Facebook Pixel

Millist rolli mängivad ensüümid meie kehas?

Millist rolli mängivad ensüümid meie kehas?

Paljud inimesed teavad, et ilma ensüümideta keha ei saa normaalselt toimida, nimelt toitu seedida. Kuid mis see on ja milliseid muid funktsioone see täidab, tuleb välja mõelda. Ensüümid on asendamatud ained, neid ei leidu mitte ainult toidus, vaid ka pesemis- ja pesemisainetes. Igaüks neist täidab olulisi funktsioone. Organismis aitavad ensüümid toitu seedida ning ensüüme sisaldavad pesuvahendid eemaldavad nõudelt, riietelt ja muudelt esemetelt plekid.


Ensüümid toimivad ka rakkudes toimuvate keemiliste reaktsioonide kiirendajana, aitavad kaasa toidu kergele imendumisele ja seedimisele ning kiirendavad ainevahetust.

Mõned ensüümid lagundavad suured molekulid väiksemateks, et aidata kehal neid kergesti seedida, samas kui teised vastupidi, ühendavad väikesed molekulid suurteks aineteks. Ensüümidega ühendatud molekulid ehk substraadid loovad otsese ühenduse ensüümi ühe osaga. Nii reguleeritakse nende tööd, mis soodustab seedimist inimkehas.

Inimese kõrget temperatuuri seletatakse sellega, et see kiirendab teisi organismi reaktsioone. Kuid tasub öelda, et see juhtub ainult ensümaatilise reaktsiooni ajal, kui kehatemperatuur ületab 40 kraadi. Kui temperatuur langeb alla normi, suureneb ensümaatiliste reaktsioonide kiirus uuesti.


Selle reaktsiooni kiirust mõjutab ka happesuse indeks -pH. Iga ensüümi jaoks on individuaalne happesuse tase, mille juures reaktsioon kulgeb valutult. PH taseme muutmine viib ensümaatilise reaktsiooni kiirenemiseni. Normaliseerige pH taset kuni normaalse ensüümi aktiivsuse taastumiseni.

Inimese kehas esinevad ensüümid on jagatud kahte rühma:

  ;

  • ainevahetus - neutraliseerida toksiine ning soodustada energia ja valgu tootmist. Samuti kiirendavad need biokeemilisi protsesse organismis.

  • seedimist – aitab seedida ja seedida toitu.  Kui organism ei seedi toodet hästi, tuleks oma dieeti kohandada, lisada toitu, mis sisaldab ensüümi, mis võib söödavat toitu lagundada.

 

Toidus leiduvad ensüümid

Toiduensüümidon ained – katalüsaatorid, mis on võimelised lagundama toitu seisundini, mida organism suudab omastada ja seedida. Inimorganismis on koondunud erinevat tüüpi ensüümid (ensüümid), mis paiknevad seedetrakti erinevates osades.

 

Ensüümid aitavad kehal  lagundada toitu tooteks, mille olek sobib toitainete edasiseks kasutamiseks

Palju ensüüme sisaldavad tooted on otseseks allikaks normaalseks ainevahetuseks vajalike kasulike bakterite tekkeks.
Arvatakse, et aprikoos sisaldab palju kasulikke aineid, mis aitavad kiirendada ainevahetust ja seedimist. Samuti lagundab see glükoosi ja suurendab energiat.

Lipaas, mida toodab pankreas, kiirendab lipiidide tootmist. seedimist. Toode, mis sisaldab seda ensüümi, on avokaado. Tänu oma kasulikele omadustele ei seedu toit mitte ainult paremini, vaid puhastab ka soolestikku toksiinidest ning avaldab positiivset mõju ka nahale ja juustele.

 

Amülaas ja maltaas on samuti olulised ensüümid. Neid võib leida sellistes toiduainetes nagu banaanid, leib, kartul ja mitmesugused teraviljad. Maltazaa lagundab suurepäraselt linnasesuhkrut ja kõrvaldab selle ülejäägi.
Ananass, muide, sisaldab ensüümi, näiteks bromelaiini , ja see omakorda kõrvaldab vähi ja hoiab ära põletikuliste protsesside ilmnemise kehas.

 

Ensüümid kosmetoloogias

Praegu kasutatakse kosmetoloogias erinevat tüüpi naha tervise toetamist, noorendamist ja süste.

Kosmeetikatoodetes sisalduvate ensüümide abil kaovad meie nahalt laigud, lööbed ning kuivade piirkondade asemele tekivad uued rakud, mis aitavad kaasa uute kasulike ensüümide vabanemisele.>
Kosmetoloogias on ensüümidel oma nimi – bakterid ning hooldustoodete kääritamiseks kasutatakse erinevaid baktereid – lakto ja bifidus. . Nad hävitavad rakkudes barjääre, misjärel imenduvad kasulikud ained maksimaalselt nahka ning on niisutava ja antioksüdantse toimega.

Kõige sagedamini kasutatav ekstrakt on punane ženšenn, mis tuleb toime kortsudega, annab nahale loomuliku värvi ja ei põhjusta ärritust.

Tasub öelda, et igat tüüpi ensüümidel ei ole nahal negatiivseid reaktsioone, sh ärritust. Seetõttu sobivad sellised tooted kõikidele nahatüüpidele.
Samuti vähendavad ensüümid oluliselt põletikuriski nahal. näole ja kehale, vastupidi, see soodustab aktiivset niisutust.

Nagu näete, mängivad ensüümid meie kehas ja välimuses tõesti olulist rolli. Soovitame süüa rohkem toite, mis sisaldavad kasulikke ensüüme, mis aitavad toidul kergesti imenduda ja seedida, et vältida negatiivseid tagajärgi.

Artikli on kirjutanud Biotuse töötaja

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.