Facebook Pixel

13 toitu, mis alandavad kolesterooli

13 toitu, mis alandavad kolesterooli

Saate kaitsta end südame-veresoonkonna süsteemi probleemide eest ja alandada oma kolesterooli süües toite, mis eemaldavad kehast kolesterooli.

Leht

Ka kapsas, nagu spinat, on palju luteiini. Luteiin alandab väga hästi madala tihedusega lipoproteiinide kolesterooli ja takistab selle edasist moodustumist. Lisaks kapsalehed – hea kiudainete allikas. Kapsalehtede smuuti – suurepärane algus võitlusele tervise eest.

Kaerahelbed

American Heart Association soovitab kaerahelbe söömine kolesterooli alandamiseks. Kaerahelbekiud, nagu käsn, imavad endasse liigse kolesterooli ja viivad need kehast välja. 1 kauss valmis kaerahelbeid sisaldab 4 g kiudaineid.

Õunad

Õunad, kõik teavad, et see on väga kasulik. Need sisaldavad polüfenoole, kiudaineid ja on rikkad raua poolest. Polüfenoolid täidavad organismis antioksüdantide funktsiooni, eriti hästi aitab kolesterooli välja viia pektiine sisaldav õunakiud. 1 õun päevas – ja saate 4,4 g kiudaineid.

Küüslauk

Küüslaugu saladus – allitsiin, aine, mis tekib selle rakkude mehaanilise hävitamise käigus. Küüslauk võlgneb oma ainulaadse lõhna allitsiinile. See interakteerub punaste verelibledega ja eemaldab kehast kolesterooli.

Tume šokolaad

Šokolaad sisaldab protsüanidiine (bioflavonoidide alamliik), mis on võimsad antioksüdandid ja eemaldavad tõhusalt kolesterooli. Muidugi peaksite olema mõõdukas ja ärge seda delikatessi kuritarvitama.

Spinat

Spinat on nendele toodetele, mis toovad ainult kasu. 100 g spinatit sisaldab: 11 g luteiini, 558 mg kaaliumi, igapäevast A-vitamiini (5000 RÜ), 46% igapäevast C-vitamiini, 19% magneesiumit, 15% rauda ja loomulikult kiudaineid.

Avokaado

Avokaados sisalduv oleiinhape suurendab kõrge tihedusega lipoproteiinide kolesteroolitaset – kasulikku kolesterooli ja samal ajal alandab kogu kolesterooli taset organismis. Lisaks avokaado – rikkalik kaaliumi- ja kiudaineallikas.

Roheline tee

О rohelist teed nimetatakse sageli antioksüdantide allikaks ja vähi ennetamise vahendiks. Samuti alandab see jook tõhusalt kolesterooli – tänu bioflavonoididele, nimelt katehhiinidele. 200 ml rohelist teed sisaldab 266 mg bioflavonoide.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.