Facebook Pixel

Liposomaalne C-vitamiin: alternatiiv intravenoossele kokteilile?

Liposomaalne C-vitamiin: alternatiiv intravenoossele kokteilile?

Pärast seda, kui Nobeli preemia laureaat Albert Szent-Györgyi avastas C-vitamiini, pole arutelud selle toitaine üle vaibunud. Tervise ja noorte vitamiin – toitaine, mis on näidanud, et see aitab gripi ja külmetushaiguste korral ning mida kasutatakse isegi vähihaigete keemiaravist taastumisel. Liposomaalne C-vitamiin on suhteliselt uus valem, mis ei ole mitte ainult suure annusega, vaid ka tõhus.

Liposomaalne C-vitamiin: kõrge biosaadavus

On teada, et suukaudsed vitamiinid imenduvad palju halvemini kui intravenoossed kokteilid, kuna neil on koostoime maomahlaga. C-vitamiini biosaadavuse suurendamiseks on teadlased välja töötanud uue vormi - liposomaalne C-vitamiin. See on täiustatud vorm, mis imendub palju paremini kui tavaline askorbiinhape tänu lisatud liposoomidele - fosfolipiididele, mida saadakse päevalille- või sojaoaseemnetest. Rasvhapetest koosnevad liposoomid kaitsevad vees lahustuvat C-vitamiini maomahla poolt hävitamise eest.

Liposomaalse C-vitamiini peamine omadus on kõrge biosaadavus, mistõttu on see toitaine sageli Võrreldes omaduste poolest intravenoosse kokteili C-vitamiiniga. Tavalise C-vitamiini imendumise künnis soolestikus on üsna madal. Seetõttu võivad toitaine suured annused põhjustada allergiat, kõhulahtisust või puhitus. Liposomaalne C-vitamiin imendub 2 korda paremini ja ei põhjusta kõrvalmõjusid, välja arvatud üksikud allergilised reaktsioonid.

Kasulikud omadused

Liposomaalne C-vitamiin on võimas antioksüdant, mis neutraliseerib toksiine, toetab immuunsüsteemi ja tugevdab organismi kaitsevõimet. Askorbiinhape toetab ka närvisüsteemi, stimuleerib endokriinsüsteemi, parandab vereringet, tugevdab veresooni. C-vitamiin osaleb paljudes olulistes ainevahetusprotsessides – kollageeni sünteesis ning side- ja luukoe regenereerimises.

Toitaine mängib haavade paranemisel võtmerolli, tervete igemete säilitamine ja vere vedeldamine. See vitamiin osaleb ka rakkude antioksüdantses kaitses, seetõttu kasutatakse meie ajal aktiivselt suuri C-vitamiini annuseid vähihaigete taastamiseks pärast keemiaravi.

Kuulsa arsti-naturopaadi, Ameerika teadlase Michael Murray sõnul on teaduslikud uuringud tõestanud, et liposomaalne %D0%BC%D0%B8%D0%BD+%D1%81'>vitamiin C, nagu selle intravenoosne vorm, hoiab ära koekahjustuse kardiovaskulaarsete patoloogiate korral. Seetõttu nimetatakse seda toitainet üha enam suukaudseks alternatiiviks intravenoossele C-vitamiinile.

Tõhusus külmetushaiguste korral

Liposomaalne C-vitamiin on saavutanud suure populaarsuse tõhusa vahendina külmetushaiguste vastu. Maailmakuulus teadlane Linus Pauling kirjutas oma raamatus Vitamiin C ja külm paljudest teaduskatsetest, mis tõestasid, et toitaine kõrvaldab külmetuse sümptomid ja kestuse. Tänapäeval on liposomaalse C-vitamiini uuringud näidanud, et see vähendab ka külmetushaiguste riski.

Liposomaalne C-vitamiin muutub tänapäeval alternatiivina üha populaarsemaks. intravenoosne kokteil. Kliinilised uuringud näitavad selle toitaine kõrget biosaadavust ja efektiivsust. Kuigi sellel ei ole tavalise C-vitamiini suurte annuste kõrvalmõjusid, võib see põhjustada allergiat. Seetõttu soovitame enne selle võtmist konsulteerida oma arstiga. Ole terve Biotusega!

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.