Facebook Pixel

Kaltsium igas vanuses

Kaltsium igas vanuses

Inimkeha ei tooda kaltsiumi, kuigi selle järele on vajadus – iga päev. Toit – see on peamine kaltsiumi tarnija ja selle kohustuslik kaaslane – D-vitamiini (ja päikest muidugi). Kaltsiumivajadus suureneb raseduse ajal ja vanemas eas. Üle 65-aastastel inimestel nõutav päevane kaltsiumikogus – 1200 mg (1000 mg asemel iga täiskasvanu jaoks).

Miks on nii oluline varustada keha iga päev õige koguse kaltsiumiga? Sest niipea kui defitsiit tekib, hakkab keha "välja tõmbama" kaltsiumi sisemistest varudest ja see on – luud ja hambad. Nii tekivadki püsivad luumurrud, murenevad hambad ja muud sama kohutavad olukorrad. Muide, eriti ettevaatlik tuleb olla pikal päikesepuudusel, mis tähendab garanteeritud D-vitamiini puudust. Näiteks pärast talve, kus on udu ja vähesel hulgal päikesepaistelisi päevi, tuleb kevad täis vigastusi ja luumurde , eriti laste ja eakate seas.

Täiendage õiget toitumist vitamiinikompleksiga. kaltsiumi ja D-vitamiiniga. Ole rõõmsameelne, terve ja aktiivne, võttes iga päev vajalikus koguses vitamiine ja mineraalaineid.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.