;

  • rasestumisega seotud probleemid — vitamiini B9 puudus.

 

Kui arst tuvastas teil üldise vitamiinipuuduse, siis peaksite pöörama tähelepanu naistele mõeldud multivitamiinide kompleksile. Kui aga kehal on mingi konkreetse vitamiini puudus, tuleks valida üksainus ravim, sest multivitamiinide komplekse tarvitades võite saada toitaineid liigselt ja see on sama ohtlik kui nende puudus.

 

Nüüd toodavad nad vitamiine erinevates vormides — kapslid, tabletid, siirupid — vali endale sobivam, sest nende vahel pole suurt vahet, kõik on tõhusad.
Sisu
  • Milliseid vitamiine naisorganism vajab:
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.