Facebook Pixel

Avitaminoos lastel kevadel: põhjused, sümptomid, diagnoos

Avitaminoos lastel kevadel: põhjused, sümptomid, diagnoos

Kevadine beriberi  täiskasvanute ja laste seas on tänapäeval enamiku inimeste jaoks üsna oodatud nähtus, hoolimata asjaolust, et värskete puu- ja köögiviljade tarbimine  on üsna tavaline.

Reeglina on kevadine vitamiinipuudus järgmiste tegurite loogiline tagajärg:

Sügistalvisel perioodil põdetud külmetus- ja viirushaigused.

Vitamiini- ja mineraalivarude ammendumine pärast pikki talvekuusid, mil immuunsüsteem töötab  intensiivsemalt.

Köögiviljad. ja puuviljad, mida talvel sööme, ei sisalda palju vitamiine, kuna need hävivad pikaajalisel säilitamisel.

Olukorda halvendab asjaolu, et keha vitamiinide ja mineraalainete puuduse tingimustes tuleb ümber korraldada kõigi süsteemide töö.

Vitamiinipuuduse oht  lapse organismile

Esiteks laste kevade probleem tema beriberi näib olevat   liiga raske. Sest varsti on värsked puu- ja juurviljad ning laps saab kõik vajalikud ained kätte. Aga ei ole. Oht peitub selles, et kui organism  ei saanud pikka aega  vitamiine õiges koguses, siis see töötas nii-öelda "säästlikul režiimil"; , see tähendab, et imendub ja kulutati väike kogus vitamiine. Kui vitamiin hakkab piisavas koguses toiduga organismi sattuma, ei suuda organism seda enam vastavalt vajadusele omastada.  Seega areneb välja krooniline beriberi, mis lõppkokkuvõttes põhjustab kasvavat keha olulist  kahjustust ja võib avalduda tõsise patoloogiana.

Sümptomid beriberi

Üldreeglina võib vitamiinipuudus põhjustada mitmesuguseid haigusi, nagu diabeet, rasvumine,  aneemia ja hüpotüreoidism. Kõige ilmsemad märgid laste vitamiinipuudusest  on järgmised:

Vitamiinid lastele, Hero Nutritional, Yammy Bears, 90 t

Püsiv väsimus.

Nõrkus.

Apaatia.

Õhupuudus pärast vähimat füüsilist aktiivsust.

Söögiisu vähenemine ja mõnel juhul suurenenud.

Nahk muutub kahvatuks.

Südame löögisageduse tõus.

Higistamine.

Unehäired.

Laps võib muutuda ärrituvaks, nutta mis tahes põhjusel.

Peavalud.

Lihasvalu.

Laps kaotab tegevust.

Kõik ülaltoodud märgid on signaaliks, et  hakata andma lapsele vitamiinidest ja mineraalainetest. Ja parem,  muidugi ärge oodake selliseid sümptomeid ja andke lapsele sügisest vitamiine.

Beriberi põhjused lastel>

  Teen Vitamin, Rainbow Light, 90 tabletti /></a></span></p><p><span>Lapse vitamiinipuuduse peamine põhjus on vale toitumine, samuti selle režiimi rikkumine.</span></p><p> <span>Lapse keha intensiivse kasvuga võib mõnel juhul kaasneda  teatud vitamiinide ja mineraalainete puudus, kuna nõudlus nende järele suureneb oluliselt. See protsess peaks toimuma arsti järelevalve all, kes määrab vajalikud vitamiinikompleksid.</span></p><p><span>Laste  immuunsus on keskkonna suhtes väga tundlik. Kui laps elab ökoloogiliselt ebasoodsas piirkonnas, suureneb vajadus teatud vitamiinide täiendavate annuste järele.</span></p><h4><span><br/></span></h4><h4><span>Beriberi ennetamine lastel.</span></h4><p><span>Vitamiinipuuduse ennetamine lastel on ratsionaalse ja tasakaalustatud toitumise korraldamine ning <a title= vitamiinikompleksid mõeldud spetsiaalselt lastele vastavalt nende vanusele.

Sisu
  • Vitamiinipuuduse oht lapse organismile
  • Sümptomid beriberi
  • Beriberi põhjused lastel>
  • Beriberi ennetamine lastel.
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.