Facebook Pixel

Mida teha, kui teil on buliimia

Avalik arvamus mõjutab inimese elu sageli rohkem, kui soovitakse. Läikivad kaaned, “standardite” ilu ja sõnumid, mis meediast tulevad, põhjustavad mitmeid psühholoogilisi kõrvalekaldeid. Nii sai buliimia XXI sajandi peamise vaimuhaiguse staatuse, mille põhjuseks oli söömishäire.

 

Erinevalt anoreksiast suudavad buliimikud säilitada normaalse kaal ülesöömise käigus saadud kalorite tõttu. Ebastabiilsed toidud, üleminek äärmusest äärmusesse, mõnede elementide puudumine ja teiste liig viivad keha täieliku lagunemiseni. Buliimia kutsub esile tõsiseid terviseprobleeme: aneemia, madal vererõhk, seedetrakti haigused, neerupuudulikkus, söögitoru rebend (koos oksendamisega), ebaregulaarne menstruaaltsükkel.

 

Probleemiga toimetulemiseks ning organismi talitluse ja ainevahetuse taastamiseks tuleks võtta vajalik kompleks vitamiinidest ja elementidest – bioadditiivid.

 

Buliimia: kuidas ravi alustada

 

Söömishäire ravi võtab kaua aega , mille käigus keha taastub järk-järgult ja kõik protsessid normaliseeruvad. Buliimia võimalikult tõhusaks vastu võitlemiseks peate kasutama kahte peamist toidulisandit:

 

  • multivitamiinid. Näljahoogudest vabanemiseks ja tarbitava toidukoguse kontrolli all hoidmiseks peab keha saama igapäevaselt vitamiine. Kompleks aitab täita toitainete puudust ja häirega võimalikult kiiresti toime tulla;

  • tsinkkelaat. Osaleb aktiivselt valkude ainevahetuses. Vähendab söögiisu ja aitab inimesel parandada maitsetaju.

 

Soolefloorat normaliseerivatel ravimitel on positiivne mõju organismi taastumisele: acidophilus, B-kompleks, kaltsium- ja magneesiumkelaat. Ravile saab läheneda ka kohapeal: osteokompleks – südametegevuse toetamiseks, aminohapete kompleks – täiendab valgupuudust, Esther S span> – aitab kaasa endokriinsete näärmete nõuetekohasele toimimisele.

 

6 tervislikku toidulisandit seedetrakti tervise jaoks

 

Probleemid toidu tarbimise ja keha talitlusega kohustavad inimest saama vitamiinide, mineraalide ja muude kasulike elementide päevaraha. Buliimia puhul on see teema eriti terav, kuid ka diagnoosi puudumisel on vaja jälgida oma söömismeeleolu. Pöörake tähelepanu kuuele looduslikule toidulisandile, mis aitavad hoida keha heas vormis ja tagavad kõikide protsesside korraliku toimimise:

  • koensüüm Q10 (ubikinoon). Seda ainet leidub igas inimese rakus. See mängib antioksüdandi ja immunomodulaatori rolli. Selle puudus aeglustab kõiki keha protsesse. Seetõttu on buliimia puhul aine eriti oluline;

  • raudkelaat. Normaliseerib söögiisu ja toimib enamiku keemiliste protsesside katalüsaatorina;

  • Jood. Joodipuudus kahjustab kilpnäärme talitlust, mis põhjustab rikke hormonaalsel tasemel. Seetõttu on vaja tagada, et see mikroelement oleks alati normaalne;

  • Papaiin. Aitab organismil paremini omastada rasvlahustuvaid vitamiine ja normaliseerib kõhunäärme talitlust;

  • bromelain. See on vajalik toitainete tõhusamaks omastamiseks ja vabade radikaalide hävitamiseks seedetraktis. Looduskeskkonnas leidub seda ananassi mittesöödavas südamikus, kust seda tööstuslikul skaalal ekstraheeritakse;

  • E-vitamiin. See mängib antioksüdandi rolli, osaleb enamikes rakkude metabolismi protsessides.

 

Igakülgseks võitluseks buliimia vastu on vaja kombineerida ravimeid seedetrakti taastamiseks psühhoterapeudi või psühhiaatri konsultatsiooniga.

 

Sisu
  • Buliimia: kuidas ravi alustada
  • 6 tervislikku toidulisandit seedetrakti tervise jaoks
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.