Facebook Pixel

Kellele võib pakane ohtlik olla? Millised kroonilised haigused on talvel hullemad?

Kellele võib pakane ohtlik olla? Millised kroonilised haigused on talvel hullemad?

Mõnede krooniliste haiguste puhul võib talv ebamugavust suurendada. Eelkõige hüpertensioon ja reumaatilised haigused. Arstid näevad ka rohkem insuldi ja südameinfarkti juhtumeid. Miks ilmnevad paljude haiguste sümptomid talvel?
Miks paljude haiguste, eriti krooniliste haiguste sümptomid talvel süvenevad. Ka talvel on mõned haigused sagedasemad. Miks see juhtub? Kes peaks talvel tervisele erilist tähelepanu pöörama?

Talvel esineb rohkem insulte ja infarkte

Sel aastaajal nendivad arstid rohkem juhtumeid insuldi ja südameinfarkti tõttu rõhu tõusust. Miks? Esiteks tõstab madal õhutemperatuur vererõhku. Teiseks on talvisel perioodil suured õhurõhu kõikumised. See on eriti ohtlik eakatele ja kõigile, kellel on hüpertensioon. Talvel tuleks regulaarselt vererõhku mõõta, et õigel ajal arsti juurde pöörduda.

Talvel liigesevalu süveneb

Talvel kannatavad artroosiga inimesed sagedamini. . Kõrge õhuniiskus teeb valu palju tugevamaks kui näiteks kevadel. Talvel oleme ka altid erinevatele luumurdudele, samuti jäsemete vigastustele. Jäisel teel või trepil ümberkukkumisel võivad olla tervisele ebameeldivad tagajärjed. Talvel tekivad kõige sagedamini randme-, puusa- või hüppeliigese luumurrud, samuti nihestused ja nikastused. Et kaitsta end jääl juhtuva õnnetuse eest, ostke mugavad libisemiskindla tallaga jalatsid.

Talvised probleemid diabeetikutele

Diabeetikud on rohkem altid erinevatele tüüpi seeninfektsioonid. Nende keha on nõrgenenud ja lisaks hingab nahk läbi mitme rõivakihi halvemini.

Talvel põieprobleemid

Naised aastaajal on nad haavatavad põie ebamugavustunde suhtes. Sümptomid on sagedased tualetikülastused ja valu urineerimisel. Selle vältimiseks võite külmadel päevadel kanda sooja puuvillast aluspesu, mis kaitseb teid madalate temperatuuride eest. Stringid või kitsad püksid sobivad hästi suveks, mitte külmadeks päevadeks.

Herpes ilmub külmaga

Talvel puutume kokku rohkem kui kunagi varem. herpesviirus. Hinnanguliselt on umbes 80 protsenti maailma inimestest selle viiruse kandjad. Unerežiimis ei anna see mingeid sümptomeid, aktiveerub ületöötamise, stressi, suurte temperatuurikõikumiste, kuiva õhu mõjul. Herpes ründab suu ja nina ümber. Parim kaitse on tugevdada üldist immuunsust.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.