Facebook Pixel

võimalust saada D-vitamiini ilma päikesevalguseta

võimalust saada D-vitamiini ilma päikesevalguseta

9 võimalust saada D-vitamiini ilma päikesevalguseta

Suvel D-vitamiini päevane annus, piisab meile 10-15 minutist päikese käes viibimisest. Oktoobrist märtsini paistab päike meie laiuskraadidel aga sellise nurga all, et päikesevalgus hajub liiga palju ning inimkeha ei suuda selle jaoks piisavalt toota D-vitamiin. Hea uudis on see, et D-vitamiini saab ka toidust. Niisiis, 10 toitu, mis sisaldavad D-vitamiini (päevane annus 400-600 RÜ).

Šampinjonid

100 g šampinjone sisaldab päevaannust D-vitamiini. Samuti on soovitatav neid enne seente küpsetamist päikese käes hoida. D-vitamiin imendub siis paremini.

Lõhe

Lõhe – D-vitamiini sisalduse meister. 1 unts (28,3 g) värsket lõheliha sisaldab 100 RÜ D-vitamiini. 6 untsi konserveeritud lõhet (169,8 g) – 323% D-vitamiini päevasest väärtusest.

Austrid

6 austrit – ja pool päevasest D-vitamiini vajadusest tingimusel .

Hellest

3 untsi (84,9 g) sisaldab 254% D-vitamiini päevane väärtus.

Krevetid

6 untsi annavad 64% päevasest kogusest D-vitamiini. Ja nagu kõik teavad, on selle delikatessi valmistamiseks lõpmatult palju võimalusi.

Tursk

6 untsi turska sisaldab 18% D-vitamiini päevasest kogusest. Tursal on piisavalt mahe maitse, mis sobib hästi paljude toiduainetega.

Munad

1 muna (valge ja munakollane) sisaldab 4% D-vitamiini päevasest annusest.

Juust

1 unts Šveitsi juustu katab 3% päevasest vajadusest, parmesan – 2%, cheddar – 1%.

Rangendatud toidud

Lisaks on rikastatud piim, sojapiim ja tofu D-vitamiini allikad. Kui te mingil põhjusel kala ei söö, aitavad need tooted teil D-vitamiini varusid täiendada. 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.