Facebook Pixel

Viis näpunäidet asjatundjalt nahahoolduseks külmal ajal

уход за кожей в холодную погоду

Kui paneme minema ujumisriided, golfitossud ja filtrisärgid, võtame välja kampsunid, uggsaapad ja pikad püksid, ei tohi me unustada, et talveilm võib olla meie nahale sama karm kui suveilm. Külmas kliimas elavad inimesed saavad külma õhu ja madala õhuniiskuse kahjulike mõjudega toime tulla, järgides mõnda igapäevast harjumust. Järgige mõningaid talvise nahahoolduse näpunäiteid.

Kasutage päikesekaitsekreemi

Kuigi talvel on päikese UV-tase palju madalam, puutume kokku kahjulike UVB-kiirtega, kuna lumi ja jää peegeldavad 85% päikesekiired, nagu suurendusklaas. Ja iga 1000 meetri kõrgusel merepinnast tõuseb UV-tase 5–10%, nii et nendel nahapiirkondadel on suurem päikesepõletuse oht.

FDA soovitab kasutada laia spektriga päikesekaitsekreemi 30 50 SPF iga 2-3 tunni tagant õues, eriti kui oled päeval nõlvadel või jääl. Ärge unustage oma silmi; Kandke kindlasti prille või suurte läätsedega ning 100% UVA ja UVB kaitsega prille. Otsige välja *** huulepalsam ja kasutage seda regulaarselt.

Ärge unustage süüa D-vitamiini toite või võtta D-vitamiini toidulisandeid, mis on eriti oluline talvel. Lühemate päevavalgustundide korral langeb D-vitamiini tase paljudel, eriti põhjapoolsetel laiuskraadidel. Nahas toodetav D-vitamiin on oluline rakkude proliferatsiooniks, diferentseerumiseks ja apoptoosiks, et hoida nahka tervena. D-vitamiin on samuti oluline immuunfunktsiooni toetamiseks.

Jooge rohkelt vett

Võib-olla kühveldate või pühite autost lund või tegelete väljas sportimisega. Igal juhul, kui hakkate värisema, ebaselgelt rääkima, teie pulss või hingamine aeglustub või kaotate tundlikkuse kätes, jalgades ja näos, siis on teil külm stress. Teie keha kompenseerib selle kompensatsiooni, tõmmates verd, et kaitsta oma kuumust, muutes teie naha ja jäsemed vastuvõtlikumaks külma ilmaga seotud naha- ja närvikahjustustele, nagu külmumiskahjustused, hüpotermia või jalakraavi. Külmastress võib tekkida isegi külmumistemperatuurist kõrgemal, sest niiskusel ja tuule kiirusel on oluline roll.

Niiskust imavad villased riided aitavad teil vedelikku säilitada. See on keeruline, sest külm ilm vähendab janu kuni 40%, nii et te ei pruugi tunda janu ega arvate, et vajate vett, isegi kui te kaotate hingates veemolekule. Isegi kõigest 1% dehüdratsioon võib kahjustada meie võimet termoreguleerida ja suurendada perifeerset jahutust, vähendades naha verevoolu. Teie naha (sisseehitatud) antioksüdantide süsteem. Päikese poolt põhjustatud fotokahjustused tekitavad vabu radikaale, sundides keha kasutama oma meetodit antioksüdantide tootmiseks ja valkude parandamiseks. Liigne kokkupuude mõjutab neid looduslikke süsteeme ja võib põhjustada püsivaid päikesekahjustusi naha tekstuuri muutumise, ebanormaalse naha kasvu, haavade paranemise halvenemise ja maksalaikude näol.

Samamoodi on talvel märkimisväärne keskkonnareostus. , mis nõuavad antioksüdantide süsteemi täisvõimsusel töötamist. Näiteks metsadest, ahjudest ja soojenema jäetud autodest pärinevad õhusaasteained jäävad tihedasse külma õhku kinni – seda ilmastikumõju nimetatakse inversiooniks. Halb õhukvaliteet on üks tegur, mis võib nõrgendada naha epidermaalset kihti, lõhkudes keha ja välismaailma vahelise füüsilise barjääri. Nõrgenenud nahakiht kaotab ka vett, muutub vähem elastseks ja sügelema, põhjustades kortse, naha ketendamist ja nahalööbeid.

C-vitamiinid (askorbiinhape) ja E on antioksüdandid ja aitavad, kui teie kehal puudub loomulik võime end kaitsta. Toitumise toetamine C- ja E-vitamiini sisaldavate toiduainete ja toidulisanditega aitab teie sisemisel antioksüdantide süsteemil luua uusi naharakke ja parandada kahjustatud rakke, piirata fotokahjustusi ja säilitada tugevat nahka, et kaitsta teie keha keskkonnamürkide eest.

Lisa. teie dieedis MUFA-d ja PUFA-d

Rasvhapped võivad meie naha ja talvise tervise jaoks palju ära teha. Toiduainetes ja toidulisandites leiduvad monoküllastumata rasvhapped (MUFA-d) ja polüküllastumata rasvhapped (PUFA-d) säilitavad rakkude terviklikkuse ja vähendavad põletikku, kui nahk puutub kokku karmide talvetingimustega. Tervislikud rasvad on raku kaksikkihi lahutamatu osa, reguleerivad rakku sisse- ja väljatulemist (sh vett) ning aitavad säilitada struktuuri ja funktsiooni. Kala ja kalaõli sisaldavad kasulikke PUFA-sid, oliiviõli aga kasulikke MUFA-sid.

Külma ilmaga võib naha keskmine temperatuur langeda kuni 14 kraadi, enne kui keha sisetemperatuur muutub. Meie keha otsib võimalusi oma elundite soojaks hoidmiseks, sealhulgas pruuni rasva (pruun rasvkude) kasutamine kütuseallikana. Uuringud näitavad, et suur oomega-3 tarbimine stimuleerib retseptoreid, mis annavad märku pruuni rasva termogeneesi aktiveerimisest. Pruun rasv koosneb peamiselt mitokondritest, mida võib toetada ka toidulisandites sisalduv nikotiinamiidribosiid. 

Pruunrasva aktiveerimine on hea; seda protsessi seostatakse parema insuliini- ja glükoosikontrolli ning parema lipiidide profiiliga, mis tähendab väiksemat II tüüpi diabeedi ja südamehaiguste riski.

Kollageeniga toidulisand

Talvine ilm kuivatab nahka ja jätab sellele rohkem kortse kui suvel. Selle põhjuseks on madal õhuniiskus ja karm külm tuul.

2020. aasta uuringus uuriti kollageeni mõju erinevates ilmastikutingimustes. Selles randomiseeritud kontrollitud uuringus uuriti 40–60-aastaseid naisi ning kohandati tulemusi temperatuuri, niiskuse ja UV-kiirguse osas, kasutades nende kodu ilmastikuandmeid. Kollageeni tarbinud naistel kadus naha kaudu oluliselt vähem vett, paranes naha hüdratsioon ja säilis rohkem niiskust kui naistel, kes kollageeni ei võtnud.

Kollageeni lisamine säilitab naha hüdratsiooni, elastsuse ja tugevuse juba nelja nädalaga. Thorne's Collagen **** sisaldab ka nikotiinamiidribosiidi, mis toetab mitokondrite funktsiooni, ja taimeekstrakte, mis toetavad naha niisutamist, elastsust ja toonust.

Sisu
  • Kasutage päikesekaitsekreemi
  • Jooge rohkelt vett
  • Lisa. teie dieedis MUFA-d ja PUFA-d
  • Kollageeniga toidulisand
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.