Facebook Pixel

Joodipuudus: kuidas tuvastada ja täiendada?

Joodipuudus: kuidas tuvastada ja täiendada?

Kilpnäärme kaal on ligikaudu 12–25 grammi. Kuid vaatamata väikesele kaalule vastutab see organ kogu inimkeha normaalse arengu eest. Ja peamine koostisosa, mis normaliseerib kilpnäärme funktsiooni, on jood.

Mis on jood?

Jood  on aine, mis on täielikult vastutav kilpnäärme normaalseks talitluseks. Alates tujust ja heast unest kuni raseduseni & nbsp; - kõik need  protsessid  sõltuvad otseselt vajaliku koguse joodi olemasolust organismis.

 

Joodipuudus

Intellektuaalne areng  sõltub otseselt joodi olemasolust. ÜRO läbiviidud uuringute tulemuste kohaselt kannatab umbes nelikümmend kolm miljonit inimest kehas joodipuuduse tõttu vaimse alaarengu all.Kelp, Solgar, 250 kapslit

Kui organismis on joodipuudus, võib see avaldub järgmiste sümptomitena:

Ärritus.

Uimasus.

Intellektuaalne kahjustus.

Mälu halvenemine.

Uimasus.

Pidev väsimus.

Joodipuudus naise kehas mõjutab negatiivselt piimanäärmete tervist, põhjustab menstruaaltsükli häireid, viljatust.


Joodipuudus ja lapse kehas ilmnevad järgmised sümptomid:

aju aktiivsuse häired.

kretinism.

Kurtuse ilmnemine.

Katsiumisisalduse vähenemine luudes.

Häire seksuaalset arengut.

Haprad luud.

Düsplaasia

Tuleb meeles pidada, et jood – see on aine, mida organism ise sünteesida ei suuda, seetõttu tuleb seda varustada toiduga   või toidulisanditega.   Paljud inimesed püüavad joodipuudust kompenseerida erinevate toidulisanditega ja seda õigustatult, kuna meie piirkonnas on lihtsalt võimatu toidust piisavalt joodi kätte saada. Joodi leidub mereandides ja vetikates ning võite küsida  küsimus endale: kui sageli sööte mereande ja veel enam merevetikaid toiduks?  Vastus on suure tõenäosusega eitav, seega peaksite ise kaaluma joodilisandite, isegi kõige odavamate, ostmist.

Kuid te peaksite alati  pidage meeles, et üledoos ka jood on organismile väga ohtlik, seega ei tohiks ilma arsti retseptita    ööpäevast vajadust ületada. Suured joodiannused on vajalikud ainult arsti poolt diagnoositud ägeda vaeguse korral.

Päevase joodivajaduse saavutamise protsess

 

Joodi annus

Alla viieaastaste laste puhul on joodi päevane annus 90 mikrogrammi.

5–12-aastased lapsed peaksid saama vähemalt 120 mikrogrammi joodi päevas.

Noorukid ja täiskasvanud – 150 mikrogrammi joodi päevas.

Raseduse ja imetamise ajal peaks naine saama vähemalt 250 mikrogrammi joodi päevas.

 

Sisu
  • Mis on jood?
  • Joodipuudus
  • Joodi annus
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.