Facebook Pixel

Krillõli või kalaõli – kumb on parem?

Krillõli või kalaõli – kumb on parem?

Krilliõli, nagu kalaõli, sisaldab mõlemat oomega 3 rasvu  eikosapentaan  hape (EPA) ja dokosaheksaanhape (DHA), kuid need on täiesti erineval kujul. Omega-3 rasvhapped kalaõlis on triglütseriidide kujul, krilliõlis aga fosfolipiidide kaksikstruktuuris. (Meie enda rakuseintes olevad rasvad on fosfolipiidide kujul.)  Lisaks  EPA-le ja fosfolipiididele sisaldab krilliõli astaksantiini -  äärmiselt võimas antioksüdant. Krilliõlis sisalduv EPA ja DHA fosfolipiidstruktuur muudab need palju paremini seeditavaks ning võimaldab palju lihtsamalt siseneda mitokondritesse ja rakutuuma. Krilliõli sisaldab lisaks EPA-le ja DHA-le   fosfatidüülkoliin, võimas stressikindla koliini allikas, mis toimib loodusliku emulgaatorina.

Krilliõli sisaldab vitamiini  E, A, D-vitamiin ja kantaksantiin, mis sarnaselt astaksantiiniga on võimas antioksüdant.  Krilliõli antioksüdantne toime on 48 korda suurem kui kalaõlil.

Astaksantiin  pakub suurepärast kaitset valguse ja UV-kiirguse põhjustatud nahakahjustuste eest.

Mitmed uuringud on näidanud  et krillõli on äärmiselt tõhus LDL-kolesterooli alandamiseks ja  HDL-kolesterooli tõstmine ja veresuhkru taseme langus. On näidatud, et ta  efektiivne reumatoidartriidist põhjustatud valu ja põletiku ning valu ravis üldiselt. Üks suur uuring näitas, et krilliõlil on PMS-i sümptomite vähendamisel tohutu kasu. Kõigis uuringutes võrreldi krilliõli kalaõliga, mitte ainult platseeboga.

Krilliõli kiire imendumise ja selle kõrge antioksüdantide sisalduse tõttu tekkis suus röhitsemine ja halb maitse, mis võib tekkida kalaõli võtmisel.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.