Facebook Pixel

Vitamiin B17 (amügdaliin, amügdaliin) - müüdid ja tegelikkus. Arutame selle koos välja

Vitamiin B17 (amügdaliin, amügdaliin) - müüdid ja tegelikkus. Arutame selle koos välja

B17-vitamiiniga seotud vaidlused

Amügdaliin oli esimene glükosiid, mille 1830. aastal tuvastasid prantsuse keemikud Pierre Jean Robiquet ja Anthony Boutron Charlar.

Keemikud Walter Norman Haworth ja Birkett Willam Durhami ülikoolist (Ühendkuningriik) selgitasid välja amügdaliini struktuuri ja sünteesisid see 1923. aastal. Haworthile anti 1938. aastal Nobeli keemiaauhind.

Kõik sai alguse 1950. aastatel, kui San Francisco biokeemik dr Ernst T. Krebs tuli välja ideega, et aprikoosi tuumadest ekstraheeritud ühend amügdaliin võib vähirakke selektiivselt sihtida ja hävitada, vabastades tsüaniidi. Ta uskus, et amügdaliin vabastab tsüaniidi, mis on suunatud kasvajarakkudele ainult siis, kui see puutub kokku teatud vähirakkude ensüümidega. Krebs väitis, et teisi keharakke selles kohas kaitseb ensüümi aktiivsus, mis neutraliseerib tsüaniidi kahjulikke mõjusid. Krebsist ja tema pojast Ernst Jr-st said amügdaliiniravi esimesed toetajad.

Sellest ajast peale pole selle ravimi ümber tekkinud poleemika olnud. vaibus. Mõned teadlased on arvamusel, et tõenditest amügdaliini efektiivsuse kohta ei piisa selle laialdaseks kasutamiseks. Toetajad, vastupidi, esitavad palju argumente amügdaliiniga ravimise poolt.

Näiteks tuntud Briti teadusorganisatsioon Cancer Research UK oma ametlikul veebisaidil on tasakaalustatum: "Hiljutised uuringud on näidanud, et amügdaliin võib tappa vähirakke teatud tüüpi vähi puhul, kuid endiselt ei ole piisavalt usaldusväärseid teaduslikke tõendeid selle kohta, et amügdaliin on vähi ravis 100% efektiivne. . Amügdaliini kasutatakse alternatiivse vähiravi võimalusena.”

Laboratoorsed uuringud amügdaliini andis vastuolulisi tulemusi. Ühes uuringus teatati, et amügdaliin aeglustas mõnevõrra käärsoolevähi rakkude kasvu; teises leiti, et eesnäärmevähi rakkude reaktsioon amügdaliinile suureneb amügdaliini annuse suurenemisega. Teine uuring teatab ka sama annuse-vastuse suundumusest emakakaelavähi rakkudes. USA riikliku vähiinstituudi andmetel ei ole kliinilistes uuringutes läbi viidud ühtegi amügdaliini kontrollitud kliinilist uuringut, mis võrdleks seda ravimit saanud patsiente nendega, kes seda ei saanud.

Rottidega läbi viidud uuringus saadi vastupidised tulemused, mis näitasid, et amügdaliin ei ole efektiivne kasvajate ravimisel, ennetamisel ega edasilükkamisel.B17-vitamiin, amügdaliin ja amügdaliin – mis vahe on?

Teadlased jätkavad arutelu amügdaliini funktsioonide ja omaduste ning termini "vitamiin B17" üle.

Vitamiinid on ained, mida meie organism ei suuda ise sünteesida, kuid need peavad olema meie igapäevases toidus, et hoida tervist ja vältida haigusi seotud vitamiinipuudusega. 

Mis on siis vitamiin B17? Miks seda vitamiiniks nimetatakse? Tehniliselt pole sellist asja nagu B17-vitamiin olemas, kuna see ei ole meie keha jaoks elutähtis element. Mõned allikad viitavad teabele, et selle nime andis ravimitootja amügdaliinile, et rõhutada selle kasulikkust meie tervisele. Teadlased jätkavad arutelu amügdaliini funktsioonide ja omaduste ning termini "vitamiin B17" üle. Mugavuse huvides kasutame jätkuvalt terminit "vitamiin B17".

Amügdaliin on taim aine, mida leidub perekonda Prunus kuuluvate puuviljade (ploomid, kirsid, virsikud, nektariinid, aprikoosid ja mandlid) seemnetes või tuumades.

Amügdaliini on amügdaliini poolsünteetiline derivaat ja sünteesitakse sellest hüdrolüüsi teel.

B17-vitamiini toiduallikad 

Viljaaugud, seemned, tuumad

Viljakivid, seemned, tuumad on üks peamisi B17-vitamiini allikaid

See on üks peamised allikad vitaminy/vitaminy-gruppy-v/vitamin-v-17.html' target='_blank' rel='noopener' title='vitamiin B17'>vitamiin B17 eriti mina aprikoosipuu. Näiteks üks aprikoosituum sisaldab keskmiselt umbes 20 mg amügdaliini. Siia kuuluvad ka õunte, ploomide, pirnide, viinamarjade, maasikate ja vaarikate seemned ja tuumad. Amügdaliini leidub ka lina, hirsi, kõrvitsa, tatra seemnetes h4>

Pähklid 

Amügdaliini ekstraheeriti esmakordselt mõrumandlitest

Amügdaliini ekstraheeriti esmakordselt mõrumandlitest . Makadaamia pähklid ja india pähklid on B17-vitamiini sisalduse poolest mõrumandlite järel järgmised.

style='font-weight: 400;'>

Rohelised köögiviljad  

Rohelised lehtköögiviljad on suurepärane amügdaliini allikas.Rohelised lehtköögiviljad on suurepärane amügdaliini allikas. amygdala. Nende hulka kuuluvad spinat, spargelkapsas, lehtkapsas ja lillkapsas. 

Marjad

Vaarikad, leedrimarjad, maasikad, mustikad, murakad ja metsamarjad sisaldavad vit amiin B17 üsna märkimisväärses koguses. märkimisväärsetes kogustes.</span></p><p><i><i><span></span></i></p><p><i><span></span></i></p><p><i><span></span></i> </p><p><i><i><span></span></i></p><p><i><span></span></i></p><p><i><span></span></i> </p><h4> <i><span></span></i></h4><h4><i><span></span></i></h4><h4><i><span></span></i></h4><h4> <i><span></span></i></h4><h4><i><span></span></i></h4><h4><i><span></span></i></h4><h4><i><span></span></i></h4><h4><i><span></span></i></h4><h4><i><spanstyle>Teraviljad</span></i></h4><p><span><img src=

Täisteratooted nagu hirss, sorgo, tatar, oder ja lina on head B17-vitamiini allikad. Lisaks B17-vitamiini kasulikkusele sisaldavad kõik need terad magneesiumi, antioksüdante, aminohappeid, B3-vitamiini, valku ja fosforit. Kõik need ained osalevad aktiivselt seedimisprotsessides, hingamissüsteemi töös, immuunsuse säilitamisel. 

 

Eukalüpti lehed

Eukalüpti lehed sisaldavad ka mõõdukas koguses B17-vitamiini.

>

Idud 

Bambuse ja mungoa idud sisaldavad suures koguses vitamiini B17

Bambusevõrsed või bambusevõrsed on kõrge vitamiini B17 sisaldusega, millele järgnevad lutserni idud, oad ja mungoad. 
>
>

Kuidas see töötab? 

Keha lagundab amügdaliini kolmeks ühendiks: vesiniktsüaniid, bensaldehüüd ja prunasiinKeha lagundab amügdaliini kolmeks ühendiks: 

 • vesiniktsüaniid
 • bensaldehüüd 
 • Prunasiin

vitamiini B17 pooldajad väidavad, et vesiniktsüaniid on selle peamine vähivastane komponent. Ensüümide mõjul muudetakse see tiotsüanaadiks. 20. sajandi alguses kasutati tiotsüanaati laialdaselt arteriaalse hüpertensiooni raviks, kuid hiljem selle kasutamine võimaliku toksilise toime tõttu lõpetati. 

On ka arvamus, et vähirakkude ensüümid muudavad amügdaliini tsüaniidiks, mis omakorda hävitab vähirakud ise. Selle arvamuse kinnitamiseks on siiski vaja rohkem uurida. 

Mõned teadlased usuvad, et vesiniktsüaniid loob happelise keskkonna, mis on kahjulik. vähirakkudele. Selline happeline keskkond võib aga kahjustada nii vähi- kui ka terveid rakke. 

Sloane Ketteringi vähiuuringute keskuse teadlased ( USA) niiselgitage amügdaliini mõju organismile: 

“Amügdaliinil on ilmnenud põletikuvastane toime, stimuleerides immuunsüsteemi rakkude immunomoduleerivat funktsiooni. Loomkatsetes inhibeeris amügdaliin prostaglandiin E sünteesi ja lämmastikoksiidi tootmist koostoimete kaudu immuunsüsteemi inhibiitoritega. Samuti vähendab see põletikulist valu, pärssides kasvaja nekroosifaktorit, ja omab neurotroofset toimet, aktiveerides kinaasi. 

Hiljutised uuringud on näidanud et mandlitel võib olla vähivastane toime. Loomkatsetes surus amügdaliin Epstein-Barri viiruse kasvajaefekti alla. Inimese eesnäärmevähi rakkudes suurendas see valgu proapoptootilist ekspressiooni Baх ja kaspaas-3 ensüümi aktiivsus, vähendades samal ajal apoptootilise valgu ekspressiooni Bcl-2. Samuti reguleerib see alla rakutsükliga seotud geene SNU-C4 inimese käärsoolevähi rakkudes. Amügdaliin võib pärssida põievähi rakuliinide kasvu ja proliferatsiooni, vähendades rakutsüklit reguleerivate valkude cdk2 ja tsükliin A sisaldust. Samuti kutsub see esile kasvu reguleeriva valgu follistatiini ekspressiooni inimese HepG2 hepatokartsinoomi rakkudes.

Nagu näeme, on B17-vitamiin tänapäeval ilmselt üks kõige vastuolulisemaid aineid meditsiinis ja farmakoloogias. 
Mis kasu on B17-vitamiinist meie tervisele? 

Üks Amügdaliini peamine eelis on selle kasutamine alternatiivse vähiravina Nagu me varem mainisime, on amügdaliini üks peamisi eeliseid selle kasutamine vähi alternatiivne ravi.vähk. See on endiselt teadusliku arutelu objekt, kuna silmapaistvad meditsiiniuuringute organisatsioonid on selle tõhususe suhtes vähiravimina skeptilised. Selle skeptitsismi tõttu vitamiin B17kasutatakse vähiravi sekundaarse või täiendava lisandina. Seni ei ole selle täielikku efektiivsust peamise ravimina kasutamiseks tõestatud. Kuigi paljud teadlased on juba jõudnud järeldusele, et amügdaliini saab edukalt kasutada eesnäärmevähi ravis.

Muud amügdaliini kasulikud omadused:

 1. Vererõhu alandamine. On tehtud uuringuid, milles hüpertensiooniga patsiendid võtsid teatud koguse amügdaliini (aprikoosituumades). Selle tulemusena langes enamikul patsientidest vererõhk. 
 2. Hepatoprotektiivne funktsioon. B17-vitamiin võib edendada maksa tervist ja aidata tagasi pöörata mõningaid autoimmuunse hepatiidi tagajärgi, mida iseloomustab maksapõletik. Uuringus, kus täiskasvanud hiirtele süstiti viirust, koges B17-ga ravitud rühmas olulisi muutusi tervete T-rakkude kasvus ja esinemissageduse vähenemist.
 3. Immuunsuse stimuleerimine. Kontrollitud viisil kasutamisel on B17-vitamiinil võime tugevdada immuunsüsteemi ja pakkuda kaitset teatud haiguste eest. See vitamiin katalüüsib teatud ensüümide vabanemist, mis aitavad kaitsta rakke negatiivsete välistegurite eest. 
 4. Anesteetiline toime. Erinevad uuringud ja B17-vitamiini kasutamine patsientidel on dokumenteerinud märkimisväärset valu leevendust, eriti artriidi ja podagraga patsientidel. 

Eespool juba mainitud Briti uurimisorganisatsioon Cancer Research UK pakub sellist teavet amügdaliini kasulike omaduste kohta : 

"Inimesed, kes kasutavad amügdaliini, võivad seda teha: 

 • tervise parandamine, 
 • tõsta energiataset 
 • detoksifitseerida ja puhastada keha 
 • aitab teil kauem elada"

Erilised ettevaatusabinõud vitamiini B17 (amügdaliin) võtmisel

Sisenemisel muutub amügdaliin tsüaniidiks. See on kiire toimega surmav kemikaal

Amügdaliin on tsüanogeenne glükosiid. Meie kehasse sattudes muundatakse amügdaliin tsüaniidiks. See on kiire toimega surmav kemikaal. 

Sõltuvalt annusest võib tsüaniidi tarbimine avaldada järgmisi mõjusid:  

 • peavalu 
 • iiveldus
 • okse 
 • Kõhukrambid 
 • peapööritus 
 • nõrk 
 • segadus 
 • spasmid 
 • Tsirkulatsiooniprobleemid 
 • südameseiskus 
 • hingamisprobleemid
 • ebanormaalselt madal vererõhk 
 • rippuv ülemine silmalaud (ptoos)

Kõrvalmõjusid võivad süvendada: 

 • Pigem suukaudne kui süstimine
 • Toores mandlite või purustatud puuviljaseemnete söömine amügdaliini võtmise ajal
 • Liiga palju C-vitamiini võtmine amügdaliini võtmise ajal 
 • Amügdaliini toimet võimendavate puu- ja köögiviljade (nt porgandid, oad, seller ja virsikud) söömine 

Uuringud näitavad, et C-vitamiin võib suhelda amügdaliiniga ja tugevdada selle toksilist toimet. C-vitamiin kiirendab B17-vitamiini muundumist vesiniktsüaniidiks. Samuti kahandab see kehas tsüsteiini, aminohapet, mis aitab kehal vesiniktsüaniidi detoksifitseerida. Mõnel juhul on amügdaliini võtmine lõppenud tsüaniidimürgistuse tõttu surmaga.

Tsüaniid tapab inimkehas rakke, takistades neil kasutades hapnikku. See on eriti kahjulik südamele ja ajule, sest nad kasutavad palju hapnikku. Tsüaniidiga kokkupuude võib põhjustada tõsiseid tagajärgi südamele, ajule ja närvisüsteemile.

Vitamiini B17 annustamine

Uuringud näitavad, et 0,5-3,5 mg tsüaniidi ühe kilogrammi kehakaalu kohta võib lõppeda surmaga. Teadaolevalt sisaldavad aprikoosituumad märkimisväärses koguses kemikaale, mida saab metaboliseerida tsüaniidiks. Teadlased väidavad, et 50–60 aprikoosikauna söömine võib põhjustada surmava annuse tsüaniidi. Tsüaniidimürgitus võib siiski esineda palju madalamal tasemel. Mõned allikad (nt aprikoosituuma ettevõtted) soovitavad võtta 6–10 aprikoosituuma päevas ja vähihaigetel soovitavad nad annust suurendada.

Tegelikult võib see olla äärmiselt ohtlik. Inimesed, kes järgivad neid annustamissoovitusi, võivad saada tsüaniidimürgituse.

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) on hoiatanud, et üks portsjon kolmest väikesed aprikoosituumad või üks suur aprikoosituum võib põhjustada täiskasvanute soovitatava ohutu tsüaniidiga kokkupuute taseme ületamist, samas kui üks väike tuum võib olla lapsele mürgine.  EASA soovitab, et keegi ei tarbiks korraga rohkem kui 20 mikrogrammi tsüaniidi kilogrammi kehakaalu kohta. See piirab täiskasvanute tarbimise ühe tuumaga. Isegi pool tuumast võib olla lastele liiga ohtlik. Teadlased märgivad, et mõru aprikoosiseemnetes on eriti kõrge amügdaliini sisaldus (5,5 g 100 g kohta).

Vitamiin B17, Amygdalina, Cyto Pharma, 500 Mg

vitamiin B17, amügdalina, Cyto Pharma, 500 mg, 100 tabletti


/vitamiin -v17-amygdalin-500-mg-100-tabletok.html

Vitamiin B17 – 500 mg }}' alt='B17-vitamiin, amügdalina lahus, tsüto,' width='240'>

vitamiin B17, Amygdalina Solucion Inyectable, Cyto, 10 viaali, 3 grammi


/vitamin-b17-amygdalin-solucion-inyectable-cyto-10-flakonov-po-3-gramma.html

Iga portsjon sisaldab kahte molekuli glükoosi (suhkrut) ja 1 molekuli vesiniktsüaani hape (antineoplastiline aine), 1 bensaldehüüdi molekul (valuvaigisti)

Vitamiin B17, Amygdalina, Cyto Pharma

vitamiin B17, Amygdalina, Cyto Pharma, 100mg, 100 tabletti

Vitamiin B17 – 100 mg

KKK – korduma kippuvad küsimused:

Какие еще витамины применяют для лечения рака?

Терапия витамином С в высоких дозах убивает раковые клетки. После результатов новейших исследований ученые получили более глубокое понимание того, как витамин С может использоваться для уничтожения раковых клеток. Высокие дозы витамина С применяются в лечении рака с 1970-х годов.

Как я могу укрепить мою иммунную систему для борьбы с разными заболеваниями (в том числе и с раком) без медикаментов:

Рекомендации медиков в этом вопросе довольно просты —

 • Не курить
 • Соблюдайте диету с высоким содержанием фруктов и овощей. 
 • Регулярно занимайтесь спортом. 
 • Поддерживать здоровый вес. 
 • Употребляйте разумное количество алкоголя.
 • Полноценный сон. 
 • Соблюдение гигиенических мер — мытье рук, тщательная термическая обработка мяса и пр. 
 • Старайтесь минимизировать стресс.

Не всегда есть возможность найти ядра абрикосовых косточек. Могу ли я принимать миндаль вместо них?

Амигдалин естественным образом содержится и в ядрах миндаля и в абрикосовых ядрах. Горький миндаль содержит высокий уровень амигдалина (3–5%), в то время как в сладком миндале обнаружены только следы амигдалина <0,05%.

Sisu
 • B17-vitamiiniga seotud vaidlused
 • B17-vitamiin, amügdaliin ja amügdaliin – mis vahe on?
 • B17-vitamiini toiduallikad
 • Viljaaugud, seemned, tuumad
 • Pähklid
 • Marjad
 • Teraviljad
 • Eukalüpti lehed
 • Idud
 • Kuidas see töötab?
 • Mis kasu on B17-vitamiinist meie tervisele?
 • Erilised ettevaatusabinõud vitamiini B17 (amügdaliin) võtmisel
 • Vitamiini B17 annustamine
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.