Facebook Pixel

Kuidas toidulisandeid säilitada?

Kuidas toidulisandeid säilitada?

Kas teate, kuidas säilitada toidulisandeid, tablette ja vitamiine? Inimene võib nendele vahenditele kulutada ligi poole oma palgast ning ennekõike oleme ise huvitatud vitamiinide õigest kasutamisest, tarbimisest ja säilitamisest, et ei peaks tegema planeerimatuid ja kulukaid oste.
Sellepärast peame teadma, kuidas terviselisandeid säilitada.

 1. Kontrollige hoolikalt silti.

  Igal vitamiinipreparaadil ja muudel toidulisanditel peavad olema sildid, millele tootja kirjutab toote koostise ja soovitused kasutus, kaal, tootmisaeg ja kõlblikkusaeg. Need on kõige olulisemad komponendid, mis peaksid olema tarbija jaoks avalikud.
  Ostmisel peate üksikasjalikult tutvuma teabega, eriti hoiustamisviiside ja -tingimustega.
  Näiteks vedelaid toidulisandeid tuleks hoida külmkapis, kuid enamikku toidulisandeid soovitatakse hoida pimedas kohas ja allpool. toatemperatuur.

 2. Hoidke õiget säilitustemperatuuri

  Päike, kuumus, liigne niiskus ja niiskus põhjustavad toidulisandite kiiret aegumist. Kuivad vitamiinipreparaadid nõuavad kõige sagedamini hoidmist kuivas ja jahedas kohas. Kuna vees lahustuvad vitamiinid võivad niiskuse mõjul oma kuju kaotada ja rikneda.
  Paljud inimesed hoiavad oma vitamiine köögikomplektis, kuid see pole õige koht, kuna seal on temperatuur elektriseadmete ja pliitide pideva kasutamise tõttu palju kõrgem kui samas ruumis. Vannituba pole ka hea valik, sest lisandid imavad niiskust ja selle tulemusena muutuvad ja muutuvad kasutuskõlbmatuks.
  Tasub öelda, et isegi külmkapp ei muutu mõnikord vitamiinipreparaatide hoidmiseks päris ideaalseks kohaks, kuna halvasti suletud pakendisse võib sattuda väike kogus kondensaati. Samuti ei ole soovitatav toidulisandeid kotis kaasas kanda ega pikaks ajaks autosse jätta.

 3. Sule pakend tihedalt

  Püüdke tagada, et pärast vitamiinipurgi avamist sulgete seda tihedalt, kuna minimaalne õhu laskmine pakendisse võib muuta lisandite välimust, omadusi ja põhjustada aegumiskuupäeva kiiret aegumist.

 4. Hoidke toidulisandid lastele kättesaamatus kohas

  Ega asjata öeldakse igas ravimis, et vitamiinid ja muud tooted tuleb lastele kättesaamatus kohas hoida, sest lapsed võivad harjumatu ereda vitamiinipilli kasutamise tõttu kõvasti kannatada. Vanemad omakorda peaksid oma lastele lapsepõlvest peale õpetama, et erinevaid lisandeid ei tohi kasutada.
  Selles juhul pane vitamiinid sinna, kuhu väikese lapse käsi ei ulatu. Kui juhtus, et laps kasutas võõraid tablette, tuleb kiiresti ühendust võtta mürgistusjuhtimiskeskusega.

 5. Utiliseerige kasutamata vitamiinid õigesti

  Esmaabikomplekti sisu tuleks kontrollida ja puhastada iga kuue kuu tagant, kuid mitte kõik ei tea, kuidas seda õigesti utiliseerida.

  Mul on vaja tualetti vett lasta. Mitte päris õige tee, kuna mõned tabletid võivad sattuda jõgedesse ja järvedesse, mille tulemusena satuvad need voolava veega torudesse. Kuid see meetod on laialt levinud ja siiani üks õigetest. Mingil juhul ei tohi neid prügikasti visata, kuna tänavalt pärit lemmikloomad ja loomad võivad neid kogemata ära süüa, mis toob kaasa halbu tagajärgi.

  See on õige ?
  Kui otsustate kiiresti riknevad vitamiinid prügikasti visata, siis pange äravisatud tabletid tihedalt suletavasse kotti ja väljaviimisel viige prügi toidulisandite töötlemise eriteenistusse või võtke nendega eelnevalt ühendust.

Peate alati meeles pidama, et kõik vitamiinid võivad aeguda, seega peate neid õigesti säilitama ja kasutama, et vältida ebameeldivad tagajärjed teile ja teie lastele. Ülaltoodud reeglid aitavad teil tõhusalt koguda oma tervise jaoks vajalikke vahendeid.

Selle artikli on kirjutanud Biotuse töötaja.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.