Facebook Pixel

Vananemine ei ole surmaotsus: tauriin kui nooruse ja pikaealisuse tegur

Vananemine ei ole surmaotsus: tauriin kui nooruse ja pikaealisuse tegur

Kui tahad, et keldrisse peidetud portree sinu asemel vananeks, tarbi võimalikult palju tauriini! Aminohapet leidub inimeste ja loomade organismis, lihas, kalas ja piimatoodetes, aga ka energiajookides. Autoriteetne teadusväljaanne Science avaldas uue uurimuse, milles teadlased leidsid otsese seose tauriini ja pikaealisuse vahel. 

Teadlased on leidnud, et vanuse kasvades tauriini tase inimestel ja loomadel väheneb, mis aktiveerib vananemisprotsessi. Täiendav 1-aastane aminohapete tarbimine võib pikendada eluiga 8 aasta võrra, parandades seeläbi tervisenäitajaid. Teadlased peavad uurimistööd revolutsiooniliseks ja on kindlad, et oleme terve pikaealisuse saavutamisele mitu sammu lähemal. 

Vananemine on vältimatu?

Vananemine on vältimatu ja mitmefaktoriline protsess, väidavad uuringu autorid. Kuid on aineid, mis neid protsesse kiirendavad või, vastupidi, aeglustavad. Nende hulka kuulub aminohape tauriin, mida leidub inimeste ja loomade kehas.

Tauriini kontsentratsioon veres väheneb vanusega hiirtel , ahvid ja inimesed. Et välja selgitada, kas see soodustab vananemist, andsid teadlased tauriini üks kord päevas ussidele, emas- ja isashiirtele ning ahvidele. 

Teadlased on teaduslikult tõestanud, et aminorühma puudus. happeline tauriin organismis põhjustab vananemist ja halvendab loomade tervist. Kas sama mõju on täheldatud ka inimestel? Teadlased usuvad seda, kuid seda pole veel teaduslikult tõestatud.

Tauriinilisandid aeglustavad ahvide, hiirte ja usside vananemisprotsessi, parandades seeläbi nende tervist. hiirte eluiga keskmiselt 12%.

„Viimase 25 aasta jooksul on teadlased püüdnud leida tegureid, mis mitte ainult ei võimalda inimesel kauem elada, vaid ka suurendavad eluiga, võimaldades neil olla terved ja vanemas eas," ütleb uuringu autor, New Yorgi Columbia ülikooli arstide ja kirurgide kolledži geneetika ja arengu osakonna dotsent. em>Vijay Yadav

Tauriin võib olla meie sees elu eliksiir, mis aitab meil kauem ja tervemalt elada, ütleb teadlane. 

Hiirte, ahvide ja ussidega tehtud katsed näitasid, et tauriini täiendav manustamine ei aidanud kaasa mitte ainult loomade pikaealisusele, vaid ka paranenud tervisenäitajatel: alates luu- ja lihaskonna süsteemist lõpetades südame-veresoonkonna ja seedesüsteemiga.  

„Elu eliksiir on meie sees”: tauriin ja vananemisprotsess 

Uuringu käigus leidsid teadlased, et ahvide, hiirte ja inimeste tauriini tase veres väheneb vanusega oluliselt. Näiteks 60-aastaste aminohapete tase on vaid kolmandik 5-aastaste tauriini tasemest.

„Kui me selle välja mõtlesime, hakkasime mõtlema, kas tauriinipuudus põhjustab vananemisprotsessi, ja viisime läbi suure katse hiirtega,“ ütleb Yadav.

Teadlased uurisid 250 hiirt, kes olid umbes 45-aastased. inimaastatel. Iga päev lisati näriliste toidule tauriini või süstiti aine lahust. 

Kliiniline eksperiment näitas: emaste hiirte eluiga pikenes 12 võrra. %, meestel - 10%, mis vastab 7-8 inimaastale. Sama positiivset mõju täheldati ka ahvidel, kellele anti ka aminohapet. 

Teadlased märkisid ka, et aasta jooksul tauriini saanud loomad olid kõigi tervisenäitajate poolest tervemad. võrreldes teise rühmaga. 

Neil oli rohkem energiat, suurenenud luumass, vähenenud depressioon ja ärev käitumine, paranenud lihasjõud ja -vastupidavus ning vähenenud insuliiniresistentsus. span>

Kas tauriin võib pikendada inimese eluiga?

Kas täiendav tauriini tarbimine võib säilitada inimeste noorust ja tervist? Teadlaste sõnul on selleks kõik eeldused juba olemas. Näiteks ühes uuringus vaadeldi 12 000 Euroopa täiskasvanut vanuses 60 aastat ja vanemat. 

Teadlased leidsid, et kõrge tauriinisisaldusega inimesed olid tervemad ja neil on madalam rasvumine ja põletik, madalam hüpertensiooni esinemissagedus ja vähem II tüüpi diabeedi juhtumeid.

Tauriini tõelise tervisega seotud eeliste kindlakstegemiseks on vaja rohkem kliinilisi uuringuid inimestel. teadlased.

PhD, USA Toitumis- ja Dieteetikaakadeemia president Lauri Wright intervjuus teadusajakirjale Medical News Today selgitas teadlaste teaduslikku huvi tauriini vastu:

“ Kuna tauriini organismis ja selle rollist närvisüsteemis, on huvi selle aminohappe vastu vananemisprotsessis üha suurem. Arvan, et peagi näeme tauriini uuringuid inimestel. 

Tauriin täidab kehas palju funktsioone, on ajus neurotransmitter, moodustab sapisooli, parandab seedimist ja toetab närvisüsteemi.”

Vaatamata tauriini väljendunud vananemisvastastele omadustele, usuvad teadlased, et aminohappe täiendav tarbimine ei ole piisav. Dr Wright usub, et parim viis vananemisprotsessi aeglustada on vähem stressi, rohkem liikuda ja vahemerelist dieeti, mis sisaldab rohkesti puuvilju, köögivilju, tervislikke õlisid, kala ja täisteratooteid.

Sisu
  • Vananemine on vältimatu "Elu eliksiir on meie sees": tauriin ja vananemisprotsess Kas tauriin võib pikendada inimese eluiga?
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.