Facebook Pixel

Depressioon. Millised vitamiinid aitavad depressioonist lahti saada?

Depressioon. Millised vitamiinid aitavad depressioonist lahti saada?

On kahte tüüpi depressiooni: situatsiooniline ja reaktiivne. Need on psühholoogiliselt valusate sündmuste tagajärg, mis sageli nõuavad lähedastelt vaid aega ja tuge. Kuid juhtub, et depressiooni sümptomid (meeleolu depressioon, süütunne, keskendumisraskused, energiakadu, pidev peavalu, füüsiline nõrkus, une- ja isuhäired) & nbsp; venivad ja keha nõrgeneb. Sellisel juhul peate tõenäoliselt võtma ühendust kvalifitseeritud arstiga ja konsulteerima, et leida väljapääs sellest depressioonist.

Samuti on mõned vormid depressiooniga kaasnevad hormonaalsed nihked, mida naised sageli kogevad. Sel juhul aitavad naissuguhormoonid (östrogeenid) neist lahti saada. Enamik kogeb talvel depressiooni, mida nimetatakse hooajaliseks emotsionaalseks häireks. Sel perioodil aitavad teie keha pikad jalutuskäigud värskes õhus ja lähedastega suhtlemine.

Kuid juhtub, et depressioon võib tekkida ilma nähtava põhjuseta , kuid see avaldub sageli ja venib paljudeks aastateks. Seda tüüpi häiretest, mida arstid nimetavad endogeenseks depressiooniks, jagu saamiseks vajab organism vitamiiniabi. Vitamiinne toitumine mängib sellistel juhtudel olulist rolli.

Vajadus võib põhjustada depressiooni mitmeks kuuks biotiin, mida tavaliselt leidub inimestel tasakaalustamata söömine. Sellest häirest vabanemiseks peate võtma 300 mikrogrammi biotiini iga päev 4–5 nädala jooksul.

Vajaduse korral foolhape alandab serotoniini taset ja see vastutab hea tuju eest. Mis võib olla ka sellise häire põhjuseks. Foolhapet võib võtta koos B-vitamiinidega. Need vitamiinid on omavahel seotud ja toimivad koos tõhusamalt. Meie keha vajab püridoksiini (B6), mis vastutab serotoniini tootmise eest ja aitab säilitada meeleolu stabiilsust.

Tiamiin ja riboflaviin aitavad kaasa depressiivsete sündroomide tekkele. Nende puudus põhjustab regulaarset väsimust ja kinnisideed depressioonist.

Statistika kohaselt on depressiooni all kannatavatel inimestel puudus vitamiin B12. Seetõttu soovitavad arstid seda vitamiini võtta iga päev.

Depressioon see on üks esimesi defitsiidi sümptomeid C-vitamiin. Kroonilised häired, väsimus, heaolu kaotus see kõik on tingitud ebapiisavast C-vitamiini kogusest. Selle vitamiini võtmine aitab nendest sümptomitest igas vanuses lahti saada.

A-vitamiin Kasvuvitamiinina tuntud omab ka antioksüdantseid omadusi. See aitab tugevdada immuunsüsteemi ja säilitada silmade, limaskestade, eesnäärme, emaka, kopsude tervist ning kaitseb hingamisteede haiguste eest. Aitab üle saada emotsionaalsest ebastabiilsusest ja kroonilisest väsimusest.

D3-vitamiin tugevdab närvi- ja luusüsteemi, mõjutab südamelihase seisundit, parandab immuunsust, aitab hoida normaalset emotsionaalne seisund. Lisaks vastutab see õige ainevahetuse, rahuliku ja pikaajalise une, emotsionaalse stabiilsuse ja negatiivsete olukordade vastuvõtlikkuse vähenemise eest.

 

Eelnimetatud vitamiinid toimivad kõige paremini koos. Biotuse veebisaidilt vitamiinide elukoht leiate vitamiinide kompleksid, mis aitavad vabaneda depressioonist ja parandavad mitte ainult teie heaolu, vaid ka tervist.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.